ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۴:۲۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / ویژه استان > آغاز به کار اولین کارگروه کنترل بیولوژیک آفات در هرسین

آغاز به کار اولین کارگروه کنترل بیولوژیک آفات در هرسین

مهندس جلیلی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هرسین از آغاز به کار کارگروه کنترل بیولوژیک آفات برای اولین بار در شهرستان زیر نظر این مدیریت خبر داد

مهندس جلیلی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان هرسین از آغاز به کار کارگروه کنترل بیولوژیک آفات برای اولین بار در شهرستان زیر نظر این مدیریت خبر داد
وی در ادامه با اشاره به اهمیت این موضوع افزود:یکی از مهمترین و اساسی ترین اهداف جهاد کشاورزی تأمین سلامت غذایی از نظر کیفی و کمّی محصولات کشاورزی می باشد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاطرنشان کرد در این راستا و برای نیل به این اهداف و افزایش کیفیت محصولات کنترل بیولوژیک یکی از مهمترین و مؤثرترین راهکار برای مبارزه با آفات محصولات کشاورزی می باشد که می تواند اثرات مخرب زیست محیطی را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.
مهندس جلیلی در ادامه گفت:مقرر گردید کارشناسانی که در این راستا فعالیت دارند نسبت به شناسایی کشاورزانی که تمایل به شرکت در برنامه کنترل بیولوژیک دارند اقدام نمایند.
وی در پایان افزود سازمان جهاد کشاورزی در راستای کنترل بیولوژیک آفات اقدام با رها سازی زنبور پارازیت هابر و برکون در سطح مزارع نخود و ذرت و گوجه فرنگی می نماید که با استفاده از این روش دیگر نیازی به سمپاشی علیه آفات نخواهد بود.
منبع دیوانگاه

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید