افتتاح پژوهش سرای دانش آموزی «معلم شهید» در شهرستان هرسین

بیستون نیوز :

پژوهش سرای دانش آموزی «معلم شهید» در شهرستان هرسین با اعتبار ۷ میلیارد ریال و از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار بيستون،امروز دوشنبه پژوهش سرای دانش آموزی «معلم شهید» در شهرستان هرسین با اعتبار ۷ میلیارد ریال و از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری افتتاح و به بهره برداری رسید.

میرزا حسینی معاون فرماندار هرسین در این مراسم گفت: باید دانش آموزان را به سمت تحقیق و پژوهش محوری سوق داد و با فرهنگ سازی های لازم و موثر ضمن شکوفایی خلاقیت ها و استعدادهای دانش آموزان ذهن آنان را برای مطالعه کتاب های علمی و غیر درسی نیز آماده کرد.

وی افزود: ارتقای دانش علمی دانش آموزان یکی از مهمترین راهبردهای آموزش و پرورش است که می بایست به تناسب خلاقیت ها و خواستگاههای آنان باشد ایشان همچنین از اقدامات مدیریت آموزش و پرورش هرسین در برگزاری برنامه های گسترده فرهنگی تقدیر و تشکر کرد.

به گفته میرزاحسینی مساحت زیر بنای پژوهش سرا ۲۷۰ متر مربع می باشد که ۹ انجمن علمی زیست شناسی، ریاضی، نانوتکنولوژی، قرآن پژوهی، معماری، نجوم، شیمی، فیزیک و فناوری اطلاعات فعالیت دارند و مجهز به آزمایشگاه فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی و زمین شناسی است و آزمایشگاه نانو نیز به زودی در آن راه اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: برای خرید وسائل و تجهیزات مورد نیاز این پژوهش سرا مبلغ دو میلیارد ریال هزینه شده است که در تقویت روحیه مشارکت پذیری دانش آموزان در امرپژوهش و کار گروهی بسیار ارزشمند می باشد.

این مقام عنوان کرد: در صورت اختصاص اعتبار در سالهای آتی کتابخانه‌ای در جنب ساختمان پژوهش سرا احداث خواهد شد.

از دیگر برنامه‌های صورت گرفته در هشتمین روز از دهه مبارک فجر بازدید معاون فرماندار از اداره پست در جهت چگونگی روند ثبت نام کارت ملی هوشمند و افتتاح دفتر پیش خوان حسن زاده شهر هرسین با اشتغالزایی ۹ نفر در جهت واگذاری خدمات ثبت احوال به دفاتر پیشخوان در سراسر کشور بود که خدماتی همانند تعویض شناسنامه های نمونه قدیم و جدید ، پیگیری درخواستهای صدور شناسنامه المثنی اول و دوم و تغییر نام خانوادگی را به شهروندان ارائه می دهد.

به گفته علیپور رئیس اداره پست شهرستان هرسین از ابتدای آذرماه سالجاری ۴۸۵ مورد درخواست صدور کارت ملی هوشمند در اداره پست هرسین ثبت و به اداره ثبت احوال ارجاع شده است.

بخشی دیگری از برنامه های این روز اختصاص داشت به جشن ستارگان علمی دانش آموزان مدرسه نمونه دولتی الزهراء شهر هرسین که میرزا حسینی معاون فرماندار از دانش آموزان خواست برای ثبت نام و دست یابی به امکانات مدرن آموزشی به منظور ارتقاء بنیه علمی خود به پژوهش سرای دانش آموزی مراجعه نمایند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار