از سوی یک پژوهشکده علمی لقب محقق جوان به دانش آموز بیستونی رسید

بیستون نیوز :

خاصیت درمانی این گیاه : انعقاد سریع خون ناشی از بریدگی های سطحی وعمیق ،شکستکی سر ،همچنین التیام درد ناشی از سوختگی ها ،ضد عفونی کننده بریدگیها وترمیم سریع پوست میشود.

به گزارش خبرنگار بیستون یک دانش آموز بیستونی با کشف و ثبت گیاهی پزشکی عنوان محقق جوان را ازآن خود کرد. در زیر مصاحبه ای با این محقق انجام گرفته که برای مخاطبان ارائه می گردد.

 ضمن تبریک موفقیت شما را در رشته تخصصی مربوطه و کسب عنوان محقق جوان، بصورتی اجمالی پس از معرفی کامل خود و سطح تحصیلات، درباره کشف و اختراع خود توضیح مختصری برای خوانندگان بدهید؟

محدثه صیادی بیستونی دانش آموز پایه سوم رشته ی تجربی دبیرستان نمونه دولتی تلاش شهرستان صحنه هستم.

مدت زمانی رو که بر روی این پروژه صرف کردید و نیز کاربردهای این اختراع را برای مخاطبان خبرگزاری تشریح نمایید؟

حدود ۳سال است تحقیقات خودرا در خصوص گیاه آزا که منعقد کنندهی خون است را شروع کردم که به لطف پروردگار و تلاش انجانب به ثبت رسید.
خاصیت درمانی این گیاه : انعقاد سریع خون ناشی از بریدگی های سطحی وعمیق، شکستکی سر، همچنین التیام درد ناشی از سوختگی ها ،ضد عفونی کنندهی بریدگیها و ترمیم سریع پوست میشود.
ویژگی های ظاهری این گیاه: گیاهی است بوته ای برنگ سبز کمرنگ مایل ب زرد که ارتفاع این گیاه حد اکثر ۵۰سانتی متر است ودارای بوی معطر میباشد.

 درباره موسسه نور، اعتبار، جایگاه و … همچنین نحوه حمایت های این موسسه توضیحی بفرمایید و در پایان از تمامی مسئولان ملی، منطقه ای، استانی چه انتظاراتی را در راستای حمایت از اختراع خود دارید؟

علت نام گزاری این گیاه :اسم این گیاه را آزا انتخاب کردم که اسم اصیل کرمانشاهی به معنی سالم است .
حدود یکسال است که کار تحقیقی خود را به پژهشکده نور واگذار کرده ام.
که یک پژهشکده رسمی کشور است که در سال ۱۳۹۰در استان تهران تاسیس شد که ریاست آن بر عهده ی دکتر محمد حسبن نامی است .که جمعی ار متخصصان و اساتید در آن حضور دارند که کار اصلی آنها تحقیق ،پژوهش و پزیرفتن طرح هاو ایده های نو جوانان وجوانان است وتحقیق در مورد آن است که ب صورت حامی و پشتیبان ب آنها کمک می کنن تاطرح های خودرا ب نتیجه برسانند که کمک بسیاری ب ابنجانب نمودند تا طرح خود را ثبت کنم .
و انتظار من از تمامی مسئولان ملی ، منطقه ای و مسئولان استان کرمانشاه این است که به جوانان اهمیت دهند واز آنان حمایت کنند که آنان بتوانند طرح هاو ایده های خود را عملی کنند وآیندهی درخشانی را برای کشور عزیزمان ایران بسازند .
در پایان از مدیر محترم دبیرستان نمونه دولتی تلاش سرکار خانم خرایی که در این مدت کمک شایان و مادرانه ای به اینجانب نمودند  و همچنین از استاد راهنماهای خود جناب آقای سامان فاوچی و سرکار خانم فریدهی کاظمی و از ریاست پژهشکده نور تهران دکتر محمد حسین نامی سپاس گزارم .

photo 2016 05 09 12 48 31 1 576x1024 از سوی یک پژوهشکده علمی لقب محقق جوان به دانش آموز بیستونی رسید photo 2016 05 09 12 48 37 1 576x1024 از سوی یک پژوهشکده علمی لقب محقق جوان به دانش آموز بیستونی رسید

پایگاه خبری- تحلیلی بیستون نیوز این موفقیت را به خانم صیادی و تمامی کسانی که در کشف و ثبت این اختراع نقشی داشتند تبریک می گوید.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار