ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۶:۲۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > گلایه و تجمع برخي از پرسنل شهرداری بیستون

گلایه و تجمع برخي از پرسنل شهرداری بیستون

تعدادی از پرسنل شهرداری بیستون متشکل از نیروهای شرکتی و (رسمی) روز شنبه هفته جاري با حضور در سالن محل برگزاری جلسات شورای شهر ضمن اعتراض نسبت به پرداخت حقوق و معوقات‌ خود، با اعضای شورای شهر درگیری لفظی پیدا کردند.

به گزارش خبرنگار بيستون، تعدادی از پرسنل شهرداری بیستون متشکل از نیروهای شرکتی و (رسمی) روز شنبه هفته جاري با حضور در سالن محل برگزاری جلسات شورای شهر ضمن اعتراض نسبت به پرداخت حقوق و معوقات‌ خود، با اعضای شورای شهر درگیری لفظی پیدا کردند.
در این راستا تعدادی از کارکنان شرکتی و پیمانی شهرداری بیستون عمده مطالبات خود را عدم اهتمام نسبت به پرداختی آنان دانستند.
خبرنگار بيستون ضمن حضور در بين كاركنان معترض و گفتگو با آنان عمده مطالبات اين افراد را عدم دریافت عیدی سال ۹۴، عدم دریافت حق لباس ۹۴، عدم اختصاص ماموریت و تعطیل کاری ۹۴، عدم دریافت ۵ ماه مابه تفاوت اول سال ۹۴، عدم واریز ۶ ماه بیمه پرسنل شرکتی و تا ۳ ماه بیمه پرسنل پیمانی، عدم دریافت حقوق از ابتدای سال ۹۵ تاکنون و عدم اختصاص هیچگونه مزایا و پاداش؛ از جمله مواردی بودند که کارکنان و پرسنل معترض به آنها اشاره نمودند.
در کل پرسنل شهرداری چه رسمی و چه شرکتی وضعیت را چندان رضایت بخش ارزیابی نکرده و اعتقاد دارند وضع پرداختی‌های پرسنل شهرداری‌های دیگر نقاط استان بسیار بهتر از شهرداری بیستون است.
در ادامه اعضای شورای شهر در جلسه ای اضطراری به طرح مساله و بررسی جوانب کار پرداختند و ضمن تشکر از شهردار بیستون بابت تلاشی که در این راستا داشته اند، از دکتر احمدی نصر خواستند که نسبت به پرداخت معوقات قبلی و مطالبات نیروهای شرکتی و پیمانی از تمامی اهرم ها خود استفاده نموده تا این مشکل را در کوتاهترین زمان ممکن حل نمایند.

photo_2016-06-20_04-40-53
طهماسبی ریس شورای شهر بیستون، ضمن اشاره به این مهم که شهرداری بیستون از لحاظ منبع درآمدی در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و هیچ گونه منبع درآمدزایی پایداری هم در دست نداشته، برای حل این موضوع پرداختی معوقات پرسنل دو راهکار کوتاه مدت و بلند مدت را مطرح نمودند.
ابتدا چشم دوختن به سفر ریس جمهور و تخصیص اعتباری برای تامین منابع مالی و یا نهایتاً فروش ماشین آلات سنگین و سبک شهرداری را از جمله راهکارهای کوتاه مدت برشمردند.
اما راهکار بلند مدت شورای شهر برای درآمد پایدار اخذ عوارض از کارخانجات و مراکز صنعتی منطقه نظیر کارخانه قند، شیر و پاستوریزه و پتروشیمی و… دانستند.
مساحی سخنگوی شورای شهر بیستون اظهار داشت: در واقع سهمی را که بر اساس سرانه جمعیتی و نسبت آن به هرسین اختصاص می گردد ناعادلانه بوده و با توجه به آلایندگی، ایجاد بوی نامطبوع و … این مراکز و نزدیکی آن به بیستون این درصد از عوارض را ناچیز خوانده و عنوان کردند حتی شرکت پتروشیمی تاکنون هیچ مبلغی را به شهرداری بیستون تحت عنوان عوارض پرداخت نکرده است.
فلاحی دیگر عضو شورای شهر راهکار اساسی را در تبدیل این شهر به شهر ویژه دانستند و اظهار داشتند مطالبه جدی ما از ریاست جمهوری تبدیل بیستون به شهرویژه است.
وي افزود:در واقع مشکلات رفت و آمدی شهروندان به ادارات مرکز شهرستان، و مزیت های نظیر در مسیر جاده و راه کربلا و وسط راه مواصلاتی قرار گرفتن و امکان¬های دیگری نظیر گردشگر پذیر بودن این ظرفیت را بوجود آورده که این شهر قابلیت تبدیل به شهر ویژه را داشته باشد.

photo_2016-06-20_04-40-47
خسروی از اعضای شورای شهر بیان داشتند: ۱۴۴ هکتار از پارک جنگلی طبق قانون چون در حریم بیستون است بایست به شهرداری بیستون اختصاص یابد و سهم خواهی ادارات و ارگان¬های دیگری در این زمینه کاملاً غیر قانونی است و آن کاملاً سهم و در تملک شهرداری بایست قرار گیرد.
همچنین این عضو شورای شهر یادآور شدند، قبلاً با مسئولین اجرایی صحبت های شده است که با توجه به بسته بودن فضای بیستون، بایست هر چه قدر بودجه برای میراث فرهنگی مصوب می شود درصدی از آن را برای طرح های عمرانی بیستون اختصاص دهند و تقاضا داشتند این موضوع نیمه کاره نماند و عملی گردد.
آقای معینیان دیگر عضو شورای شهر یکی از راهکارهای درآمد زایی پایدار را برای شهرداری بیستون اختصاص محلی در پارک جنگلی جهت پروژه ای کلان نظیر احداث مراکز تفریحی- سیاحتی و نیز مجتمع فروشگاهی و دعوت از سرمایه گذار جهت مشارکت در آن دانستند که می تواند به محلی جهت درآمد زایی پایدار شهرداری تبدیل شود.
نهایتاً اختصاص جایگاه‌های سوخت‌گیری «سی ان جی» و پمپ بنزین و … از دیگر پیشنهادهای اعضای شورای شهر بوده که این موضوع با مشارکت سازمان همیاری های کرمانشاه محقق خواهد شد.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید