ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : پنجشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۹:۳۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > آب شرب “اسلام‌آبادغرب” و “هرسین” آلودگی ندارد

آب شرب “اسلام‌آبادغرب” و “هرسین” آلودگی ندارد

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه گفت: مشکل آلودگی آب شرب “اسلام آبادغرب” و “هرسین” را تایید نمی‌کنیم و آب شرب این شهرها هیچ آلودگی ندارد.

به گزارش خبرنگار بيستون،علی‌حسین مرادی ، با اشاره به صحبت‌هایی که در خصوص آلودگی آب شرب اسلام آبادغرب مطرح شده، اظهار کرد: مواردی که مطرح شده بود فقط در حد حدس و شایعه بود که مورد تایید شرکت آب و فاضلاب نیست.
وی با اشاره به آزمایشاتی که معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی از آب شرب این شهرها انجام داده، یادآوری کرد: در این آزمایش‌ها هیچ مورد آلودگی وجود نداشته و هیچ مستند قانونی در خصوص آلودگی آب شرب وجود ندارد.
مرادی با بیان اینکه منظور از آلودگی مطرح شده آلودگی میکروبی نبوده، تاکید کرد: آنچه که مطرح شده بود صرفا در خصوص احتمال گل آلودگی آب بود، نه آلودگی میکروبی.
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی آب و فاضلاب شهری کرمانشاه معتقد است، گل آلودگی منبع تامین آب به دلیل بارش فراوان باران در اسلام آبادغرب بعید است، چون آب شرب این منطقه از چاه تامین می‌شود و احتمال گل آلود شدن آن کم است.
مرادی یادآوری کرد: در برخی از نقاط استان مانند “هرسین” و “جوانرود” که آب شرب از سراب تامین می‌شود گاهی امکان گل آلود شدن منابع آب را داریم که البته آب گل آلود پس از سرچشمه وارد سیستم فیلتر ما می‌شود و گل آلودی در آن باقی نخواهد ماند.
وی تصریح کرد: اکنون در این دو شهرستان هم مشکلی وجود ندارد.
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه با بیان اینکه نقط دیگری در استان مانند خود شهر کرمانشاه هم هستند که منبع تامین آب آنها از سراب است، افزود: به دلیل شرایط توپوگرافی منطقه گل آلودی آب در این نقاط رخ نمی‌دهد.
منبع ايسنا

 

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید