آخرين اخبار انتخابات از زبان مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه

بیستون نیوز :

معاون مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه گفت: مهلت بررسی صلاحیت های داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی دهم تا آخر امروز شنبه ادامه دارد.

علیرضا گودرزی گفت: هیات های نظارت استان تا ساعت ۲۴ امروز برای بررسی صلاحیت همه داوطلبان فرصت دارند و تایید یا رد صلاحیت ها با هماهنگی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات صورت می گیرد.

وی گفت: نتایج بررسی ها هم در روز ۲۷ دی از طریق فرمانداری ها به اطلاع داوطلبان می رسد.

گودرزی اظهار کرد: نمی توان در باره گستردگی ردصلاحیت ها نظر داد اما بدون شک در این مرحله هم، تایید یا ردصلاحیت های جدید وجود دارد.

به گفته معاون مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه ‘پس از اعلام نتایج، داوطلبان ردصلاحیت شده می توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان تسلیم کنند و این شورا هم تا روز ۱۶ بهمن ماه برای اعلام نظر قطعی خود در باره تایید یا رد صلاحیت همه داوطلبان فرصت دارد.’

گودرزی گفت: البته در آن مرحله هم داوطلبان ردصلاحیت شده می توانند در فاصله ۱۷ تا ۱۹ بهمن نسبت به ردصلاحیت خود اعتراض کنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با هدف ایجاد نشاط سیاسی در جامعه، همه کاندیداهای پایبند به قانون و نظام، بتوانند در انتخابات حضور داشته باشند و انتخاباتی باشکوه و قانونمدار داشته باشیم.

براساس آمار نهایی بررسی صلاحیت ها در ۶ حوزه انتخابیه استان کرمانشاه از میان ۲۹۵ نفر داوطلب، ۲۳۸ نفر توسط هیات های اجرایی تایید صلاحیت شده بودند که باید دید این آمار در مرحله دوم چه تغییری می کند.

منبع: ايرنا

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار