آب شرب “اسلام‌آبادغرب” و “هرسین” آلودگی ندارد

بیستون نیوز :

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه گفت: مشکل آلودگی آب شرب “اسلام آبادغرب” و “هرسین” را تایید نمی‌کنیم و آب شرب این شهرها هیچ آلودگی ندارد.

به گزارش خبرنگار بيستون،علی‌حسین مرادی ، با اشاره به صحبت‌هایی که در خصوص آلودگی آب شرب اسلام آبادغرب مطرح شده، اظهار کرد: مواردی که مطرح شده بود فقط در حد حدس و شایعه بود که مورد تایید شرکت آب و فاضلاب نیست.
وی با اشاره به آزمایشاتی که معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی از آب شرب این شهرها انجام داده، یادآوری کرد: در این آزمایش‌ها هیچ مورد آلودگی وجود نداشته و هیچ مستند قانونی در خصوص آلودگی آب شرب وجود ندارد.
مرادی با بیان اینکه منظور از آلودگی مطرح شده آلودگی میکروبی نبوده، تاکید کرد: آنچه که مطرح شده بود صرفا در خصوص احتمال گل آلودگی آب بود، نه آلودگی میکروبی.
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی آب و فاضلاب شهری کرمانشاه معتقد است، گل آلودگی منبع تامین آب به دلیل بارش فراوان باران در اسلام آبادغرب بعید است، چون آب شرب این منطقه از چاه تامین می‌شود و احتمال گل آلود شدن آن کم است.
مرادی یادآوری کرد: در برخی از نقاط استان مانند “هرسین” و “جوانرود” که آب شرب از سراب تامین می‌شود گاهی امکان گل آلود شدن منابع آب را داریم که البته آب گل آلود پس از سرچشمه وارد سیستم فیلتر ما می‌شود و گل آلودی در آن باقی نخواهد ماند.
وی تصریح کرد: اکنون در این دو شهرستان هم مشکلی وجود ندارد.
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه با بیان اینکه نقط دیگری در استان مانند خود شهر کرمانشاه هم هستند که منبع تامین آب آنها از سراب است، افزود: به دلیل شرایط توپوگرافی منطقه گل آلودی آب در این نقاط رخ نمی‌دهد.
منبع ايسنا

 

مطالب پیشنهادی

  1. علی گفت:

    چند نکته:گل آلود بودن اب مشکل نیست ک ایشان گفته مشکلی وجود ندارد؟و اینکه مسمومیت ۱۵۰نفر از مردم اسلام آباد اگر از آب نبوده از چه بوده؟حتمن از سوسیس و همبرگر بوده

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار