امحاء یک تن خوراک دام آلوده به قارچ در هرسین

بیستون نیوز :

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین گفت: ۱۰۰۰ کیلوگرم خوراک دام آلوده به قارچ در شهرستان هرسین کشف، ضبط و امحا شد.

به گزارش خبرنگار بیستون ،صیاد غلامی از کشف حدود یک تن خوراک دام آلوده به قارچ در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: این خوراک دام آلوده از یکی از کارخانه های تولید خوراک دام شهرستان هرسین کشف شده است.

وی با اشاره به نظارت و بازدیدهای مستمر کارشناسان دامپزشکی شهرستان، افزود: خوراک ضبط شده در دو مرحله مورد آزمایش قرار گرفته و آلودگی قارچی آن محرز شد.

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان هرسین عنوان کرد: در کلیه نظارت ها ی مستمر دامپزشکی بر کارخانجات تولید خوراک دام و طیور، محصول تولیدی  آن ها پس از نمونه گیری تا حصول نتیجه آزمایش، ضبط موقت می شود و در صورت عدم مشکل در نتیجه آزمایش اجازه توزیع و فروش به آن داده می شود.

غلامی بیان کرد: محصول تولیدی کارخانه مذکور در مرحله نخست آزمایشات دارای آلودگی به قارچ بود که ناگزیر در مرحله دوم اقدام به دریافت پنج نمونه شد ولی متاسفانه مجددا آلودگی نمونه ها مثبت اعلام شد.

وی افزود: پس از احراز آلودگی خوراک دام  و ضبط آن و همچنین اخذ دستور قضایی از دادستانی، خوراک دام آلوده با دفن بهداشتی از چرخه مصرف خارج شد.

عملیات پلیسی برای دستگیری قاتل فراری در روانسر آغاز شده است

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: عملیات پلیسی برای دستگیری مرد ۳۴ ساله ای که شب گذشته یک نفر را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود، آغاز شده است.

سرهنگ محمدرضا آمویی اظهار داشت: جوان ۳۴ ساله روانسری که اقدام به شکار غیرمجاز پرندگان می کرد پس از تذکر از سوی رییس شورای روستا، مرتکب جنایت شد.

وی افزود: این فرد که ساکن یکی از روستاهای شهرستان روانسر است، رئیس شورای اسلامی روستا و همراه وی را با سلاح سرد مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.

معاونت اجتماعی انتظامی استان کرمانشاه گفت: به دنبال این درگیری، شخصی که رییس شورای شهر را همراهی می کرد به قتل رسید و رییس شورای شهر نیز بر اثر جراحات وارده به بیمارستان منتقل شد.

آمویی با بیان اینکه قاتل پس از ارتکاب قتل از محل متواری شده، خاطر نشان کرد: عملیات پلیسی برای دستگیری وی آغاز شده است.

۲۰۰ قاچاقچی در شهرستان کنگاور به دام افتادند

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۲۰۰ قاچاقچی در شهرستان کنگاور به دام ماموران افتاده‌اند.

داریوش جودکی با اشاره به کشفیات این سازمان و همکاری با نیروی انتظامی، اظهار داشت: از ابتدای امسال کشفیات این سازمان در شهرستان کنگاور ۲۰۰ نفر قاچاقچی دستگیر و پرونده هایی به ارزش ۱۳۰میلیارد ریال در این رابطه به محاکم قضایی ارجاع داده شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه بر همکاری متقابل اتاق اصناف، بازرسی، نظارت صنعت ، معدن و تجارت و سازمان تعزیرات تاکید کرد و گفت: باید همکاری بین دستگاههای نظارتی از جمله نیروی انتظامی، گمرک و سایر دستگاهها برای مبارزه با قاچاق شدت یابد.

جودکی با اشاره به ضرورت عزم جدی در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز بین مسئولان و وزارتخانه‌های متولی، عنوان کرد: تلفن همراه، برنج، ذغال، لوازم خانگی از قبیل کولر گازی و ماشین لباسشویی، چای، سوخت، باطری، ماشین، گردو، لوازم آرایشی و بهداشتی و دلار عمده کالاهای قاچاق در استان است.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار