آتش گرفتن يك دانش آموز روستایی در نورآباد دلفان

بیستون نیوز :

در هفته گذشته يك دانش آموز روستايي از دانش آموزان روستای زیچ از توابع بخش کاکاوند، دهستان ایتیوندجنوبی در شهرستان نورآباد دلفان بر اثر آتش سوزي جان خود را از دست داد.

به گزارش خيرنگار بيستون، بر اساس گزارش رسيده به اين سامانه خبري متاسفانه در هفته گذشته يك دانش آموز روستايي از دانش آموزان روستای زمگه زیچ از توابع بخش کاکاوند در شهرستان نورآباد دلفان بر اثر آتش سوزي جان خود را از دست داد.
دانش آموز اين مدرسه روستايي هنگام پر كردن بخاری نفتی مدرسه، لباسهايش آغشته به مواد نفتي مي‌شود و با توجه به جثه كوچك اين دانش آموز مقداری از نفت به لباس هاش می پاشد. سپس برای خشک شدن لباسهايش کنار بخاری روشن می رود و متاسفانه اين دانش آموز كم سن و سال با شعله ور شدن لباسهايش آتش می گیرد و در اثر سوختگي شديد جان خود را از دست مي دهد.
زمگه زیچ، روستایی از توابع بخش کاکاوند شهرستان دلفان در استان لرستان ایران است. این روستا در دهستان ایتیوندجنوبی قرار دارد.
 
در بسياري از اين مدارس روستايي به علت مهاجرت دانش اموزان به شهرهاي اطراف، توسط يك معلم اداره مي شود و غالبا خود دانش اموزان كارهاي خدماتي مدرسه را بر عهده مي گيرند.با گذشت ساليان متمادي هنوز هم در اين مدارس روستايي از بخاري هاي نفتي با ايمني پايين و بدون حفاظ استفاده مي شود.
 روستاهاي بخش كاكاوند نورآباد از جمله كم امكانات ترين مدارس روستايي در سطح كشور هستند كه با پيشرفت امكانات آموزشي و رفاهي در ساير استانهاي همجوار،دانش آموزان اين روستاها كه در مجاورت شهرستانهاي هرسين و نورآباد قرار دارند هنوز از كمبود امكانات رفاهي رنج مي برند.
دانش آموزان در اكثر اين روستاها، به علت نداشتن امكانات اوليه رفاهي مجبورند به شهرهاي نزديك از جمله هرسين مهاجرت كنند كه اين موضوع خود باعث بروز مشكلاتي براي خانواده هاي اين عزيزان مي شود.
لازم به ذكر است در چند سال اخير، آتش گرفتن يك مدرسه در روستاي معروف شين آباد از توابع شهرستان پيرانشهر باعث شدت گرفتن انتقادات به سيستم اموزشي و رفاهي كشور در مناطق محروم شد.در اين حادثه بيش از ۴۰ دانش آموز بر اثر آتش سوزي متحمل جراحات شديدي شدند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار