ارتقاء قابل توجه سطح ثبت نام اینترنتی سرشماری در شهرستان هرسین

بیستون نیوز :

شهرستان هرسین در آغاز سرشماری در سطح استان ر تبه ۱۴را داشت که با کمک اطلاع رسانی های سایت های شهرستانی،نصب پلاکارد، و صدا و سیما و جلسات متعددی که برگزار شد رتبه شهرستان تا اواخر هفته گذشته تا ششم ارتقاء پیدا کرد.

سرویس اجتماعی بیستون : امیر شاه آبادی سرپرست فرمانداری هرسین در خصوص وضعیت آمارگیری در شهرستان و روند آن اظهار داشت: سرشماری در تمام دنیا به سمت سرشماری غیر حضوری پیش می رود و برخی از کشورها مانند ژاپن با ۵۵درصد رکوردار آمارگیری غیر حضوری هستند.

وی افزود: امسال برای اولین بار و تا روز گذشته آمار سرشماری غیر حضوری در کشور از مرز ۳۳میلیون نفر گذشت و انتظار می رود این میزان تا پایان فرصت در نظر گرفته شده به بالای ۴۰درصد برسد.

سرپرست فرمانداری هرسین خاطرنشان کرد: شهرستان هرسین در آغاز سرشماری در سطح استان ر تبه ۱۴را داشت که با کمک اطلاع رسانی های سایت های شهرستانی،نصب پلاکارد، و صدا و سیما و جلسات متعددی که برگزار شد رتبه شهرستان تا اواخر هفته گذشته تا ششم ارتقاء پیدا کرد.

شاه آبادی در خصوص مزایای آمارگیری غیر حضوری اظهار داشت: از حسن های این نوع از آمارگیری این است که اولاً- اطلاعات خانوارها دقیق تر و با حوصله تر ثبت می شود و ثانیاً- هزینه های دولت و نظام در این آمارگیری ها کاهش می یابد.

وی تعداد افراد آمارگیر را در کل شهرستان حدود ۲۸نفر عنوان کرد و افزود: از این میزان حدود ۲۴نفر آمارگیر و ۴نفر کارشناس فنی می باشندکه با برنامه ریزی های صورت گرفته  در دو بخش مرکزی هرسین و بخش بیستون مستقر شده و کار آمارگیری را انجام می دهند.

سرپرست فرمانداری هرسین در پایان با بیان اینکه آمار پایه ای ترین ابزار برنامه ریزی برای کشور است خاطرنشان کرد: این روند تا ۲۸آبانماه ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم با تلاش هایی که در این زمینه صورت می گیرد آمار دقیقی جمع آوری شود.

منبع:دیوانگاه

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار