ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : جمعه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۵:۴۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / صداي مردم, عناوین برگزیده > با بدقولی کارخانه قند بیستون چغندر روی دست خوزستانی ها ماند

با بدقولی کارخانه قند بیستون چغندر روی دست خوزستانی ها ماند

چغندرکاران غرب کرخه شوش در پیام‌هایی به رسانه ها از تحویل نگرفتن محصول خود توسط کارخانه قند بیستون خبر می‌دهند.

به گزارش خبرنگار بیستون ، چغندرکاران غرب کرخه از توابع شوش در شمال خوزستان می‌گویند که کارخانه بیستون که طرف قرارداد آنهاست محصول زراعیشان را تحویل نمی‌گیرد و اقدام به بارگیری نمی‌کند.

این کشاورزان در پیام‌هایی جداگانه به خبرگزاری ها از نابودی محصول خود خبر می‌دهند؛ یکی از این چغندرکاران می‌گوید: به دادمان برسید چغندرها همه خراب و سر زمین ماندند.

بارگیری نشدن این محصول زراعی توسط کارخانه قند بیستون کرمانشاه شاید به قیمت از بین رفتن هزاران تن چغندر قند در غرب کرخه تمام شود.

پیش از این خبرگزاری فارس در گزارش‌های جداگانه از خطر نابودی چغندر در شمال خوزستان به مسؤولان مربوطه هشدار داده بود.

برجای ماندن چغندر، هاله ابهام در تحویل این محصول به کارخانه بیستون و در کنار آن گرمای شدید باعث شده است تا این محصول کشاورزی در غرب کرخه با توجه به ماهیت خود و شرایط جغرافیایی یا نابود شده و یا دچار افت شدید در کیفیت شود.

حال باید دید که طرفین قرارداد چگونه می‌توانند با این مسئله کنار آمده و خسارتهای احتمالا سنگین این مسئله روی دوش چه کسانی سنگینی خواهد کرد.

 چند سالی است که در سایه تعطیلی کارخانه قند شوش، طرح احیای کشت چغندر پاییزه در شمال خوزستان شروع شده است؛ در سال جاری سطح زیر کشت چغندر با قرارداد کارخانه‌های قند خارج از استان خوزستان، به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید