آشنايي با کاندیدای حوزه هرسین، صحنه، کنگاور جمعیت آبادگران جوان کرمانشاه

بیستون نیوز :

در دهمین روز آذر سال سی و دو در شهرستان صحنه در خانواده ای کشاورز و مذهبی دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه اسلامی و مقاطع تحصیلی دبیرستان را در دبیرستان شرف گذرانید.

سرويس انتخابات بيستون،حسن سلیمانی در دهمین روز آذر سال سی و دو در شهرستان صحنه در خانواده ای کشاورز و مذهبی دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه اسلامی و مقاطع تحصیلی دبیرستان را در دبیرستان شرف گذرانید. در خرداد ماه سال پنجاه و یک موفق به اخذ مدرک دیپلم تجربی گردیده که در طول دوران تحصیل به عنوان نفر اول استان چه در رشته تجربی و چه رشته های هنری خط و نقاشی شناخته شد.

بلافاصله همان سال با رتبه پنج کشوری در دانشکده حقوق دانشگاه تهران پذیرفته شده که توانست با توانمندی بسیار بالا و هوش و استعداد تحصیلی و با توکل به خداوند متعال در مدت سه سال (در قالب هفت ترم) تحصیل خود را در شهریور سال پنجاه و چهار به پایان رساند و سه ماه بعد از فارغ اتحصیل شدن از آذر ماه پنجاه و چهار تا آذر ماه پنجاه و شش به خدمت مقدس سربازی در نیروی دریایی ارتش در جزیره خارک اعزام گردید.

پس از دریافت کارت پایان خدمت به استخدام شرکت توانیرو در آمد و به عنوان کارشناس امور قرارداد ها در اداره توانیرو از دی ماه پنجاه و شش تا خرداد ماه پنجاه و هفت انجام وظیفه کرد تا این که در دوره کارآموزی قضایی از خرداد ماه سال پنجاه و هفت تا دی ماه همان سال مشغول به گذراندن دوره شد. اما نکته قابل توجه اینجاست که وی در زمان محمد رضا پهلوی سوگند قضاوت را یاد نکرد و با روحیه انقلابی و ولایت مداری که در خود دید به همراه مردم فهیم و انقلابی در تظاهرات خیابانی بر علیه شاه شرکت کرد و نهایتا پس از پیروزی انقلاب شکوهمند در بهمن ماه پنجاه و هفت اعلان حضور کرده و سوگند یاد کرد.

در اسفند ماه سال پنجاه و هفت به عنوان دادرس دادگاه شهرستان نهاوند و همزمان دادیار دادسرای انقلاب اسلامی مشغول به امر مقدس قضاوت شد و پس از آن به عنوان بازپرس دادسرای دادگاه انقلاب شهرستان نهاوند مشغول بود تا این که در مورخه پنجم مهر ماه پنجاه و نه با اعلام جنگ تحمیلی و احضار افسران احتیاط سال پنجاه و شش بلافاصله به خدمت احتیاط جبهه حق علیه باطل در آمده و تا مورخه پنجم فروردین سال شصت در گردان صد و چهل و هشت لشکر هفتاد و هفت پیروز خراسان بعد از مدت شش ماه حضور در جبهه به دادسرای شهرستان کرمانشاه منتقل شد و به عنوان دادسرای دادگاه شهرستان در خردادماه سال شصت شروع به کار کرد.

پس از آن به دادگستری شهرستان پاوه مأمور شد و در سال شصت و یک به شهرستان کرمانشاه بازگشته و به عنوان مشاور دادگاه خانواده و رئیس‌ شعبه چهارده دادگاه کیفری دو کرمانشاه و رئیس‌ شعبه سه دادگاه خانواده کرمانشاه تا سال شصت و هفت انجام وظیفه کرد.

از سال شصت و هفت به بعد به عنوان رئیس‌ دادگاه اسلام آباد و در عین حال رییس دادگاه خانواده و رئیس‌ دادگاه حقوقی دو و مرجع رسیدگی دادگستری ایلام و دادگستری غرب استان کرمانشاه مشغول بود تا این که به عنوان کاندیدا در انتخابات دوره چهارم مجلس شورای اسلامی در سال هفتاد شرکت کرده و به شهرستان کرمانشاه منتقل و به عنوان رییس دادگاه کیفری کرمانشاه مشغول شد.

چون شهرستان صحنه جزء بخش کرمانشاه بود و حوزه قضایی کرمانشاه محسوب می شد باید استعفا می داد ولی ریاست محترم وقت قوه قضاییه به جای قبول استعفا، نامبرده را به سازمان بازرسی کل کشور منتقل کرد و از آنجا به خدمت در اداره کل بازرسی استان کرمانشاه مأمور شد.

در خرداد سال هفتاد و یک با رای بیش از پنجاه درصد آرای مردم شریف و فهیم و ولایتمدار حوزه کنگاور،صحنه و هرسین به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تا خرداد سال هفتاد و پنج حضور داشت. لازم به ذکر است وی از فاصله سال های هفتاد و پنج تا هشتاد در مدت پنج سال به عنوان مدیر کل حقوقی سازمان بازرسی کل کشور و معاونت فرهنگی سازمان بازرسی و معاونت اقتصادی سازمان بازرسی و مشاور رییس کل سازمان بازرسی کل کشور انجام وظیفه کرد تا اینکه به مدت هفت سال به عنوان نماینده مردم شهرستان های کنگاور صحنه هرسین دینور و بیستون در دوره های مجلس ششم و هفتم در مجلس حضور داشت.

در طول این چند سال در حوزه فعالیت های قضایی به عنوان دادیار دادسرای دیوان عالی کشور و عضو معاونت دیوان عالی کشور، به پرونده فعالیت خود اضافه کرد.

photo 2016 02 18 12 11 45 آشنايي با کاندیدای حوزه هرسین، صحنه، کنگاور  جمعیت آبادگران جوان کرمانشاه

منبع:آبادگران جوان

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار