آغاز برداشت گل محمدی از باغات شهرستان هرسین

بیستون نیوز :

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هرسین از آغاز برداشت گل‌محمدی از باغات این شهرستان خبر داد.

سیروس نوروزی در گفت و گو با خبرنگار  بیستون ،  سطح باغات گل‌محمدی شهرستان هرسین را ۷۰ هکتار عنوان کرد و افزود: ۵۰ هکتار از باغات گل محمدی این شهرستان به مرحله باروری و تولید اقتصادی رسیده‌اند و مابقی بارور نیستند.

وی پیش‌بینی کرد امسال ۱۵۰ تن گل محمدی در باغات شهرستان هرسین برداشت شود و افزود: سال گذشته نیز همین حدود گل‌محمدی در شهرستان هرسین تولید شده است.

نوروزی متوسط تولید گل محمدی در هر هکتار از باغات شهرستان هرسین را حدود سه تن در هکتار دانست و اضافه کرد: از هر تن گل‌محمدی حدود دو هزار لیتر گلاب تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هرسین با بیان اینکه از هر هشت تن گل محمدی حدود یک لیتر اسانس تولید می‌شود، یادآور شد: اسانس ماده اولیه در تولید عطر، صنایع غذایی و دارویی بوده و ارزش اقتصادی بالایی دارد.

نوروزی پیش بینی کرد: امسال حدود ۳۰۰ هزار لیتر گلاب و ۱۸ لیتر اسانس از گل محمدی تولیدی در شهرستان هرسین تولید شود.

نوروزی با اشاره به وجود یک مرکز گلاب‌گیری در شهرستان هرسین اضافه کرد: در این مرکز علاوه بر گلاب و اسانس، تولیدات جانبی مثل آجر مطبوع شومینه و شربت گل نیز تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هرسین در ادامه از توسعه کشت گل‌محمدی به عنوان یک فعالیت اقتصادی و اشتغال‌زا یاد کرد و از باغداران شهرستان هرسین خواست برای توسعه باغات گل محمدی در استان برنامه‌ریزی کنند.

وی با پیش‌بینی اینکه در سال آینده سطح باغات گل‌محمدی بارور این شهرستان افزایش خواهد یافت، افزود: سال آینده شاهد افزایش تولید گل محمدی در این شهرستان نیز خواهیم بود.

 به گفته نوروزی برداشت گل‌محمدی در این شهرستان تا حدود یک ماه آینده ادامه خواهد داشت.

  • 57428362 640x274 آغاز برداشت گل محمدی از باغات شهرستان هرسین
    بررسی مجدد واگذاری پالایشگاه کرمانشاه

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار