آشنايي با نخبگان و هنرمندان شهرستان هرسين // سعيد دارابي

بیستون نیوز :

اولین بار خواندن را در دوران نوجوانی در جبهه شروع كردم.خصوصا در عمليات مرصاد با تاکید دوست و استاد خوبم محسن شاه حسینی که در زمانی حساس از من خواستند چند سرود جهت روحیه بخشیدن به همرزمان بخوانم.

سرويس فرهنگي بيستون،در استان كرمانشاه وقتي از دارابي هاي هرسين سخن به ميان مي آيد بي درنگ و ناخودآگاه نام بلند آوازه پهلوان شهيد مسعود دارابي به ذهن متبادر مي گردد. بي شك ديگر افتخارات اين خانواده فرهنگي و انقلابي در ذيل رشادتهاي اين شهيد گرانقدر و پرآوازه خواهد آمد.

اما در اين مجال ما مي خواهيم از فعاليتهاي سعيد دارابي،رزمنده سابق جبهه هاي جنگ و فعال فرهنگي اين روزهاي عرصه انقلاب سخن برانيم.دارابي دبير آموزش و پرورش مي باشد و در عرصه موسيقي و هنر فعاليتهاي چشمگيري دارند. وي سابقا در هرسين و در حال حاضر در استان البرز و تهران فعاليت دارند. در حال حاضر وي به عنوان يك خواننده سرودهاي مذهبي و ملي در صدا و سيما شناخته مي شوند.

سعید دارابی متولد سال ۱۳۵۱ شهرستان هرسين مي باشد.وي اكنون مدرس هنرستان آموزش و پرورش کرج و دانشجوی ارشد فیزیولوژی ورزشی است. از دوران راهنمایی فعالیتهای هنری را درکانون پرورش فکری هرسين ، زير نظر اساتید قاسم و رضا خاکسار و نيز خانم رشیدی و خانم مروج شروع كردند.

سعيد دارابي در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري تحليلي بيستون گفت:اولین بار خواندن را در دوران نوجوانی در جبهه و خصوصا در عمليات مرصاد با تاکید دوست و استادم محسن شاه حسینی که در زمانی حساس از من خواستند چند سرود جهت روحیه بخشیدن به همرزمان بخوانم و من خواندن را با سرود (کی خسته است ؟دشمن و قطعه معروف آن روزهاي جبهه ها :روحیه ؟.عالیه !شکمها خالیه! )و شعارهایي انقلابي و مختص حال و هواي جبهه و جنگ در آن دوران شروع کردم.

56f42cca 3636 409d ba48 03c4e51d692a1 آشنايي با نخبگان و هنرمندان شهرستان هرسين // سعيد دارابي 378a9f15 ce40 4e26 9e20 a9595d47a60b آشنايي با نخبگان و هنرمندان شهرستان هرسين // سعيد دارابي

اين هنرمند و فعال فرهنگي در ادامه بيان داشت: ۴ ماه بعد از شهادت برادر عزیزم مسعود،با توجه به اينكه در ايام حساس نوجواني قرار داشتم بدترین خاطره و درد زندگیم رقم خورد و براي آشنايي با فعاليت ها و شخصيت برادر شهيدم ، روانه جبهه و تیپ نبی اکرم كرمانشاه شدم. همه بچه های  هرسین به گردان بدر رفته بودند اما من بخاطر حال و هوای خاصی که اون روزها داشتم به گردانی که مسعود عزیز بود یعنی گردان ویژه حمزه و گروهانی که ایشان بوده رفتم و یک ماه بعد به منطقه عملیاتی نصر۷ ارتفاعت بوالفتح و دوپازا محل شهادت این عزیز اعزام شدیدم که در آنجا از زبان همرزمانش دلاوریهای برادر شهيدم را شنیدم و تازه فهمیدم مسعود از لحاظ اخلاق و شجاعت چه مرد بزرگی بوده است و اين باعث شد به فعاليت در جبهه ادامه دهم و روحيه از دست رفته خود را در مناطق عملياتي به همراه همرزمان شهيد مسعود بدست آورم.

49080cba a171 43f0 a08b d0bae97e791a آشنايي با نخبگان و هنرمندان شهرستان هرسين // سعيد دارابي b9086803 413d 48c5 ab3d 16d5c32b3153 آشنايي با نخبگان و هنرمندان شهرستان هرسين // سعيد دارابي

تصاويري از سعيد دارابي به همراه رزمندگان تيپ نبي اكرم ص

 

 

 

سعيد دارابي در مورد ديگر فعاليتهاي هنري خود افزود: در دوران دبیرستان با عضویت در گروهای هنری مدرسه به فعاليتهاي خودم ادامه دادم و با فراگیری هنرموسیقی و تئاتر، این فعالیتها را در سطح مسابقات دانش آموزی ادامه دادم.سپس پس از فارغ التحصيلي و در زمان اشتغال در حرفه معلمی و مدیریت کانون فرهنگی تربیتی بعثت هرسین اقدام به تشکیل گروه هاي مختلف هنری كردم.
وي افزود: با تاسيس گروه فرهنگي هنري آریا در اداره فرهنگ و ارشاد اقدام به ساماندهی و حمایت استعدادهای هنری شهرستان هرسين كردم. که اكثر آن هنرآموزان هم اکنون تبدیل به ستارگانی در آسمان هنر ایران شده اند. در آن زمان با توجه به حساسیتهای بي مورد برخي افراد و برخوردهای سطحي آنان  با اینجانب دست از فعالیت و حمایت این هنرمندان بر نداشته تاجایی که خارج از شهرم درسال ۸۰ که مدیریت کانون امید همدان راعهده دار بودم نیز این هنرمندان را رها نکرده و با انسجام گروه آریا در استانهای مختلف به اجرای برنامه های هنری پرداختیم.
درگروه هنری که اینجانب تشکیل دادم از قاری قرآن داشتیم (علی عباسیان )تا موسیقی و صداپیشگی و تئاتر با حضور بازیگرانی چون فرزاد خواجوی  ایوب قربانی،یوسف کرمی، حسین رضائیان ، صادق کریمی ،اسد عزیزی ،مسعود حسن زاده و دیگر هنرمندان. ما  حتی مجری برنامه هم داشتيم كه اين خود باعث تشكيل يك گروه كامل و منسجم شده بود.
276f7c92 c935 4161 b35f 7599a0db10c5 آشنايي با نخبگان و هنرمندان شهرستان هرسين // سعيد دارابي a9cad0d2 6f95 4e96 a1b6 b4fda4c0b48f آشنايي با نخبگان و هنرمندان شهرستان هرسين // سعيد دارابي b1fdc7d8 22d6 40b2 ad8c 76dca2f0b7dc آشنايي با نخبگان و هنرمندان شهرستان هرسين // سعيد دارابي b2e9d43b e0ab 479d b2ae e8e24cb0defb آشنايي با نخبگان و هنرمندان شهرستان هرسين // سعيد دارابي
سعيد دارابي در كنار دو هنرمند ديگر هرسيني یوسف کرمی و سیروس حسن بقعه (حسینی )
دارابي در ادامه اين گفتگو گفت:در حقيقت ما یک موسسه فرهنگی هنری سیار تشکیل داده بودیم و من در حال حاضر اجرا ها و برنامه های هرکدام از این هنرمندان عزیز را در تلویزیون یا جاهای مختلف می بینم به آن دوران طلایی افتخارمی کنم و شکرگزار خدا هستم.
وي در مورد فعاليتها و اجراهايس بيان داشت:خود بنده نیز از سال ۹۰ که به کرج رفتم شروع به کار خوانندگی نمودم و تا کنون موفق به تولید و اجرای ۱۲ ترانه شده ام که تعدادی از این ترانه ها در شبکه های سراسری و استانی پخش شده است.همچنین باگروه نوارندگان خوبم به اجرای موسیقی در مناطق مختلف کشور برنامه های موفقی داشته ایم که علاقمندان می توانند با مراجعه به فضای اینترنت یا سایت شخصی اینجانب فعالیتهای این حقیر را پیگیری نمایند.
در اين مجال جا دارد از تلاش ها و لطف آهنگساز و استادخوبم مازیار عطاریان تشکر کنم که علاوه بر خودم در حق دوستان دیگر و همشهریانم که شروع به فعالیت خوانندگی کرده اند لطف داشته اند. اینجانب باتوجه به علاقه به شغل معلمي، موسیقی را بعنوان کسب درآمد و تجارت پیگیری نکرده و فقط بعنوان هنری زیبا و لطیف که در زندگي اثرات روحی مثبت دارد ادامه می دهم و اینکه باور کرده ام که ما هم بعنوان مخلوقات خداوند بعنوان ذره ای کوچک به اندازه قطره ای از دریای بیکران هنرمند هستی آفرین بندگی کنیم و از یاد نبریم که:
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست
هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته بجاست
خرم آن نغمه که مردم بسپارند بیاد
در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای همه همشهریان و دوستانم از مسولین شهرستان هرسين و استان كرمانشاه خواهشمندم قدر هنرمندان استان را بدانند و از استعدادهای خوب را حمایت کنند و به دوستان هنرمند سفارش میکنم قدر موقعیت کنونی خود را بدانند و گذشته پر فراز و نشیب قبلی را از یاد نبرند و صحنه هنری را صحنه رفاقت ودوستی و یاری بدانند و خدایی نکرده حتی یک لحظه حسادت را در ذهن عبور ندهند و یار وفادار هم باشند.

مطالب پیشنهادی

  1. اسدعلی عزیزی گفت:

    خدمت استاد خودم جناب دارابی عزیز سلام و خداقوت دارم.
    ممنونم
    ایشالله هرجا هستی همچنان پاینده و مسیر هنری ات را ادامه دهی

  2. درود خدا بر سعید عزیز داربی ::::: همکار عزیزی در هنر درخشید و پیش بینی من اینه در آینده نزدیک به ستاره ای کم نظیر در استیج هنر ایران خواهد رسید و ما به وجودش افتخار میکنیم .. اون کسانی که حسادت میکنند انسانهای کم ارزشی هستند ( از واژه دیگری استفاده نمی کنم ) که سالها خون سعید عزیزو تویشیشه کرده بودن…. یادمه سال حدود ۸۸ بود یه گروه موسیقی در مدرسه دو شهید تشکیل دادم با اجرای زنده سه تار …سعید هم بود در کانون اجرا داشتیم …اینقد روابط حاکم بود بچه های منی که اجرای زنده داشتن ( من معلم پرورشی نیستم )یکی مانده به آخر شدن و گروه اول کسی شد که با نوار اجرا داشت ..حالا فکر کنم بچه های سعید هم مقام نیاوردن .. اونجا چند لحظه باهاش هم کلام شدم دیدم دلش خونه با وجودی که آهنگساز خوبی بود ..تصمیم گرفتم همانجا با موسیقی خداحافظی کنم و از اون زمان تا الان فقط شنونده بودم

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار