افتتاح دبیرخانه دائمی و رونمایی از پوستر جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی هرسین

بیستون نیوز :

رئیس انجمن نمایش شهرستان هرسین، با اشاره به رونمایی از پوستر جشنواره منطقه ای تئاتر این شهرستان، گفت: دبیرخانه دائمی جشنواره منطقه ای تئاتر هرسین با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی بیستون ، مرتضی اسدی مرام رئیس انجمن نمایش و تئاتر خیابانی شهرستان هرسین گفت: نخستین جشنواره منطقه ای تئاتر هرسین نیمه اول آذرماه امسال با حضور استان های کرمانشاه، کردستان، لرستان، همدان و ایلام برگزار می شود.

وی افزود: دبیرخانه دائمی این جشنواره روز سه شنبه(۹ آبان) در جریان سفر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی به شهرستان هرسین با حضور امام جمعه و فرماندار هرسین، امام جمعه بیستون و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان هرسین در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان راه اندازی شد.

اسدی مرام، با بیان اینکه در این مراسم از پوستر جشنواره هم رونمایی شد، اظهار کرد: فرهنگ نمایش و تئاتر فرهنگی در هر جامعه از اثرگذاری و اقبال عمومی بالایی برخوردار است چرا که از جنس زندگی مردم است و ناخودآگاه آنان را به به همدردی و مدارای با خود می کشاند.

وی با بیان اینکه تأثیر فرهنگ اقتصاد مقاومتی بر کاهش آسیب های اجتماعی در بخش ویژه جشنواره، عنوان کرد: پیشگیری از گرایش به اعتیاد و طلاق، آسیب های روان شناختی(خشونت و افسردگی)، آسیب های نو پدید(فضای مجازی)، تکدی گری و حاشیه نشینی، خودکشی و بیکاری از محورهای اصلی این جشنواره است.

رئیس انجمن نمایش و تئاتر خیابانی شهرستان هرسین، ابراز امیدواری کرد: اولین جشنواره منطقه ای تئاتر خیابانی هرسین به بهترین شکل برگزار شده و در سال های بعد نیزبه لحاظ کمی و کیفی روند رو به رشد داشته باشد.

منبع/شبستان

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار