اخرين وضعيت افراد تاييد صلاحيت شده در حوزه انتخابيه كنگاور

بیستون نیوز :

شريف خسروي، فرماندار كنگاور آخرين وضعيت تاييد صلاحيت كانديداهاي حوزه انتخابيه كنگاور،صحنه و هرسين را تشريح كردند.

شريف خسروي فرماندار كنگاور در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار بيستون آخرين وضعيت تاييد صلاحيت كانديداهاي حوزه انتخابيه كنگاور،صحنه و هرسين را تشريح كردند.

خسروي در خصوص افراد تاييد صلاحيت شده در اين حوزه انتخابيه گفت:ما طبق فرمايش مقام معظم رهبري، در صدد باز كردن فضايي سالم و مطلوب جهت حضور حداكثري مردم هستيم.

وي در مورد افرادي كه از سوي هيئت اجرايي انتخابات در حوزه انتخابيه و بر اساس استعلام‌هاي چهار گانه به شوراي نگهبان معرفي مي شوند تا تاييديه نهايي توسط شوراي محترم نگهبان به آنان ابلاغ شود نيز بيان داشت:از مجموع ۲۲ نفري كه ثبت نام كرده بودند ۱۷ نفر از صافي هيئت اجرايي گذشتند و تنها ۵ نفر از اين رقابت باز ماندند.از اين ۵ نفر ،يك نفر شخصا از كانديداتوري انصراف داد و ۴ نفر ديگر هم غالبا به دليل نقص مدرك و عدم ارائه مدارك لازم قانوني براي حضور در رقابت با ديگر كانديداها، نتوانستند نظر هيئت اجرايي و مراجع قانوني را جلب كنند.

اين مقام مسئول در خصوص شايعاتي مبني بر رد صلاحيت دو نفر از نامزدهاي شاخص اين حوزه گفت: متاسفانه ، در ادوار گذشته هم از اين دست شايعات در روزهاي قبل از اعلام رسمي نامزدهاي تاييد صلاحيت شده داشته ايم و هيچ كدام از نامزدهاي مطرح رد صلاحيت نشده اند. ما به اكثر قريب به اتفاق كانديداها فرصت حضور در اين رقابت سياسي را داده ايم.اين دو كانديداي مطرح از افراد شناخته شده در منطقه هستند و طبق استعلامات و تحقيقات محلي دليل قانوني بر رد صلاحيت انها ارائه نشده است.اگر كوچكترين مدركي دال بر تخلف هر كانديدايي اعم از مطرح يا غير مطرح وجود داشت،قطعا ما طبق قانون عمل مي كرديم.

فرماندار كنگاور در ادامه افزود:جهت حفظ حرمت افرادي كه تاييد صلاحيت نشده اند، روز سه شنبه رسما و بصورت محرمانه به اين افراد اعلام مي شود.و آنها مي توانند اعتراض كتبي خود را تا روز شنبه به هيئت نظارت استان تسليم كنند.

شريف خسروي در خصوص انتخاب افراد در هيئت هاي اجرايي و بازرسي بر نحوه انتخابات گفت:نه تنها فرمانداريها، بلكه دولت هم در صدد ورود و يا دخالت در امر انتخابات نيست . هدف من و همكارانم برگزاري يك انتخابات سالم با حضور حداكثري مردم است.تمام كساني كه وظيفه برگزاري انتخابات را بر عهده دارند از سالمترين و پاكترين افراد هستند و اين افراد هيچگاه خود را به خاطر كانديداي خاصي در معرض اتهام قرار نمي دهند و ما هميشه فرمايش مقام معظم رهبري دال بر حق الناس بودن راي مردم را آويزه گوش خود قرار مي دهيم و اين بيانات را چراغ راه خود قرار مي دهيم.

شريف خسروي،فرماندار كنگاور در پايان اين گفتگو اضافه كرد:با توجه به مسائل پيش آمده در خصوص عربستان،بايد ضمن مرزبندي هاي فكري و حزبي در انتخابات، بيش از همه چيز به يك انسجام ملي نياز داريم تا مبادا با دامن زدن به برخي از شايعات و بد اخلاقي هاي سياسي به دستاويزي براي دشمنان نظام و انقلاب تبديل شود.

مطالب پیشنهادی

  1. ابوالفضل گفت:

    به امید پیروزی کتر علی رضایی…

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار