اتفاقي نادر در حوزه اجرايي كشور/ هرسين ، شهري با دو شهردار

بیستون نیوز :

در چند روز گذشته استانداري كرمانشاه اقدام به رزرو بليط جزيره كيش براي مهندس محمد صادق قاسمي جهت حضور وي و ساير شهرداران استان،در همايش شهرداران كل كشور نمودند. اين عمل استانداري نشان مي‌دهد كه هنوز مهندس قاسمي به عنوان شهردار رسمي شهر هرسين در سمت خود باقي مانده است و انتصاب همزمان سرپرست سوالاتي را به ذهن متبادر مي كند.

سرويس اجتماعي بيستون: در حالي كه چند نفر از اعضاي شوراي اسلامي شهر هرسين در چند مرحله و با سماجت و اصراري مثال زدني با همراه كردن منوچهر فخری (مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه) بالاخره به نصب يك سرپرست در شهرداري هرسين قانع شدند و تا حدودي به خواسته خود رسيدند.آنها خان اول را پشت سر گذاشتند و تا انتخاب يك شهردار (احتمالا يكي از ميان خود) به رتق و فتق امورات شهرداري هرسين مشغولند.اين مهم در حالي اتفاق افتاد كه شهردار هرسين با در دست داشتن حكمي از ديوان عدالت اداري، دست كم مي توانست تا پايان سه ماه مهلت اعتراض در سمت قانوني خود بماند.

يك منبع آگاه به خبرنگار بيستون گفت:مهندس قاسمي حكم ديوان عدالت اداري را جهت ادامه كار خود به معاون عمرانی استانداری کرمانشاه تحويل داده، اما در كمال ناباوري يكي از معاونتهاي استانداري از اجراي حكم سرباز زده اند و شفاها از وي خواسته اند كه ابتدا استعفاي خود را تسليم استانداري دهد تا حكم ديوان را اجرا كنند كه در هر دو صورت خواسته مخالفان شهردار برآورده مي شد.

اما در چند روز گذشته استانداري كرمانشاه اقدام به تهيه بليط جزيره كيش براي مهندس محمد صادق قاسمي جهت حضور وي و ساير شهرداران استان، در همايش شهرداران كل كشور نمودند. اين عمل استانداري نشان مي‌دهد كه هنوز مهندس قاسمي  به عنوان شهردار رسمي شهر هرسين در سمت خود باقي مانده است و انتصاب همزمان سرپرست سوالاتي را به ذهن متبادر مي كند.

در اين بين سوالي كه ذهن مردم هرسين را به خود مشغول داشته اين است كه چه كسي شهردار كنوني هرسين است و امورات شهرداري بر عهده كيست؟

در صورت بروز حادثه و يا اتفاقي ناخواسته مسئوليت مجموعه شهرداري با چه كسي است؟

اگر سرپرست انتصابي شهرداري توسط چند تن از اعضاي شوراي شهر مورد تاييد استانداري نيست چرا مانند دفعه قبل بوسيله فرماندار هرسين حكم سرپرستي را از وجاهت قانوني خارج نمي كنند؟

اعزام صادق قاسمي به عنوان شهردار هرسين به يك همايش رسمي در سطح كشوري چه معني مي دهد؟

وچندين سوال ديگر كه خارج از حوصله است…..

همچنانكه در مطالب كذشته بيان كرديم مهم نيست كه چه كسي شهردار شود.مهم آن است كه فردي لايق و داراي تخصص شهرسازي به عنوان شهردار هرسين انتخاب شود.تا اين لحظه افرادي كه كانديدا و مد نظر اعضاي شوراي شهر جهت انتصاب احتمالي به جاي قاسمي در نظر گرفته شده است داراي تخصص و كارايي لازم در امورات شهرداري نيستند و حداقل رزومه و سوابق تحصيلي و اجرايي آنها مرتبط با شهرداري نيست.شايد هم در مرحله آخر گزينه مورد اعتماد يكي از دايره هاي استانداري را بايد به هر ترتيبي بپذيريم.

بايد منتظر ماند و ديد كه با رفتن دو معاونت مهم استانداري(فخري و حاتمي) كه موافق ماندن قاسمي در سمت شهرداري هرسين نبودند.كفه ترازو به كدام سمت خواهد رفت.

لازم به ذكر است،عصر امروز شنبه از سوي اعضاي شوراي اسلامي شهر سنندج ،منوچهر فخري بعنوان شهردار سنندج انتخاب شد و طي روزهاي آينده از كرمانشاه به سنندج نقل مكان خواهد كرد و زمزمه هاي رفتن حاتمي هم بيش از پيش قوي تر شده است.

مطالب پیشنهادی

 1. اختیاری گفت:

  با سلام
  وقتی که انتخاب ها و برکناری ها بر اساس معقولات نباشد و احساسات و منافع شخصی و باندی باشد نمی توان امید به پیشرفت داشت.
  شهر هرسين متأسفانه تاکنون چوب تعصبات قومی و منافع شخصی را خورده است.
  این امر نه تنها در بحث شورا و شهرداری که در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز نمود دارد.
  تا حس تعلقات شهری و احساس وظیفه در مقابل رای و شهر در اعضای شورا و نه تنها اعضای شورا که در تک تک مردمان و نخبگان شهری رشد نکند این شهر کماکان نه روی پیشرفت را می بیند و امیدی به آن هست

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار