ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پایگاه خبری تحلیلی بيستون غرب (بیستون نیوز)

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۹:۱۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > آیت‌الله علما: ایران در اوج خودکفایی در صنعت دفاعی قرار دارد

آیت‌الله علما: ایران در اوج خودکفایی در صنعت دفاعی قرار دارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: ایران اسلامی در اوج خودکفایی در صنعت دفاعی برای حفاظت از مسلمانان قرار دارد.

به گزارش بیستون،آیت الله مصطفی علما در خطبه های عبادی سیاسی جمعه این هفته بااشاره به فرا رسیدن دهه پر برکت کرامت و توصیه همگان به تقوای الهی اظهار داشت: با آغاز ولادت حضرت معصومه(س) از  اول ماه ذی القعده   تا ۱۱ ذی القعده ولادت ثامن‌الائمه علی ان موسی الرضا(ع) به عنوان دهه کرامت نام گذاری شده است.

 

آیت الله علما با اشاره به واژه کریم و کرامت در لغت نامه فارسی به معنای جوانمرد و بزرگمنش تصریح کرد: خداوند در معرفی خود بعد از رحمان و رحیم در آیات نازل شده از خود با وصف کریم یاد می کند و این پیام عمیق و دقیقی است که انسانها با الگو گرفتن از قرآن کریم بتوانند کرامت را در همه مسیر زندگی مورد استفاده و توجه قرار دهند.

 

خطیب جمعه کرمانشاه افزود: پیام حقیقی دهه کرامت این است که با الگو برداری از زندگی کریمانه معصومین به ویژه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و مشاهده سیل عظیم ۴۰۰ هزار نفره زائران و مشتاقان و در نظر داشتن رفتار ایشان با کرامت زندگی کنیم.

 

آیت الله علما بااشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تقوا گفت: تقوا بهترین سرمایه دنیا و آخرت است و باید سعی کنیم با توفیق این سرمایه از کرامت برخوردار باشیم.

 

وی در ادامه بایادآوری اینکه در هفته حج قرار داریم و باید بهترین و بالاترین اسفاده معنوی را به دست آورد، گفت: حج یک بار در طول عمر انسان واجب است و باید پس از انجام این فریضه واجب سعی شود نور معنوی که در جان و چهره زائر ایجاد می شود با دوری از معصیت حفظ کرد.

 

آیت اله علما از ۳۰ مرداد به عنوان روز آتشی سوزی مسجد الاقصی به دست صهیونیست های ظالم یاد کرد و ابراز داشت: این مسجد دانشگاه مسلمین و محل تعلیم و تعلم و مرکز ترقیات فکری و بصیرت افزایی است به این دلیل صهیونیست ها با آن مخالفت می کنند اقدامات چون آتش سوزی و تخریب انجام می دهند.

 

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با یادآوری ۳۱ مرداد به عنوان روز صنعت دفاعی افزود: ایران یکی از کشورهای مطرح در صنعت دفاعی است و این دفاع به جهت حفاظت از حریم اسلام و مسلمین است و در این راستا در مرحله اوج و خودکفایی قرار داریم.

 

آیت الله علما اشاره به ۲ شهریور به عنوان آغاز هفته دولت گفت: دولتمردان و مسئولین با الگو از شهید باهنر و رجایی باید در انجام وظایف خود جهت خدمت رسانی به مردم و رفع مسائل آنها باید کوشا و تلاش گر باشند.

 

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مجمع جهانی و اتحادیه رادیو و تلوزیون خطاب به ۶۰ نماینده کشور اسلامی گفت: باید به اهداف ائمه اطهار (ع) و روش و طریق آنها و خط فکری آنها که مجاهد فی سبیل الله بوده اند توجه کرد.

 

وی با بیان اینکه جهاد فقط به معنای جهاد نظامی نیست و در جهت جهاد فرهنگی باید بیشتر تلاش شود، گفت: فرهیختگان، دانشمندان و دست به قلم ها باید در راه جهاد و در مبارزه و مقابله با کسانی که چون آمریکا و اسرائل در دنیا اسلام را به میل خود وارونه جلوه می دهند، ایستادگی کنند.

 

آیت الله علما با تاکید به اینکه آمریکا مصداق عینی استکبار و دشمن اصلی مسلمین است، تصریح کرد: امروزه شاهد اوضاع خونین و آشفته کشورهای یمن، عراق و سوریه هستیم که حاصل اختلاف افکنی و استکبار ظالمانه آمریکا است.

 

چوی در پایان گفت: اوبا رئیس جمهور آمریکا بارها گفته است به تدریج براندازی اسلام را آغاز کرده‌ایم و نمود آن در اختلاف افکنی بین شیعه و سنی در دولت ها و ملت ها است تا به جهان حکومت کند و مقام معظم رهبری در پاسخ به این حرکت از همه مسلمانان خواسته هوشیار باشند و با آگاهی از فعالیت های اختلاف برانگیز آمریکا در کشورها بر اساس عقل و منطق عمل کنند.

منبع مرصاد

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید