افتتاح اولين ايستگاه سلامت و پارك روستايي استان در روستاي تمرگ شهرستان هرسين

بیستون نیوز :

صبح امروز بيش از ۲۰ طرح عمراني ، خدماتي و فرهنگي در بخش مركزي شهرستان هرسين با اعتباري بالغ بر ۳ ميليارد و هفتصد ميليون ريال به مناسبت دهه مبارك فجر به بهره برداري رسيدند.

 

آذرخسروي بخشدار مركزي هرسين در مراسم افتتاح ايستگاه سلامت و پارك روستايي روستاي تمرگ به خبرنگار بيستون گفت: دهيار روستاي تمرگ با استفاده از الگوها و مولفه هايي كه براي روستاهاي پيشرفته تعريف شده است روستا را در مسير توسعه و ترقي قرار داده و گزينه مشاركت مردم و حضور آنان در اجراي طرح ها و برنامه هاي اجتماعي رفاهي و عمراني يكي از تمايزات ويژة اين روستا مي باشد .
وي ادامه داد : انتخاب رويكردي مشاركتي و نظارتي با استفاده از نظرات و ديدگاههاي مردم دراجراي برنامه ها و پروژه هاي عمراني تأثيري شگرف بر برجسته سازي قابليت هاي توسعه اي روستا داشته است بطوريكه با فراهم آوردن امكانات و ارائه خدمات متناسب با بافت و فرهنگ روستا نه تنها از مهاجرت اهالي جلوگيري بعمل آمد بلكه باعث جذب و حضور آن دسته از افرادي شده كه در شهر ساكن بوده اند خواهد شد و اين عمل رشد و توازن توسعه اقتصادي ، فيزيكي و جمعيتي روستا را در بر داشته است و از آنجايي كه يكي از ضرورت هاي توسعه روستا استفاده از ابزار جمعيت است لذا رشد جمعيت بعنوان يك امتياز ويژه براي توسعه روستا مورد توجه مسئولين مخصوصاً بخشداران وقت و اداره بنياد مسكن انقلاب اسلامي شهرستان هرسين قرار گرفت است.
آذر خسروي تصريح كرد، ساخت خانه عالم ، ساخت غسالخانه ، ايجاد فضاي سبز و پارك روستايي ، احداث ايستگاه سلامت و فضاي بازي براي كودكان براي اولين بار توسط اين دهياري در استان كرمانشاه ، دفع آبهاي سطحي ، همكاري در برگزاري كلاسهاي آموزشي ، فرهنگي و مذهبي ، تعميرات و نگهداري از شبكه آبرساني روستا ، بازگشايي ، تعريض و سنگفرش معابر ،رسيدگي به وضعيت بهداشت عمومي روستا و روستاهاي همجوار ، جلب مشاركت مردم، همكاري در ساخت مسجد ، نگهداري و حفاظت از محيط زيست و منابع طبيعي روستا از جمله اقدامات دهياري است همه باعث موفقيت دهيار تمرگ بعنوان دهيار نمونه كشوري در سال ۸۹ و دهيار موفق در سال ۹۴ گرديد كه منجر به بازديد دهياران شهرستان رامسر از اين روستا شد .
بخشدار مركزي هرسين اظهار داشت، حمايت و حراست مردم از منابع طبيعي ، محيط زيست و گونه هاي جانوري موجود در روستا يكي ديگر از ويژگي هاي بارز مردم اين روستا است كه نشان دهنده عمق احترام و توجه آنان به وضعيت زيست محيطي روستا است كه موجبات توانمندسازي و توسعه فضاي سبز در روستا را به همراه داشته است و نيز مشاركت در مرمت قنوات و چشمه ها و صرفه جويي و استفاده بهينه از ظرفيت منابع آبي موجود در روستا از خصلت هاي بسيار خوب مردم اين روستا است .
اين مقام ادامه داد برگزاري كليه مراسمات ملي و مذهبي با توجه به فرا رسيدن اعياد مختلف در دو مسجد روستا كه با استفاده از خودياري اهالي ساخته شد مبين مهم بودن جايگاه اعياد مذهبي در بين مردم است .
خسروي همچنين گفت: حضور گسترده زنان در فعاليت اجتماعي منشأ تحولات مثبتي در روستا بوده است و سعي شده است از اين ظرفيت و تأثير گذاري در جهت شكوفا شدن استعدادهاي آنان استفاده شود و همچنين گذراندن دوره هاي آموزشي توسط زنان اين روستا در راستاي بهره مندي از وام اشتغالزايي رون رو به رشدي داشته است و كلاسهاي فراگيري صنايع دستي ، روخواني و تجويد قرآن و بهداشت و خانواده از مهمترين كلاسهاي برگزار شده براي زنان در روستا است .
خسروي افزود: جمع آوري پسماندها و فضولات حيواني در۵ روستاي همجوار توسط دهياري تمرگ گام مهمي در راستاي ارتقاء وضعيت بهداشتي و جلوگيري از بروز بيماريهاي واگير در سطح روستاي هاي مذكور است .
ايشان تصريح كردند، همكاري با اداره برق در راستاي جابجايي بيش از ۴۰ اصل تير برق در جهت بازگشايي معابر موجود در روستا از ديگر اقدامات بارز اين دهياري در ارائه خدمات و همكاري با ادارات و ارگانهاي دولتي است .
بخشدار مركزي هرسين در پايان سخنانش تأكيد كرد همه اين امكانات و پيشرفت ها در جوامع روستايي به بركت وجود نظام مقدس جمهوري اسلامي است .
برگزاري مراسم جشن انقلاب در روستاي چشمه كبود با ايراد سخنراني معاون فرماندار از ديگر برنامه هاي اين روز بود .
صبح امروز بيش از ۲۰ طرح عمراني ، خدماتي و فرهنگي در بخش مركزي شهرستان هرسين با اعتباري بالغ بر ۳ ميليارد و هفتصد ميليون ريال به مناسبت دهه مبارك فجر به بهره برداري رسيدند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار