ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پایگاه خبری تحلیلی بيستون غرب (بیستون نیوز)

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۱:۵۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, نوا و نما > افتتاح دو طرح کشاورزی در روستاهای داوودی و کهریز شهرستان هرسین+عکس

افتتاح دو طرح کشاورزی در روستاهای داوودی و کهریز شهرستان هرسین+عکس

با حضور مسئولین صبح امروز افتتاح دو طرح کشاورزی و عمرانی در شهرستان هرسین با اعتباری بالغ بر۷ میلیارد ریال در شهرستان هرسین انجام شد.

به گزارش بیستون،در این مراسم نجف میرزا حسینی معاون فرمانداری هرسین ضمن تبریک به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر گفت تبعیت از رفتار و سلوک شهدای دولت خط مشی ما در خدمت گزاری به مردم است .
معاون فرمانداری هرسین در ادامه سخنانش ضمن اشاره به خدمات قابل توجه و در خور شان دولت تدبیر و امید به مردم این دیار تصریح کرد در هفته دولت  ۵۰ طرح مختلف با اعتباری ۲۲۰ میلیارد در شهرستان هرسین به بهره برداری خواهند رسید که در راستای عمران و آبادانی شهری و روستای نقش بسزایی دارند. .
وی در افتتاح پروژه های سیستم آبیاری تحت فشار روستای کهریز  و راه روستایی داودی علیا و سفلی گفت میزان کل طرح های آبیاری تحت فشار از ابتدا تاکنون در شهرستان ۱۲۵۰ هکتار است که ۲۹۵ هکتار آن قطره ای در سطح باغات و ۹۶۵ هکتار بارانی در سطح زمین های مزروعی می باشد . این مقام افزودد با توجه به کمبود آب در سطح شهرستان و اینکه روشهای سنتی آبیاری باغات و محصولات مزروعی در هدر رفت آب تاثیر بسیار زیادی دارد و استفاده از روشهای صنعتی معقولانه و به صرفه است.
میرزا حسینی در پایان سخنانش از روستاییان خواست با توجه به پرداخت ۸۵ درصدی هزینه های طرح های آبیاری قطره ای و تحت فشار توسط دولت در راستای حمایت از حوزه کشاورزی از این سیستم جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی تولیدان خود استفاده کنند.

DSC06546 DSC06527 DSC06536 DSC06545

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید