ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پایگاه خبری تحلیلی بيستون غرب (بیستون نیوز)

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۱:۳۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, ویژه استان > بازدید از «جاده مرگ» // آغاز ریل‌گذاری راه‌آهن غرب از سمت کرمانشاه

بازدید از «جاده مرگ» // آغاز ریل‌گذاری راه‌آهن غرب از سمت کرمانشاه

وزیر راه و شهرسازی از پروژه سه راهی هرسین – که به علت آمار بالای تصادفات به «جاده مرگ» معروف شده است- بازدید کرد و در این بازدید بر تسریع در اتمام این پروژه تاکید شد.

به گزارش خبرنگار بیستون ، عباس آخوندی امروز پنج شنبه  در سفر یکروزه به استان کرمانشاه از پروژه در حال احداث سه راهی هرسین کرمانشاه بازدید کرد.

این پروژه کریدور اصلی بندر خشک است و اصلی ترین بخش آن از پل چهر هرسین به بعد محسوب می شود.

پروژه مذکور از سال ۹۰ با تخصیص یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای پیمانکاران پروژه آغاز شده و کل محور این پروژه ۱۹۰ کیلومتر است

این محور از محور های پر حادثه استان کرمانشاه است که سالانه در اثر سوانح رانندگی، کشته های زیادی می دهد.

محور مذکور مسیر ارتباطی استان کرمانشاه به استان لرستان  است.

بیش از ۵ سال از آغاز عملیات اجرایی مسیر گذشته و طی آن ۲۴ کیلومتر راه  هرسین به پلیس راه کرمانشاه – همدان متصل می شود اما تاکنون به بهره برداری نرسیده است.

مسیر ۲ طرفه  مذکور – که هرسین را به بزرگراه کربلا متصل می کند-  تنها راه ارتباطی شهرستان هرسین با استان همدان و شهر کرمانشاه است.

همانطور که ذکر شد، به دلیل آمار کشته های ناشی از تصادفات در این مسیر در بین مردم به «جاده مرگ» مشهور شده است.

تصویب مصوبه تسریع در احداث دو راهی هرسین در سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه

با توجه به موارد فوق و در خواست مردم،  مصوبه دو بانده کردن مسیر هرسین از سه  راهی هرسین در سفر رهبر معظم انقلاب به کرمانشاه در سال ۹۰ به تصویب رسید.

پس از مدتی از توقف این طرح، «یاور محمدی» فرماندار اسبق هرسین طی نیمه دوم سال گذشته از اجرای مجدد این طرح با یک پیمانکار جدید خبر داد  و طی سال ۹۴ حدود ۵ کیلومتر از این طرح به بهره برداری رسید.

کمبود منابع مالی از علل تاخیر در اجرای این پروژه در سال ۹۴ عنوان شده بود.

با تغییر مسیر ترددها ازکرمانشاه به خرم آباد و به سمت جنوب کشور، ترافیک این مسیر نیز افزایش یافت و این در حالی است که در گذشته از مسیر اسلام آباد غرب صورت می گرفت و کاهش طول مسیر از ۳۰۰ کیلومتر(در مسیر اسلام آباد غرب) به ۱۹۰ کیلومتر(در مسیر هرسین) از علل این تغییر جهت است.

صنعتی بودن شهرستان هرسین و تغییر مسیر تردد از عوامل پر ترافیک شدن این مسیر بوده که احتمال وقوع تصادفات را نیز در آن بالا برده است.

لازم به ذکر است، با توجه به وجود آثار باستانی شاخص و جهانی چون «کتیبه بیستون» در شهرستان هرسین، احداث و اتمام هر چه سریعتر این پروژه خود می تواند منجر به رونق گردشگری در استان کرمانشاه نیز شود.

لزوم سریع در اتمام پروژه دو راهی هرسین

استاندار کرمانشاه در این بازدید خطاب به وزیر راه گفت: ترافیک تهران – همدان در این مسیر بسیار سنگین است و مدیریت آن سخت است و باید زودتر تدبیری برای آن شود.

اسدالله رازانی افزود:  پیمانکار این پروژه طلب زیادی  دارد که باید مساعدت شود.

هم چنین در این بازدید از این طرح به عنوان یک مسیر ارتباطی برای ترانزیت به جنوب یاد شد.

پیمانکار پروژه  نیز خطاب به آخوندی گفت: طبق نامه خود شما ۵ دقیقه صحبت با شما دارم و زیاد وقت شما را نمی گیرم.

وزیر راه و شهرسازی نیز در پاسخ به وی گفت: هر صحبتی هست در جلسه عصر امروز مطرح کنید.

ضرورت احداث تقاطع غیر هم سطح در دو راهی هرسین

مجتبی نیک کردار، معاون عمرانی استانداری کرمانشاه نیز در این بازدید خطاب به آخوندی گفت: به علت اتفاقات رخ داده در این مسیر و تصادفات آن، درخواست تقاطع غیر هم سطح برای این طرح دادیم که اعتبار و طراحی به روز آن انجام شده و به ما ابلاغ شود.

وی افزود: در این مسیرکمربندی بیستون نیز در حال احداث بوده که برای ادامه آن اعتباراتی مورد نیاز است که سه راهی دیگر نیز برای این مسیر زده شود و جزو واجبات است.

بازدید از پروژه کمربندی غربی کرمانشاه برنامه بعدی وزیر راه و شهرسازی در استان کرمانشاه است.

همچنین وزیر راه و شهرسازی از ایستگاه مرکزی راه‌آهن کرمانشاه، از تقاطع هرسین و محل جانمایی بندر خشک کرمانشاه، کمربندی غربی شهر کرمانشاه و بیمارستان ۵۰۴ تختخوابی بازدید کرد.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روز به کرمانشاه در بازدید میدانی از ایستگاه مرکزی راه‌آهن کرمانشاه اظهار داشت: اجرای طرح راه‌آهن غرب به‌دلیل اهمیت با حساسیت بالا دنبال می‌شود که قطعه ملایر تا فیروزان به اتمام رسیده و کار زیرسازی ایستگاه فیروزان تا کرمانشاه ادامه دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایستگاه فیروزان به‌زودی افتتاح خواهد شد بیان کرد: در قطعه فیروزان به کرمانشاه به‌دلیل قرارگیری باغات مردم در طول مسیر، کار تملک این قطعات کوچک با تأمین منابع مالی انجام شده است و در این قطعه زیرسازی ۹۸درصدی اجرا شده که تمام ریل مورد نیاز این قطعه نیز خریداری شده است.

آخوندی از آغاز ریل‌گذاری راه‌آهن غرب از سمت کرمانشاه خبرداد و خاطرنشان کرد: ریل‌گذاری از سمت کرمانشاه آغاز شده و امروز نیز ریل‌گذاری از سمت فیروزان ادامه خواهد یافت و ایستگاه مرکزی کرمانشاه نیز ویژگی‌های مناسبی همچون فاصله نزدیک تا فرودگاه و ترمینال اتوبوسرانی دارد که به‌نوعی در داخل شهر طراحی شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به امتداد راه‌آهن کرمانشاه به سمت مرزی خسروی و اتصال به سیستم ریلی عراق گفت: مشکلات راه‌آهن کرمانشاه در مسیر مرز خسروی که به دو قطعه کرمانشاه به اسلام‌آباد غرب و اسلام‌آباد غرب به خسروی تقسیم شده برطرف شده و کارگاه این قطعه فعال شده است و امیدوارم اجرای این قطعه تسریع یابد.

وزیر راه و شهرسازی و به همراه استاندار کرمانشاه از تقاطع هرسین و جانمایی پیشنهادی جهت ایجاد بندر خشک کرمانشاه، از کمربندی غربی کرمانشاه که تا فروردین ۹۶ آماده بهره‌برداری می‌شود و وضعیت اجرایی پروژه بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه بازدید کرد.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید