افتتاح دو طرح كشاورزي در روستاهای داوودی و کهریز شهرستان هرسین+عکس

بیستون نیوز :

با حضور مسئولین صبح امروز افتتاح دو طرح كشاورزي و عمراني در شهرستان هرسين با اعتباري بالغ بر۷ ميليارد ريال در شهرستان هرسین انجام شد.

به گزارش بیستون،در اين مراسم نجف ميرزا حسيني معاون فرمانداري هرسين ضمن تبريك به مناسبت هفته دولت و گراميداشت ياد و خاطر شهيدان رجايي و باهنر گفت تبعيت از رفتار و سلوك شهداي دولت خط مشي ما در خدمت گزاري به مردم است .
معاون فرمانداري هرسين در ادامه سخنانش ضمن اشاره به خدمات قابل توجه و در خور شان دولت تدبير و اميد به مردم اين ديار تصريح كرد در هفته دولت  ۵۰ طرح مختلف با اعتباري ۲۲۰ ميليارد در شهرستان هرسين به بهره برداري خواهند رسيد كه در راستاي عمران و آباداني شهري و روستاي نقش بسزايي دارند. .
وي در افتتاح پروژه هاي سيستم آبياري تحت فشار روستاي كهريز  و راه روستايي داودي عليا و سفلي گفت ميزان كل طرح هاي آبياري تحت فشار از ابتدا تاكنون در شهرستان ۱۲۵۰ هكتار است كه ۲۹۵ هكتار آن قطره اي در سطح باغات و ۹۶۵ هكتار باراني در سطح زمين هاي مزروعي مي باشد . اين مقام افزودد با توجه به كمبود آب در سطح شهرستان و اينكه روشهاي سنتي آبياري باغات و محصولات مزروعي در هدر رفت آب تاثير بسيار زيادي دارد و استفاده از روشهاي صنعتي معقولانه و به صرفه است.
ميرزا حسيني در پايان سخنانش از روستاييان خواست با توجه به پرداخت ۸۵ درصدي هزينه هاي طرح هاي آبياري قطره اي و تحت فشار توسط دولت در راستاي حمايت از حوزه كشاورزي از اين سيستم جهت ارتقاء سطح كمي و كيفي توليدان خود استفاده كنند.

DSC06546 افتتاح دو طرح كشاورزي در روستاهای داوودی و کهریز شهرستان هرسین+عکس DSC06527 افتتاح دو طرح كشاورزي در روستاهای داوودی و کهریز شهرستان هرسین+عکس DSC06536 افتتاح دو طرح كشاورزي در روستاهای داوودی و کهریز شهرستان هرسین+عکس DSC06545 افتتاح دو طرح كشاورزي در روستاهای داوودی و کهریز شهرستان هرسین+عکس

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار