ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۲:۲۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاسی, عناوین برگزیده > امام جمعه هرسین : تنگه ی هرمز کلیدش در اختیار ماست // گرانی ها دل مردم را به درد آورده است

امام جمعه هرسین : تنگه ی هرمز کلیدش در اختیار ماست // گرانی ها دل مردم را به درد آورده است

شما مسئولین اگر امروز سرکار هستید با رأی همین مردم ، روی این صندلیها نشسته اید ، شما ننشستید که همه چی را رها کنید و بروید سراغ تفریح و توچال گردی.بهترین تدبیر همین اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری تجویز کردند.

خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان هرسین

 

 

به گزارش خبرنگار بیستون نیوز: نماز جمعه این هفته شهر هرسین به امامت حجهَ الاسلام والمسلمین دکتر اجرایی امام جمعه شهرستان هرسین درمحل مصلی آیت الله حجتی (ره) برگزار گردید.

در ابتدای خطبه های این هفته حجت الاسلام اجرایی امام جمعه شهرستان ضمن توصیه همگان به تقوای الهی ، و مراعات امر و نهی خدای متعال در حدیثی زیبا از امام صادق (ع) بیان داشتند: کسی که منتظر امام زمان است ، مانند کسی است که در خیمه ی پیامبر بزرگوار اسلام خودش را آماده رزم و جهاد فی سبیل الله کرده است و کنار رسول الله دارد خنجر میزند و شمشیر کشیده است.

خطیب جمعه هرسین در قسمتی از خطبه ها ضمن اشاره به علم امام صادق (ع) گفت: وقتی امام صادق (ع) در سن ۱۲ سالگی در محضر پدر بزرگوارش به قسمتی از موضوع فیزیک ارسطو که رسید ، که در جهان بیش از ۴ عنصر وجود ندارد ، عبارتست از ، خاک و آب و باد و آتش ، امام صادق (ع) به این حرف ایراد گرفتند و فرمود: من تعجب میکنم ، مردی مثل ارسطو چطور متوجه نشده است که خاک یک عنصر نیست ؟ بلکه در خاک عناصر متعددی وجود دارد ، و هریک از فلزات که در خاک هست یک عنصر جداگانه بشمار میرود و حتی باد هم یک عنصر نیست.امام در حالی به ارسطو ایراد گرفت که این مسائل ۱۰۰۰ سال بعد کشف شد.

امام جمعه هرسین در ادامه بیان داشت: در هفته ی آینده مناسبتهای مختلفی را پیش رو داریم ، از جمله ، صدر مناسبتها روز دوشنبه ۲۵ شوال ، شهادت امام صادق (ع) می باشد که عزیزان تدبیری بکنند و مراسمهای ذکر مصیبت و روضه در شأن اهل بیت در شهر برگزار شود.مناسبتهای دیگر، ۱۹ تیر کشف کودتای نوژه علیه جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۹ و حادثه ی بسیار تلخ ۲۳ تیر سال ۷۸  که در فتنه سال ۸۸ و آشوبهای خیابانی سال ۹۶ هم تکرار شد و عده ای آمدند ایجاد آشوب و اغتشاش کردند.

حجت الاسلام اجرایی در ادامه افزود: رئیس جمهور دیوانه آمریکا  یکی از گلایه هایش  این بود که ۷۰۰۰ هزار میلیارد دلار در خاورمیانه پول خرج کرده اند که با این پول می شود چند شهر مثل تهران را ساخت.دولت ترامپ  اتاق جنگ اقتصادی تشکیل داده است ، که  اقتصاد ایران را متلاشی کند. مواضع قابل تقدیر اخیر رییس جمهور ما که گفت:تنگه ی هرمز کلیدش در اختیار ماست و یا نفت همه صادر می شود یا هیچکس،پیام روشنی به غرب و آمریکا داد.

این خطیب جمعه در ادامه بیان داشت: گرانی ها دل مردم را بدرد آورده است ، مسئولین کجا هستید ؟ چرا باید قیمت آهن اینقدر بالا رفته باشد ؟مردم ما به شماها اعتماد کردند ، شما مسئولین اگر امروز سرکار هستید با رأی همین مردم ، روی این صندلیها نشسته اید ، شما  ننشستید که همه چی را رها کنید و بروید سراغ تفریح و توچال گردی.بهترین تدبیر همین اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری تجویز کردند.

حجت الاسلام اجرایی در پایان با اشاره به مشکلات عدیده شهر هرسین تصریح کردند : هفته های گذشته به بحث آسفالت کوچه ها و بحث زباله و چند مورد دیگر اشاره کردیم، بالآخره آنچه در توان شما هست انجام بدهید.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید