اقدامات جدید خدماتی برای بازدید کنندگان بیستون

بیستون نیوز :

سوله‌هایی که متعلق به مجموعه جهانی بیستون است قرار است تبدیل به فضاهایی برای تولید محصولات فرهنگی و معرفی سایت به بازدید‌کنندگان شود، بطوری‌ که گردشگران پیش از آنکه از مجموعه بازدید کنند با تاریخ سایت باستانی بیستون آشنا شوند.

به گزارش خبرنگار بيستون، محمدحسن طالبیان در حین بازدید از بیستون از افزایش خدمات گردشگری به بازدیدکنندگان با رعایت حفظ آثار تاریخی خبر داد و افزود: اکنون با توجه به ارزیابی‌های کارشناسان، مجموعه جهانی بیستون از وضعیت مناسبی برخوردار است، هر چند که در بخش‌هایی از جمله تملک سوله‌ها و کاربری آنها اشکالاتی وجود داشت اما وضعیت آنها نیز پس از رایزنی‌هایی که با کارشناسان انجام گرفت به‌طور کامل مشخص شد.

كتيبه بيستون اقدامات جدید خدماتی برای بازدید کنندگان بیستون

به گفته وی، اکنون سوله‌هایی که متعلق به مجموعه جهانی بیستون است قرار است تبدیل به فضاهایی برای تولید محصولات فرهنگی و معرفی سایت به بازدید‌کنندگان شود، به‌طوری‌که گردشگران پیش از آنکه از مجموعه بازدید کنند با تاریخ سایت باستانی بیستون آشنا شوند.

معاون میراث فرهنگی کشور همچنین از افزایش خدمات گردشگری در ورودی سایت تاریخی بیستون خبر داد و گفت: قرار است با توافقی که انجام گرفته، خدمات به گردشگران در ورودی سایت تاریخی بیستون افزایش یابد و ظرفیت‌های بیشتری در اختیار بازدید‌کنندگان قرار بگیرد.

براساس گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، طالبیان افزود: بسیاری از مردم تمایل داشتند که کتیبه بیستون را از نزدیک مشاهده کنند، برای اینکه این فرصت در اختیار مردم قرار بگیرد اما آسیبی هم به نقش برجسته وارد نشود قرار شد مردم بدون آنکه به کتیبه نزدیک شوند، از پایین نقش برجسته با استفاده از دوربین ویژه این کتیبه را به سهولت مشاهده کنند.

معاون میراث فرهنگی با ابراز امیدواری از انتشار طرح جامع بیستون در آینده نزدیک خاطرنشان کرد: همزمان با افزایش خدمات گردشگری در پایگاه جهانی بیستون، قرار است به‌زودی کتاب فعالیت‌های بیستون و طرح جامع بیستون آماده شود که به محض آماده شدن کتاب و طرح جامع بیستون در دسترس متخصصان و عموم قرار می‌گیرد.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار