اولین هم اندیشی روابط بین الملل حوزه پرستاری برگزار شد

بیستون نیوز :

مدیر روابط بین الملل سازمان نظام پرستاری کشور، از برگزاری اولین هم اندیشی روابط بین الملل با حضور اساتید پرستاری و صاحب نظران بین المللی خبر داد.

به گزارش بيستون،ابراهیم محمدی گفت: این هم اندیشی که با حضور رئیس، قائم مقام و معاونین سازمان نظام پرستاری، اساتید پرستاری و صاحب نظران در سطح بین الملل کشور برگزار گردید، به رویکردها و چالش ها و راهکارهای تقویت روابط بین الملل و بین المللی کردن پرستاران تبادل نظر گردید.

وی اظهار داشت: دراین گردهمایی بر راه های تقویت روابط با انجمن های پرستاری و حضور مستمر در همایش های بین المللی و اطلاع رسانی روزانه این همایش ها و اخبار پرستاری جهان پرداخته شد.

مدیر روابط بین الملل سازمان نظام پرستاری یاد آورشد: همچنین بر حضور دانشجویان پرستاری و شکل گیری هسته مرکزی روابط بین الملل و کمیته های مختلف دانشجویی و پرستاری بین الملل و مشوق های لازم برای حضور در سطح بین الملل رایزنی هایی صورت گرفته است. ارتباطات داخلی و رایزنی  جهت تسهیل اخذ ویزا برای پرستاران به بحث و تبادل نظر گذاشته شده و برگذاری تورهای بالینی و آموزش بین المللی پرستاران عنوان شده است.

محمدی گفت: نمایندگی آزمون های بین المللی ، رایزنی جهت بورسیه های کوتاه مدت از طرف مدعویین پیشنهاد گردید و تقویت زبانهای خارجی و ترجمه به عنوان پایه اصلی بین المللی شدن مورد بحث و تبادل نظر اساتید قرارگرفت  و برنامه های پیشنهادی اخذ گردید.

وی اظهار داشت: توضیحات لازم در خصوص موارد فنی و تشکیل کمیته علمی و برگزاری اولین سمینار بین المللی در سال ۲۰۱۷ توسط معاونت فنی سازمان نظام پرستاری بیان گردید.

مدیر روابط بین الملل سازمان نظام پرستاری درپایان عنوان کرد: در خصوص شورای بین المللی پرستاری (ICN) و حمایت های این شورا توضیحات لازم انجام شده و بر لزوم تقویت حضور در این شورا تاکید گردیده است.

منبع:  پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار