ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : پنجشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۸:۲۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / گزیده اخبار, ویژه استان > اولین کارگروه گردشگری استان کرمانشاه در سال ۹۵ برگزار شد

اولین کارگروه گردشگری استان کرمانشاه در سال ۹۵ برگزار شد

اولین کارگروه گردشگری استان کرمانشاه در سال ۹۵ برگزار و به موضوع اجرای طرح کریدور گردشگری بیستون – طاق بستان پرداخته شد.

اولین جلسه کارگروه گردشگری استان کرمانشاه در سال ۹۵ ظهر امروز سه شنبه به ریاست استاندار در محل سالن جلسات تدبیر استانداری کرمانشاه برگزار شد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه در این جلسه، اظهار داشت: باید به طرح هایی نظیر کریدور گردشگری بیستون – طاق بستان به عنوان طرح های پیشران توسعه توجه کنیم.

مجتبی نیک کردار افزود: ما در تصویب این طرح حریم ۱۰۰ متر را تعیین و با پادگان ها هم مذاکره کردیم که حود آنها نیز هر فعالیت اقتصادی را که می توانند ترتیب دهند که انتفاع آن نیز به مردم برسد.

وی بر تدوین یک طرح خوب در قالبی چون پاورپوینت تاکید کرد که بتوان معرفی خوبی از این طرح به سرمایه گذاران داشت.

نیک کردار گفت: ما باید بتوانیم در کنار اجرای طرح یک مشاور خوب نیز داشته و بتوانیم معرفی خوبی از آن برای جذب سرمایه گذاران داشته باشیم.

می توان گردشگری ۴ فصل را در استان کرمانشاه به وجود آورد

مدیر کل فرودگاه بین المللی کرمانشاه نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به ظرفیت طبیعی گردشگری استان، می توان گردشگری چهار فصل را در آن به وجود آورد.

پیمان شرفایی توسعه گردشگری سلامت با استفاده از ظرفیت های گردشگری طبیعی چون کوهستان های استان را از جمله این موارد برشمرد.

غلامحسین کاظمی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه نیز خواستار توجه به قوانین و مقررات محیطی زیستی در اجرای این طرح شد و گفت: باید ابتدا ارزیابی های محیط زیستی نیز در این زمینه انجام شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه هم در این جلسه، اظهار داشت: براساس نامه وزارت نفت ۷۰ میلیارد تومان برای ساماندهی بیستون و طاقبستان در نظر گرفته شده که اگر تخصیص یابد و متولی آن مشخص شود آن را در دستور کار قرار دهیم.

اصغر رشنو خواستار به کارگیری خرد جمعی در اجرای طرح کریدور گردشگری بیستون – طاق بستان شد تا بتوان در نتیجه آن شاهد توسعه گردشگری در استان باشیم.

طرح کریدور گردشگری بیستون – طاق بستان در قالب پروژه های کوچکتر تعریف شود

تعریف طرح به پروژه های کوچکتر و اقدام برای جذب سرمایه گذار خصوصی و غیر خصوصی برای آن از دیگر موارد مطرح شده از سوی اعضای کارگروه بود.

در این جلسه همچنین عنوان شد که پروژه مذکور هم اکنون بلاتکلیف است و هرچه سریعتر باید به سازمان میراث فرهنگی تحویل شود تا به مرحله اجرا در بیاید.

استاندار کرمانشاه نیز در بخش پایانی جلسه گفت: من زمانی که وارد کرمانشاه شدم، ساماندهی این محور مد نظرم قرار گرفت که بعدها معلوم شد که این طرح در آبان ۹۲ به تصویب رسیده اما رد آن از بین رفته بود، تا زمانی که ما مجدد آن را مطرح کردیم و فرضمان این بوده که باید کلید بخورد و اجرا شود.

اسد الله رازانی افزود: برای اجرای این طرح باید ظرفیت ها سنجش شود تا بینیم که چه سازمان، موسسه یا دستگاهی می تواند متولی اجرای آن شود.

وی گفت: اجرای این طرح یک ظرفیت فوق العاده در استان است که می تواند بعدها به جاذبه گردشگری برای استان و کشور تبدیل شده تا گردشگران زیادی را جذب کند.

تعیین یک زمان مشخص برای اجرای طرح کریدور گردشگری

استاندار کرمانشاه بر تعیین یک زمان برای مشخص کردن طرح جامع این پروژه تاکید کرد تا برنامه طبق زمانبندی پیش رفته و به اتمام برسد.

رازانی تصریح کرد: اولا مطالعات تکمیلی بایستی انجام شده و در دستور کار قرار بگیرد و تامین اعتبار شود و دوم سازمان متولی مورد مطالعه قرار گیرد و سپس چشم انداز بلند مدت آن نیز دیده شود.

وی خاطر نشان کرد:  عقب نشینی پادگان ها هم در سفر رهبری تصویب شده و مذاکرات هم با وزارت دفاع انجام شده است و سعی خواهیم کرد سه پادگانی هم که موقعیت آنها قرار است حفظ شود را مورد مذاکره قرار دهیم تا شاید با آنها نیز به نتایج دیگری برسیم.

استاندار کرمانشاه در پایان گفت: جلسه امروز جلسه مفیدی بود و گزارش مشاور طرح بسیار خوب ارائه شد و بسیاری از موضوعات را روشن کرد.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید