ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۶:۲۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, عناوین برگزیده > ایجاد اشتغال پایدار در روستاها سبب کاهش مهاجرت می‌شود

ایجاد اشتغال پایدار در روستاها سبب کاهش مهاجرت می‌شود

بخشدار هرسین گفت: ایجاد اشتغال پایدار در روستا یکی از عوامل مؤثر در توسعه مناطق روستایی و کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها است.

به گزارش خبرنگار بیستون  طی جلسه‌ای با حضور نجف میرزا حسینی معاون فرماندار، ولی دارایی نیا بخشدار مرکزی، اصغر شهبازی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئول حراست اداره آموزش و پرورش شهر هرسین نحوه حفظ و نگهداری از تأسیسات عمومی و عمرانی در روستاها و چگونگی ارائه تسهیلات اشتغالزایی به روستائیان بصورت جامع برای دهیاران بخش مرکزی تشریح شد.
در ابتدای این جلسه نجف میرزا حسینی معاون فرماندار شهرستان هرسین ضمن تأکید بر نگهداری از اموال و تأسیسات دولتی در روستاها خواستار فرهنگ سازی مؤثر و هدفمند در خصوص بیمه نمودن محصولات کشاورزی توسط روستائیان و توجه ویژه دهیاران به مدارس دولتی شد.
در ادامه ولی دارائی نیا بخشدار مرکزی هرسین با ذکر مواد قانونی مبنی بر نگهداری از اموال عمومی و دولتی در روستاها توسط دهیاران از ایجاد اشتغال پایدار در روستا بعنوان یکی از عوامل مؤثر در توسعه مناطق روستایی و کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها یاد کرد.
بخشدار مرکزی هرسین همچنین از اقدامات ویژه دولت در راستای ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی خبر داد و اظهار داشت : این اقدامات شامل اعطای تسهیلات کم بهره در بخش های – کشاورزی ( زراعت ، دام و طیور ، باغداری ، شیلات ، گلخانه ، گیاهان دارویی ، خدمات فنی مهندسی ، مکانیزاسیون کشاورزی ، جنگل کاری ، پرورش نهال و..)معادن کوچک، فعالیت های خدماتی ( ارتباطات و فن آوری اطلاعات ، اصناف ، آموزشی ، گردشگری ، ورزشی ، فرهنگی ، حمل و نقل و…) و تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی روستایی خواهد بود .
در پایان این جلسه اصغر شهبازی رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان هرسین بصورت جامع و کامل به تشریح نحوه پرداخت و شرایط واگذاری این تسهیلات پرداخت.
خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید