آغاز برداشت گل‌محمدی از باغات “هرسین”

بیستون نیوز :

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هرسین از آغاز برداشت گل‌محمدی از باغات این شهرستان خبر داد.

به گزارش بيستون،محمدصادق تنهایی ‘گفت: سطح باغات گل محمدی شهرستان هرسین را ۵۹ هکتار اعلام کرد و افزود: متوسط عملکرد هر هکتار باغ گل محمدی در شرایط مطلوب سه تن است.

تنهایی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بین ۱۶۰ تا ۱۷۰  تن گل محمدی از باغات این شهرستان برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هرسین ارزش ریالی گل‌محمدی تولیدی در شهرستان هرسین را بین یک میلیارد و ۲۰۰ تا یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

وی بااشاره به شروع برداشت گل محمدی از باغات شهرستان هرسین، گفت: کار برداشت گل محمدی در این شهرستان تا یک ماه آینده ادامه دارد.

تنهایی در ادامه با اشاره به فعالیت واحد گلاب‌گیری با استانداردهای ملی و بهداشتی در شهرستان هرسین، گلاب تولیدی در این شهرستان را دارای طرفداران و مشتریان ثابتی حتی در خارج از کشور دانست.

وی ظرفیت واحد گلاب گیری شهرستان را پاسخگوی گل‌محمدی تولیدی در شهرستان دانست و گفت: از بقیه نقاط نیز گل‌محمدی برای فرآوری به این واحد ارسال می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هرسین در ادامه با اشاره به اینکه توسعه باغات گل‌محمدی را در برنامه داریم، گفت: گل‌محمدی  نیاز آبی کمی دارد که توسعه آن در شرایط خشکسالی و بحران آب نیز اهمیت دارد.

تنهایی گل‌محمدی تولیدی در این شهرستان را در فهرست انواع مرغوب آن قرار داد و افزود: توسعه کشت گلمحمدی می‌تواند درآمد زایی خوبی را برای کشاورزان در پی داشته باشد.

 

 

مطالب پیشنهادی

  1. علی گفت:

    منظور گره بانه؟

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار