با حضور حسن سلیمانی اختلافات بین شهرداری و میراث جهانی بیستون بررسی شد

بیستون نیوز :

با حضور نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی، اختلافات بین شهرداری و میراث جهانی بیستون بررسی شد.

به گزارش خبرنگار بیستون ٰ حسن سلیمانی، نماینده مردم صحنه، هرسین و کنگاور در مجلس شورای اسلامی در این جلسه اظهارکرد: سالها در دیوان عدالت اداری کشور مسئولیت رسیدگی به اختلافات بین دستگاه های اداری کشور را داشته ام و اکنون شایسته نیست در حوزه انتخابیه‌ام شاهد بروز اختلافاتی بین شهرداری و میراث فرهنگی باشم.

وی ادامه داد: قانون برای هر مشکل و اختلافی راهکار قانونی ارائه داده، بنابراین اگر همه ما رجوع اصلی‌مان به قانون باشد می توانیم به راحتی مشکلات خود را مرتفع کرده و از بروز اختلافات احتمالی جلوگیری کنیم.

نماینده مردم صحنه، هرسین و کنگاور در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون می گوید شهرداری تنها نهاد قانونی صدور مجوزات مربوط به ساخت و ساز در محدوده شهری است و در این بین شهرداری باید با استناد به طرح های هادی، جامع و تفصیلی اقدام کند که استناد هر شهر به یکی از طرح های مذکور خواهد بود. حال در شهر بیستون طرح جامع حاکمیت قانونی دارد چراکه طرح جامع ویژه فرهنگی تاریخی شهر بیستون مصوب و ابلاغ شده است.

سلیمانی خاطرنشان کرد: در این بین دو دستگاه دولتی شامل سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور می توانند چارچوب مقررات خاص خود را از طریق مجاری قانونی به شهرداری ها ابلاغ کرده و شهرداری نیز موظف به رعایت آنها است.

وی تاکید کرد: به غیر از شهرداری هیچ اداره یا سازمان و نهاد دیگری حق اعطای مجوز ساخت و ساز را ندارد، البته شهرداری نیز باید براساس پارامترهای تعیین شده مجوزات را صادر کند.

این نماینده مجلس با اشاره به اختلافات موجود بین شهرداری و میراث جهانی بیستون اظهارکرد: کلیه نقشه‌ها، ضوابط و قوانین موجود نشان می دهد که اختلاف به وجود آمده منطقی نبوده و ریشه حقوقی ندارد، چراکه در واقع تخطی از قانون نه از سوی شهرداری و نه از سوی میراث فرهنگی صورت نگرفته است.

سلیمانی تاکید کرد: بسیاری از اختلافات به دلیل جهل از قانون صورت می گیرد و لذا شایسته نیست در دستگاه های اداری شاهد بروز اختلافات واهی باشیم.

72237136 78574892acaaa با حضور حسن سلیمانی اختلافات بین شهرداری و میراث جهانی بیستون بررسی شد

منبع:ایسنا

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار