افزون بر۱۷ میلیارد ریال برای اشتغال مددجویان کمیته امداد هرسین پرداخت شد

بیستون نیوز :

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) هرسین گفت: طی ۹ ماهه سپری شده از سال جاری ۱۷ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت این نهاد اعطا شده است.

سرويس اجتماعي بيستون،کیومرث رحمتی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار بيستون اظهار کرد: از این میزان تسهیلات بیش از ۱۵ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال از محل اعتبارات قرض الحسنه بانک ها و مابقی از منابع امدادی تامین و پرداخت شده است.
وی افزود: طی مدت مذکور ۱۶۱ مددجو تحت حمایت کمیته امداد شهرستان هرسین از تسهیلات اشتغال بهره مند شدند.
رحمتی پور هدف از پرداخت این نوع تسهیلات را ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان تحت حمایت دانست و گفت: مددجویان پیش از دریافت تسهیلات اشتغال براساس استعداد و علاقه خویش از آموزش های فنی و حرفه ای به صورت رایگان بهره مند می شوند.
رحمتی پور در ادامه با تاکید بر اینکه ناظرین مجرب کمیته امداد بر طرح های اشتغال مددجویان نظارت می کنند خاطرنشان کرد: از ابتدای سالجاری تا پایان آذرماه ۲ هزار و ۴۹۳ مورد بازدید و نظارت بر طرح های اشتغال مددجویان هرسینی اعمال شده است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) هرسین در پایان اظهار کرد: نظارت بر طرح های اشتغال مددجویان موجب پایداری هرچه بیشتر این طرح ها شده و همین امر باعث می شود تا مجریان طرح های خودکفایی با انگیزه بیشتری به کسب درآمد و رسیدن به خوداتکایی تلاش کنند.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار