ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۰:۵۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, ورزشی > استقلال به پرسپولیس نرسید/ پرسپولیس در سیرجان جان به در برد!

استقلال به پرسپولیس نرسید/ پرسپولیس در سیرجان جان به در برد!

بیستون نیوز: تیم های پرسپولیس، نفت تهران، پدیده و ذوب آهن توانستند به مرحله نیمه نهایی جام حذفی راه پیدا کنند.     بیستون نیوز: در جریان رقابت‌های مرحله یک […]

بیستون نیوز: تیم های پرسپولیس، نفت تهران، پدیده و ذوب آهن توانستند به مرحله نیمه نهایی جام حذفی راه پیدا کنند.

 

 

بیستون نیوز: در جریان رقابت‌های مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی امروز ۴ دیدار در شهرهای مختلف کشور برگزار شد که تیم‌های پرسپولیس، پدیده مشهد، ذوب آهن و  نفت تهران موفق شدند با پشت سر گذاشتن حریفان خود یک قدم دیگر به قهرمانی در این جام نزدیک تر شوند.

ذوب آهن(۳)  ۲ ـ استقلال(صفر)  ۲

داور: البرز حاجی پور

اخطار: قاسم دهنوی ۴۵، مسعود حسن‌زاده ۶۹ از ذوب‌آهن، خسرو حیدری ۶۸، محمدرضا خرسندنیا ۸۳، آندرانیک تیموریان ۹۵، امیرحسین صادقی ۱۲۰ از استقلال

گل‌ها: آرش برهانی ۷ و کرار جاسم ۲۲، برای استقلال و قاسم دهنوی ۲۳، مسعود حسن‌زاده ۷۵ برای ذوب آهن

ذوب‌آهن: محمدرشید مظاهری، کارلوس سانتوس، هادی محمدی، علی حمام، مهرداد قنبری، اکبر ایمانی، قاسم حدادی‌فر، محسن مسلمان(۷۱ احسان پهلوان)، قاسم دهنوی، مهدی رجب‌زاده، مسعود حسن زاده
سرمربی: یحیی گل محمدی

استقلال: محسن فروزان، هرایر مگوییان، امیرحسین صادقی، هاشم بیک‌زاده، یعقوب کریمی، امید ابراهیمی، محمدرضا خرسندنیا، جاسم کرار، خسرو حیدری، آرش برهانی، حنیف عمران زاده
سرمربی: امیر قلعه نویی

شرح گل‌ها:

ذوب‌آهن ۰ استقلال ۱: باز هم جاسم کرار؛ هافبک عراقی استقلال با حرکت جلوی محوطه جریمه ذوب آهن و در ادامه پاس تودر او برای آرش برهانی که مشکوک به آفساید بود با چرخش زیبای این بازیکن و ضربه نهایی اش به دروازه رشیدی، گل اول را به نام استقلال کرد.

ذوب آهن ۰ استقلال ۲: این استقلال برای شکست نخوردن فقط جاسم کرار را کم دارد. بی جهت نبود که محرومیت او در دیدار داربی با واکنش شدید قلعه نویی همراه بود. پاسکاری استقلال پشت محوطه جریمه ذوب آهن که با اشتباه مدافعین این تیم هم همراه بود با هوشمندی کرار و حرکت زیبای و ضربه فوق العاده اش گل دوم را به نام استقلال ثبت کرد.

ذوب آهن ۱ استقلال ۲: در حالی که امیر قلعه نویی و شاگردانش در حالی شادمانی بابت گل دوم شان بودند مسعود حسن زاده درون محوطه جریمه آبی پوشان صاحب توپ شد. در ادامه ارسال کوتاه او در غفلت مدافعان استقلال به قاسم دهنوی رسید تا این بازیکن بدون مزاحمت شوتش را روانه دروازه فروزان کند و اختلاف را به یک گل کاهش دهد.

ذوب آهن ۲ استقلال ۲: دفع توپ بلند کارلوس سانتوس کمی پشت محوطه جریمه استقلال فرودآمد که حسن زاده در یک کورس طولانی با سرعتی فوق العاده از اشتباه صادقی استفاده کرد و گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

دقایق حساس:

دقیقه ۱: اولین خطر استقلال روی دروازه ذوب آهن روی کرنر یعقوب کریمی شکل گرفت. کرنر بازیکن چپ پای استقلال در یک فعل و انفعال به کرار رسید که حرکت او تنها منجر به توقف بازی و مصدومیت گلر ذوبی ها شد.
دقیقه ۵: آرش برهانی روی سرعت خود وارد محوطه جریمه ذوب شد که در ادامه حرکت او با خطا روی کارلوس سانتوز به جایی نرسید و توپ به ذوب آهن رسید.
دقیقه ۶: فرار مسعود حسن زاده به داخل محوطه جریمه استقلال و ضربه اش به سمت دروازه فروزان راه به جایی نبرد و در ادامه رجب زاده هم نتوانست از توپ برگشتی استفاده کند.
دقیقه ۱۸: خسرو حیدری با پیشروی در زمین ذوب آهن از فاصله ۳۰ متری شوتش را به سمت دروازه رشیدی روانه کرد و که ضربه این بازیکن با اختلاف زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۲۲: ارسال قنبری از سمت راست با اختلاف کم به بیرون رفت تا استقلالی ها همچنان با تک گل آرش برهانی از حریف شان پیش باشند.
دقیقه ۳۱: حرکت مسعود حسن زاده میتوانست موقعیت خوبی برای ذوب آهن به وجود بیاورد که ابراهیمی او را متوقف کرد اما داور اعتقادی به خطا نداشت. توپ برگشتی به جاسم کرار رسید و این بازیکن با پیش روی درون زمین ذوب موقعیت شوت زنی برای خود فراهم کرد که ضربه بدش با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه ۳۲: شوت قاسم دهنوی از پشت محوطه جریمه و زمینی به سمت دروازه فروزان را این دروازه به راحتی دفع کرد.
دقیقه ۴۳: همکاری خسرو حیدری و یعقوب کریمی در گوشه راست دروازه ذوب آهن، با حرکت و چند دریبل موفق حیدری همراه بود که در ادامه پاس به بیرون این بازیکن از گوشه شش قدم به کرار نرسید و این فرصت از دست رفت.
دقیقه ۴۵: فرار سرعتی یعقوب کریمی از سمت چپ و ارسال کوتاه او را رشید مظاهری جمع کرد و آخرین فرصت استقلال در نیمه اول هم از دست رفت.
دقیقه ۵۰: تیم یحیی گل محمدی که با یک تغییر نیمه اول را آغاز کرده بود بعد از گذشت ۵ دقیقه اولین فرصت را روی دروازه استقلال ایجاد کرد که سانتر ذوبی ها روی محوطه جریمه استقلال با دفع مدافعان یک کرنر را نصیب این تیم کرد و در ادامه ضربه کرنر را فروزان دفع کرد.
دقیقه ۵۳: ارسال قاسم دهنوی روی دروازه استقلال را محسن فروزان جمع کرد تا خطری دروازه آبی پوشان را تهدید نکند.
دقیقه ۵۶: پرتاب اوت استقلال در زمین ذوب آهن و حرکت خسرو حیدری، توپ را به جاسم کرار رساند تا این بازیکن با حرکتی آکروباتیک ضربه اش را به سمت دروازه رشیدی روانه کند اما گلر جوان ذوب به راحتی آن را دفع کرد.
از دقیقه ۵۸ تا ۶۵: در این دقایق دو تیم خطری روی دروازه یکدیگر ایجاد نکردند و پاس های اشتباه و بی هدف و در ادامه خطاهای پیاپی باعث شد تا بازی از کیفیت پایینی برخوردار باشد.
دقیقه ۶۸: اشتباه محسن فروزان روی دفع توپ و توپ مقابل پای تبریزی انداخت اما ضربه آرام تبریزی به دروازه استقلال نرسید.
دقیقه ۶۹: مسعود حسن زاده از جناح چپ نفوذ کرد و در حین دریبل حنیف عمران‌زاده به زمین افتاد و در حالی که همه در انتظار اعلام ضربه پنالتی بودند، داور به این مهاجم شمالی کارت زرد نشان داد. داور در نزدیکی این صحنه مشکوک قرار داشت و روی تصمیمش پافشاری کرد. این در حالی است که در بازپخش آهسته این صحنه مشخص نشد که آیا برخوردی با حنیف و حسن زاده صورت گرفته یا نه؟
دقیقه ۹۰: اشتباه و تعلل در خط دفاعی فرصت خوبی برای ذوبی ها ایجاد کرد که در آخرین دقیقه بازی نتیجه را به نفع خودشان کنند که تعلل در زدن ضربه آخر باعث شد دروازه استقلال برای بار سوم باز نشود.
دقیقه ۱۰۱: ارسال بلند مگویان با دخالت برهانی به حنیف عمران زاده رسید و مدافع استقلال که در وقت اضافه بعنوان مهاجم برای تیمش به میدان رفته ضربه اش را به سمت دروازه رشیدی زد که گلر ذوب بدون دردسر آن را دفع کرد.
دقیقه ۱۰۸: حنیف عمران زاده پشت مدافعان ذوب آهن صاحب توپ شد اما ضربه اش را به بدترین شکل ممکن به بیرون زد تا این فرصت هم برای استقلال از دست برود.
دقیقه ۱۱۰: روی ارسال کرنر ذوبی ها، محمدی بالاتر از مدافعان استقلال ضربه اش را به کنج دروازه آبی پوشان زد که فروزان آن را به زیبایی در آورد تا مانع از گل سفیدپوشان اصفهانی شود.
دقیقه ۱۱۳: ضربه راه دور هاشم بیگ زاده از کنار دروازه ذوب آهن با اختلاف کم به بیرون رفت، هر چند مظاهری کنترل و دید مناسبی روی توپ داشت.
دقیقه ۱۱۵: قاسم دهنوی که زننده گل اول تیمش بود در این لحظه فرصت شوت زنی خوبی در فضای خالی بین مدافعان و هافبک های استقلال به دست آورد که ضربه سر ضرب این بازیکن را فروزان جمع کرد.

در ضربات پنالتی برای ذوب‌آهن مهدی رجب‌زاده، کارلوس سانتوس  و قاسم دهنوی گلزنی کردند. هاشم بیک‌زاده، امید ابراهیمی و آرش برهانی از استقلال ضربات خود را از دست دادند. بدین ترتیب ذوب‌آهن حریف پرسپولیس در دیدار نیمه نهایی جام حذفی شد.

گل گهر ۱ – پرسپولیس ۱ ( ۲ – ۳ ) در ضربات پنالتی

گل‌گهر سیرجان، که سپاهان و نفت مسجد سلیمان را از جام حذفی کنار زد، در خانه میزبان پرسپولیسی بود که دربی تهران را هفته قبل از آن خود کرد. این دیدار در ۹۰ دقیقه با نتیجه صفر بر صفر به پایان رسید، در دقت های اضافه یک بر یک شد و در نهایت در ضربات پنالتی این پرسپولیس بود که با درخشش مکانی بازی را به نفع خود پایان داد.

داور: محمدرضا اکبریان، کمک ها: سعید زارع، علیرضا کناری

گل‌ها: جمعه زاده ۱۰۱ از روی نقطه پنالتی برای گل گهر؛ بنگر ۱۰۶برای پرسپولیس

اخطار: محسن بنگر ۱۰۶ و مهدی طارمی ۱۱۷ از پرسپولیس

اخراج: مهران گلزاری ۳۵ از گل گهر

گل گهر: مجید غلامی، محمد شریف زاده، مهران گلزاری، کریم غراوی، حکمت فولاد پور، حمیدرضا حاتمی، حمزه مظفری، حسین رسولی، مختار جمعه زاده، امیر رفعتی (۶۰ مرادی فر) و آرمان اکوان
سرمربی: قاسم شهبا

پرسپولیس: سوشا مکانی، محسن بنگر، اومانا (۶۹ نورمحمدی)، میثم حسینی، مهدی جعفرپور (۶۸ علی عسگر)، مهرداد کفشگری، احمد نوراللهی، امید عالیشاه، هادی نوروزی (۱۰۷ دغاغله)، محمد نوری و مهدی طارمی
سرمربی: حمید درخشان

شرح گل‌ها:

۱-۰ (گل گهر): مختار جمعه زاده مهاجم سیه چرده گل گهر در محوطه جریمه با خطای علی عسگر سرنگون شد و خودش ضربه پنالتی را خلاف جهت حرکت مکانی به گل اول بازی تبدیل کرد.

۱-۱ (پرسپولیس): محسن بنگر جور مهاجمان گل نزن پرسپولیس را کشید و. با یک پرش شجاعانه در محوطه جریمه با بغل پا سانتر ارسالی از راست را به زیر طاق دروازه گل گهر کوبید. بنگز بعد از این گل بخاطر شادی گلش کارت زرد گرفت.

دقایق حساس:

دقیقه ۳۵: در حالیکه مهدی طارمی با دروازه بان گل گهر تک به تک شده بود، مهران گلزاری او را متوقف کرد و به همین دلیل از بازی اخراج شد.

دقیقه ۳۶: ضربه ایستگاهی زیبای مهدی طارمی را  غلامی دروازه بان گل گهر به زیبایی راهی کرنر کرد.

دقیقه ۴۲: باز هم مهدی طارمی از راه دور شوت زد که غلامی دروازه‌بان گل گهر برای چندمین بار توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۵۹: از جناح چپ توپ برای اکوان مهاجم گل گهر فرستاده شد که او در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما ضربه اس بعد از برخورد با هم تیمی اش بیرون رفت.

دقیقه ۱۱۳: ضربه سر فنی محمد نوری روی پاس علی عسگر با فاصله کمی از روی دروازه گل گهر به بیرون رفت.

دقیقه ۱۱۴: قیچی مهدی طارمی روی پاس محسن بنگر پس از برخورد به سر مدافع حریف به بیرون رفت ولی این صحنه را داور خطا به صود گل گهر اعلام کرد.

دقیقه ۱۱۷: نفوذ طارمی به داخل محوطه جریمه تیم حریف و سرنگونی او، لحظه ای فضای بازی را جنجالی کرد. اما داور با دادن یک کارت زرد به مهاجم پرسپولیس به دلیل تمارض قائله را ختم کرد.

دقیقه ۱۲۰: محسن بنگر روی یک ضربه کرنر شوت خوبی را به سمت دروازه گل گهر زد که مدافع حریف توپ را از روی خط جمع کرد.


تراکتورسازی ۱ – پدیده ۲

داور: مهدی سیدعلی، کمک‌ها: مهدی شفیعی و سخاوت سلیمان‌‌نژاد

گل‌ها: فرشاد احمدزاده ۲+۴۵ برای تراکتورسازی، ایگور پراهیچ ۷۹(پنالتی)، نسیم اف ۹۲ برای پدیده

اخطار: کنزوویچ ۲۵، صادقی ۲۵، محمدرضایی ۳۲، کیوان امرایی ۸۹ از پدیده، محمد ایران‌پوریان ۴۸، خالد شفیعی ۶۳ از تراکتورسازی

تراکتورسازی: داود نوشی صوفیانی، خالد شفیعی، میرهانی هاشمی، دیتمار بیکاج، حبیب گردانی، مهدی کیانی(۱۰۱ احمد امیرکامدار)، سامان نریمان جهان (۸۳ فرید کریمی)، ادینیو، شاهین ثاقبی، فرشاد احمدزاده، محسن دلیر
سرمربی: رسول خطیبی

پدیده: مجتبی روشنگر، رضا ناصحی، میلان یوانوویچ، ایگور پراهیچ، اکبر صادقی، معین عباسیان (۶۰ امرایی)، عباس محمد رضایی، مهدی خیری(۱۰۰ مسعود نظرزاده)، حسین کیانی (۴۶ نسیم اف) ، مهدی نژادمهدی، زوران کنزوویچ
سرمربی: علیرضا مرزبان

شرح گل‌ها:

۱-۰(تراکتورسازی): قبل از پایان نیمه اول شوت محکم شاهین ثاقبی و دفع ناقص دروازه‌بان پدیده این فرصت را برای احمدزاده فراهم کرد تا از فاصله نزدیک با پای چپ دروازه را باز کند.

۱-۱(پدیده): دقیقه ۷۸ دیتمار روی پراهیچ خطای پنالتی کرد که همین بازیکن خودش پشت توپ ایستاد و کل تساوی را به ثمر رساند.

۱ ـ۲(پدیده): شوت سرکش بهادر نسیم اف مهاجم تازه وارد پدیده از پشت محوطه جریمه در دقیقه ۹۲ به کنج دروازه نوشی صوفیانی چسبید.

دقایق حساس:

دقیقه ۱۸: داور به خاطر خطا روی شاهین ثاقبی برای تراکتور ضربه کاشته گرفت که ادینهو پشت توپ ایستاد. او ضربه مستقیمی زد که توپ به تیرک دروازه برخورد کرد و به داخل زمین بازگشت.

دقیقه ۲۶: حبیب گردانی در دقیقه ی ۲۶ پشت ضربه ی آزادی که برای این تیم اعلام شد ایستاد که این توپ هم به دیوار دفاعی برخورد کرد و برگشت داده شد.

دقیقه ۳۰: نفوذ زیبای سامان نریمان جهان پس از پشت سر گذاشتن چند بازیکن، توپ را به داخل محوطه ی جریمه فرستاد که فرشاد احمدزاده نتوانست از این موقعیت به خوبی استفاده کند و این موقعیت از دست رفت.

دقیقه ۳۵: شوت سامان نریمان جهان از پشت محوطه ی جریمه از بالای دروازه با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۵۴: مهدی کیانی روی مهاجم پدیده خطا کرد که داور پنالتی گرفت و صادقی ضربه زد. ضربه او را داور قبول نکرد و او برای دومین بار توپ را زد که گل نشد.

دقیقه۶۴: ثاقبی به ادینهو پاس داد که او با دروازه‌بان پدیده تک به تک شد و گل زد که داور آفساید اعلام کرد.

دقیقه ۱۱۷: حبیب گردانی توپ را به محوطه جریمه ارسال کرد که ادینهو با ضربه سر عالی توپ را به بیکای پاس داد که توپ را دروازه‌بان پدیده برگشت داد و توپ برگشتی را دلیر بیرون زد.

دقیقه ۱۱۸: ادینهو پاس عالی به فرشاد احمدزاده داد که او با بی دقتی شانس تراکتور برای مساوی شدن را از دست دادو توپ را به بیرون زد.


نفت‌تهران ۱(۵) – صنعت ساری ۱(۳)

داور: حسن اکرمی، کمک ها : سجاد طوری، حمیدرضا کنعانی

گل‌ها: حسین ابراهیمی ۳۴ از نفت تهران، پادوانی مدافع نفت ۶۲ برای صنعت ساری

اخطار: ابراهیمی ۱۰، پورعلی گنجی ۴۰ از نفت تهران، فرجی ۶۰ از صنعت ساری

نفت‌تهران: علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، لئوناردو پادوانی،محمد امین حاج محمدی ، وحید حمدی نژاد، علیرضا عزت کرامت، مرتضی پورعلی گنجی، حسین ابراهیمی، آزش رضا وند (۵۵ مبعلی) ، وحید امیری و علی قربانی
سرمربی: علیرضا منصوریان

صنعت ساری: محمد باقر شعبانی،حسین بغلانی(۱۲۰ امیرحسین نهال)، هادی خدادادی(۸۱ وحید عنایتی)، محمد دامادی، سید کاظم ساداتی، مهدی دست تاران، رضا نظری، احسان آهنگری (۵۹ ابوالحسنی)، مهدی فولادی ، علیرضا فرجی و علی عرب
سرمربی: یونس گرائیلی

شرح گل‌ها:

۱-۰(نفت‌تهران): وحید امیری با سر توپ را به حسین ابراهیمی پاس داد که شوت سر ضرب حسین ابراهیمی وارد دروازه شد.

۱-۱(صنعت ساری): هادی خدادادی بازیکن صنعت ساری توپ را ارسال کرد که پادوانی به اشتباه دروازه نفت را باز کرد.

منبع/مشرق

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید