ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۷:۳۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > ادعا يا اتهام؟ خرید و فروش آراء در کنگاور، صحنه و هرسین

ادعا يا اتهام؟ خرید و فروش آراء در کنگاور، صحنه و هرسین

شما خوب می‌دانید در بسیاری از مناطق شهری و روستایی جمع کثیری از مردم صرفاً از طریق یارانه امرار معاش رقت‌باری دارند، آنان تا کجا می‌توانند در مقابل پیشنهاد فروش آرای خود در مقابل وجوه نقدی یا کالائی از طریق دلالان فاسد و قانون‌شکن مقاومت کنند؟

به گزارش خبرنگار بيستون ، نماینده حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه، هرسین، بیستون و دینور گفت: شما خوب می‌دانید در بسیاری از مناطق شهری و روستایی جمع کثیری از مردم صرفاً از طریق یارانه امرار معاش رقت‌باری دارند، آنان تا کجا می‌توانند در مقابل پیشنهاد فروش آرای خود در مقابل وجوه نقدی یا کالائی از طریق دلالان فاسد و قانون‌شکن مقاومت کنند؟
حجت‌الاسلام وحید احمدی در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی مجلس ۱۷ اسفند اظهار داشت: وزیر کشور چند ماه قبل از انتخابات از احتمال ورود پول‌های کثیف در عرصه انتخابات سخن گفت، هرچند پس از طرح آن مطالب و تعابیر مختلفی در سطح رسانه‌ها مطرح شد اما سؤال اساسی کماکان بی‌جواب مانده است؛ آیا وزارت کشور به عنوان مجری اصلی انتخابات پیرامون این موضوع تمهیدات لازم را برای جلوگیری از آلودگی برخی از مناطق انتخاباتی به پول‌های کثیف اندیشیده بود؟
نایب رییس کمیسیون برجام مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر جواب مثبت است چرا برای تنویر افکار عمومی اعلام نشد؟ آیا مسئولین در برخی مناطق می‌توانند در پیشگاه خداوند و شهدا پاسخ مناسبی داشته باشند که اتفاقی نیفتاده است. دبیر کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: شما خوب می‌دانید در بسیاری از مناطق شهری و روستائی جمع کثیری از مردم صرفا از طریق یارانه امرار معاش رقت‌باری دارند، آنان تا کجا می‌توانند در مقابل پیشنهاد فروش آرای خود در مقابل وجوه نقدی یا کالائی از طریق دلالان فاسد و قانون‌شکن مقاومت کنند؟ این نماینده مجلس اظهار داشت:‌ آیا خبر دارید در برخی از مناطق مسئولین اجرائی شما در پاسخ به اعتراضات مردمی تنها به این جمله اکتفاء داشتند که کار از دست رفته و قابل کنترل نیست و دستگاه‌هائی که باید مانع از این اقدامات ننگین شوند با مجریان انتخابات همکاری نمی‌کردند.

احمدی افزود: در نتیجه مفسدین و متقلبین با خیالی آسوده کار زشت خود را ادامه دادند. راستی هیچ می‌دانید اگر این وضع ادامه پیدا کند شما برای دوره‌های بعد در برخی از حوزه‌های انتخابیه باید شاهد به مزایده گذاشتن آن باشید تا هر کس پول‌های کثیف نامشروع بیشتری پرداخت کند برنده انتخابات باشد.
نایب رییس کمیسیون برجام مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسائل اقتصادی کشور نسخه‌های اقتصادی که تاکنون دولت‌های مختلف به آن عمل کردند نه تنها موجب نجات درمان اقتصاد بیمار کشور نشده بلکه این بیماری روز به روز مزمن‌تر و سختی و درد آن بر مردم و به ویژه طبقات متوسط و پائین جامعه که اکثریت آن را تشکیل می‌دهند احساس و در پاره‌ای موارد غیرقابل تحمل شده است.
نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: لذا تنها راه نجات کشور از این بیماری مهلک عمل به نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی است که ظاهرا اراده‌ای جدی برای آن وجود ندارد که البته مجلس نهم هم خود به دلیل عدم اعمال نظارت قانونی تاحدودی مقصر شناخته می‌شود.
حجت الاسلام احمدی اظهار داشت: تنها توجه به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی که حمایت از تولید داخلی، جلوگیری از خالی شدن روستاها، جلوگیری از خام‌فروشی، مبارزه جدی، بی‌امان و بدون ملاحظه با مفسدین اقتصادی، اصلاح ساختار بانکی کشور، برقراری عدالت با دریافت مالیات از ثروتمندان و ایجاد شرائطی که اصل ۴۳ به آن اشاره دارد و در یک کلمه مبارزه با اقتصاد لیبرالی می‌توان بر مشکلات اقتصادی فائق آمد.

نظرات شما

    محمد می گوید :

    آقای احمدی دور قبل که رای آوذدی جنابعالی هیچ تخلفی انجام ندادید و انتخابات سالمی بود؟؟؟؟
    خجالت و شرم و حیا هم چیز خوبیه.

    دانش می گوید :

    ولی این دوره سلیمانی تعداد۲۰ هزار رای به قیمت دو میلیارد خرید

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید