ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پایگاه خبری تحلیلی بيستون غرب (بیستون نیوز)

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۰:۰۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / ویژه استان > آتش در مناطق جنگلی عثمانوند کرمانشاه/۲۰۰ هکتار جنگل در معرض خطر

آتش در مناطق جنگلی عثمانوند کرمانشاه/۲۰۰ هکتار جنگل در معرض خطر

بخشدار فیروزآباد از توابع شهرستان کرمانشاه گفت: آتش سوزی ها در مناطق جنگلی ۲ روستای «سرین» و «وینه بهاران» دست کم ۱۵هکتار از پوشش جنگلی منطقه را از بین برده […]

بخشدار فیروزآباد از توابع شهرستان کرمانشاه گفت: آتش سوزی ها در مناطق جنگلی ۲ روستای «سرین» و «وینه بهاران» دست کم ۱۵هکتار از پوشش جنگلی منطقه را از بین برده است.

منوچهر کاظمی نژاد اظهار کرد: با تلاش نیروهای امدادی و مردمی هم اینک آتش مهار شده اما احتمال اینکه به دلیل وزش باد دوباره شعله ور شود، وجود دارد.

وی گفت: همه نیروها آماده هستند تا در صورت بروز آتش سوزی دوباره وارد عمل شوند.

** نقش پررنگ یک سازمان مردم نهاد در مهار آتش سوزی

با آغاز آتش سوزی در مناطق جنگلی عثمانوند، اعضای سازمان مردم نهاد هیلو نیز در منطقه حضور یافتند و نقش پررنگی برای مهار آتش سوزی ها ایفا کردند.

مدیرعامل هیلو به خبرنگار ایرنا گفت: هم اینک نیروهای ما در منطقه حضور دارند و آماده فعالیت برای مهار آتش سوزی احتمالی هستند.

سعید سلیمانی اظهار کرد: افرادی که تمایل به مشارکت در اطفای آتش سوزی، می توانند با شماره تماس ۰۹۱۸۱۳۰۵۰۹۴ ارتباط برقرار کنند.

در چند ماه اخیر موارد زیادی از آتش سوزی در مناطق جنگلی استان کرمانشاه بخصوص در شهرهای شاهو، جوانرود و ثلاث باباجانی به وقوع پیوسته که در مهار همه این آتش سوزیها نقش مردم و سازمان های مردم نهاد بسیار اثرگذار بوده است.

در منطقه عثمانوند کرمانشاه بیش از ۲۰۰ هکتار جنگل انبوه وجود دارد.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید