بحث برانگیزترین چهره نهضت ملی/عکس

بیستون نیوز :

بیستون نیوز: رابطه بقایی با مصدق پس از بازگشت از سفر آمریکا رو به تیرگی نهاد و این تضاد در مقطع درخواست اختیارات یکساله اختیارات ازسوی مصدق و انحلال مجلس هفدهم به اوج خود رسید.   مظفر بقایی کرمانی، از…

بیستون نیوز: رابطه بقایی با مصدق پس از بازگشت از سفر آمریکا رو به تیرگی نهاد و این تضاد در مقطع درخواست اختیارات یکساله اختیارات ازسوی مصدق و انحلال مجلس هفدهم به اوج خود رسید.

 

مظفر بقایی کرمانی، از رجال پرآوازه و صاحب نفوذ دوران نهضت ملی ایران به شمار می‌رود. شهرت بقایی در آن نهضت از دورانی رو به اوج نهاد که وی به اتفاق سیدابوالحسن حائری زاده و حسین مکی در مجلس پانزدهم به استیضاح دولت محمد ساعد مراغه‌ای پرداخت. وی در دوران مجلس شانزدهم جزو فراکسیون نهضت ملی بود و با آیت الله کاشانی و دکتر مصدق ارتباط و همکاری تنگاتنگ داشت.

رابطه بقایی با مصدق پس از بازگشت از سفر آمریکا  رو به تیرگی نهاد و این تضاد در مقطع درخواست اختیارات یکساله اختیارات ازسوی مصدق و انحلال مجلس هفدهم به اوج خود رسید.

بقایی پس از ۲۸ مرداد به رغم برخی مخالف خوانی‌هایش، نتوانست نقش پیشین خود را در عرصه سیاسی ایران ایفا کند. وی در سال ۱۳۵۸ طی سخنانی در جمع اعضای حزب زحمتکشان خود را بازنشسته سیاسی اعلام کرد. او در ۲۸ آبان ۱۳۶۶ درگذشت و در گورستان بهشت زهرای تهران مدفون گشت.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار