بررسی و مقایسه وب سایت های کاندیداهای کنگاور صحنه و هرسین

بیستون نیوز :

پس از ثبت نام کاندیداها و مشخص شدن تایید صلاحیت های هیات های اجرایی انتخابات روز به روز بر فعالیت های انتخاباتی کاندیداها و حامیان آنها اضافه شده و بحث ها و گمانه زنی در این رابطه در محافل عمومی و خصوصی اعم از مجازی و غیر مجازی افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش بیستون ،پس از ثبت نام کاندیداها و مشخص شدن تایید صلاحیت های هیات های اجرایی انتخابات روز به روز بر فعالیت های انتخاباتی کاندیداها و حامیان آنها اضافه شده و بحث ها و گمانه زنی در این رابطه در محافل عمومی و خصوصی اعم از مجازی و غیر مجازی افزایش چشمگیری داشته است.

در حوزه فضای مجازی نسبت به انتخابات ۴ سال پیش که بیشترین نمود فعالیت در فضای مجازی، وبلاگ نویسی حامیان کاندیداها بود تغییرات اساسی ایجاد شده و پدیده غالب این روزها شبکه های ارتباطی موبایل و بخصوص اپلیکیشن محبوب ایرانیان “تلگرام” می باشد. این روزها شاهد جولان کانال های خبری ، کانال حامیان و گروه های بحث و گفتگو در زمینه انتخاباتی هستیم که هر چه به انتخابات نزدیکتر می شویم شاهد رشد قارچ گونه این فضاها با جهت گیری های خاص آنها می باشیم.

برآن شدیم تا یک بررسی، تحلیل و مقایسه از فعالیت در فضای مجازی کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس در حوزه کنگاور صحنه و هرسین انجام دهیم.این بررسی و مقایسه ها به صورت کمی و از طریق چهار فاکتور زیر انجام خواهد شد :

 1. مقایسه و بررسی وب سایت های شخصی و رسمی کاندیداها 
 2. مقایسه میزان اخبار و اطلاعات موجود (عکس و خبر) از شخص کاندیدا در فضای اینترنت (از طریق مقایسه تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل )
 3. مقایسه فعالیت حامیان کاندیدا در نظرسنجی های اینترنتی
 4. مقایسه تعداد کانال ها و گروه های حامی کاندیداها و تعداد اعضای کانال های حامیان در پیام رسان تلگرام.

در این نوشته وب سایت های مربوط به کاندیداها بررسی و تحلیل شده اند و در روزهای آینده سه فاکتور دیگر را بررسی و مقایسه می کنیم.

تحلیل و بررسی فنی و محتوایی وب سایت های رسمی کاندیداهای انتخابات کنگاور صحنه و هرسین

وب سایت حجت الاسلام وحید احمدی 

آقای احمدی هم اکنون دو وب سایت دارند که یک وب سایت قدیمی با آدرس vahidahmadi.ir هنوز در دسترس می باشد و وب سایت جدید ایشان که در چند ماه گذشته طراحی و آنلاین شده است با آدرس vahidahmadi.org.  رتبه الکسای جهانی این وب سایت در این لحظه ۱۸,۷۴۲,۴۲۹  می باشد که رتبه خوبی نیست و هنوز وب سایت الکسا به این سایت رتبه کشوری اختصاص نداده است. این رتبه نشان دهنده این است که به طور میانگین بازدید این سایت در روز کمتر از ۱۰ بازدید می باشد.

va1 بررسی و مقایسه وب سایت های کاندیداهای کنگاور صحنه و هرسین

وب سایت قدیمی آقای احمدی

وب سایت قدیمی ایشان ظاهری قدیمی دارد و خیلی دلچسب نیست شاید ۴ سال پیش جز سایت های متوسط از لحاظ ظاهری بوده ولی به هر حال این وب سایت نیازمند به روزرسانی در قالب و ظاهر بود و به جای به روزرسانی ترجیح دادند وب سایت جدید راه اندازی شود. وب سایت قدیمی مبتنی بر نرم افزار مدیریت محتوای ورد پرس می باشد که در صورت عدم مدیریت صحیح ممکن است با چالش های امنیتی روبه رو شود. هزینه راه اندازی این وب سایت با توجه به ظاهر ساده و گرافیک ضعیف بین ۳۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان متغیر خواهد بود.

رتبه الکسای این وب سایت در حال حاضر ۹,۵۹۰,۲۸۸ که باز هم نشان دهنده بازدید بسیار پایین از این وب سایت می باشد و مانند وب سایت قبلی تا کنون الکسا موفق به تشخیص ایران به عنوان کشور این وب سایت نشده و رتبه کشوری به این وب سایت اختصاص داده نشده است.

وب سایت جدید آقای احمدی

این وب سایت ها توسط مسئول دفتر ارتباطات مردمی ایشان مدیریت می شود و به گفته ایشان وب سایت جدید برای ارتباط مستقیم و راحت تر آقای احمدی ایجاد شده است.

va2 بررسی و مقایسه وب سایت های کاندیداهای کنگاور صحنه و هرسین

وب سایت جدید آقای احمدی

اما وب سایت جدید آقای احمدی ظاهری متفاوت و به روز تر دارد دامنه این وب سایت org می باشد که از لحاظ قیمت بالاتر از دامنه های ir می باشد. این وب سایت مبتنی بر تکنولوژی asp.net بوده که به مراتب با قیمت های بالاتری نسبت  به سایت های مبتنی بر php و نرم افزارهای مدیریت محتوای رایگان نظیر جوملا و ورد پرس می باشد. همچنین هاست چنین وب سایتی مبتنی بر ویندوز می باشد که نسبت به هاست های لینوکسی قیمت چند برابری دارند. جمعا هزینه راه اندازی چنین سایتی بین ۱/۵ تا ۳ میلیون تومان خواهد داشت. و این نشاندهنده علاقه آقای احمدی و مشاوران به فضای مجازی می باشد.

وب سایت دکتر محمد تقی حسن زاده

وب سایت شخصی دکتر حسن زاده با آدر mt-hasanzadeh.ir در دسترس می باشد با ورود به این وب سایت با ظاهری مناسب و ایده ال روبه رو می شویم اسلایدرهای مناسبی در سایت استفاده شده که تصاویری از نشست های ایشان در مسولیت های مختلفی که داشته اند را نمایش می دهند. در این وب سایت مجموعه ای از مصاحبه های دکتر حسن زاده گردآوری  شده و همچنین شامل بخش زندگی نامه ، سوابق، گالری تصاویر و … می باشد. با توجه به ظاهر و محتوای این وب سایت کاملا مشخص است که برای آشنایی بیشتر مخاطبان با دکتر حسن زاده طراحی شده و همچنین اخبار فعالیت های ایشان در این وب سایت پوشش داده شده است. این وب سایت مبتنی بر سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد. تخمین هزینه طراحی چنین وب سایتی بین ۷۰۰ هزار تومان تا ۱/۵ میلیون تومان خواهد بود.

hasanzade بررسی و مقایسه وب سایت های کاندیداهای کنگاور صحنه و هرسین

وب سایت محمد تقی حسن زاده

وب سایت الکسا رتبه ۲,۶۶۵,۵۶۶ را به وب سایت دکتر حسن زاده اختصاص داده که نشان دهنده بازدید حدود ۱۰۰ نفر از این وب سایت در هرروز می باشد. همچنین برخلاف وب سایت های آقای احمدی الکسا کشور ایران را به عنوان مخاطب این وب سایت شناسایی و رتبه ۶۷,۶۲۶ در کشور ایران به این وب سایت اختصاص داده شده است. از بررسی وب سایت می توان به این نتیجه رسید که دقت و حساسیت خاصی در طراحی و مطالب سایت وجود داشته و نشان دهنده اهمیت این کاندیدا و مشاوران ایشان به فضای مجازی بوده است.

وب سایت حاج حسن سلیمانی

وب سایت آقای سلیمانی با دامنه  hassansoleimani.ir  به تازگی راه اندازی شده است. دامنه این سایت در تاریخ ۲۰۱۶-۰۱-۰۲ به نام آقای آفتابی با آدرس هرسین ثبت شده است.  وب سایت مذکور در موتور جستجوی گوگل ایندکس شده ولی وب سایت الکسا تا کنون این سایت را شناسایی نکرده و رتبه ای اختصاص نداده است. (میانگین بازدید کمتر از ۱۰ نفر در روز می باشد) این وب سایت توسط ابزار آنلاین سایت ساز Site.pro ایجاد شده است. وب سایت بسیار ضعیف می باشد و تنها محتوای قابل استفاده زندگی نامه آقای سلیمانی می باشد. فونت و استایل استفاده شده در این وب سایت متناسب با زبان فارسی نمی باشد و این مشکلات به علاوه خالی  بودن سایت از محتوا، یک وب سایت مبتدی را نمایانگر ساخته است که احتمال دارد در روزهای آینده شاهد تکمیل این وب سایت باشیم. هزینه راه اندازی چنین وب سایتی بین ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان تخمین زده می شود. و این نشان دهنده این است که ایشان و مشاوران برای استفاده از این فضا و بستر اهمیت چندانی قایل نشده یا آشنایی زیادی با ظرفیت های بالقوه فضای مجازی که مهمترین آن وب سایت می باشد نداشته اند.

soleemani بررسی و مقایسه وب سایت های کاندیداهای کنگاور صحنه و هرسین

وب سایت حاج حسن سلیمانی

وب سایت دکتر علی رضایی

وب سایت دکتر علی رضایی با دامنه dralirezaee.ir  در دسترس می باشد. این دامنه به نام  علی رضا سخندان با آدرس تبریز به ثبت رسیده است و تاریخ ثبت آن ۲۰۱۵-۱۲-۲۶ می باشد. سایت ظاهری به روز و مدرن دارد. قالب وردپرسی این سایت با نام هیمالیا از قالب های ریسپانسیو می باشد که برای انواع device ها مناسب است. محتوای این سایت شامل، زندگی نامه، سوابق، ویژگی های شخصی و … می باشد. این وب سایت به تازگی در گوگل ایندکس شده اما هنوز توسط الکسا شناسایی نشده و رتبه ای به آن اختصاص داده نشده است (میانگین بازدید کمتر از ۱۰ نفر در روز). در کل ظاهر مناسب و موجهی دارد و به راحتی و با حجم اطلاعات کم مخاطب خود را با دکتر علی رضایی آشنا می کند. هزینه طراحی این سایت احتمالا حدود ۷۰۰ هزار تا ۱/۵ میلیون تومان بوده است. مدیر این سایت آقای دکتر حامد قاسمی معرفی شده است.

rezaee بررسی و مقایسه وب سایت های کاندیداهای کنگاور صحنه و هرسین

وب سایت دکتر علی رضایی

وب سایت حجت الاسلام کیومرث امیرخانی

وب سایت ایشان با آدرس kamirkhani.ir در دسترس می باشد. این وب سایت نیز مبتنی بر وردپرس طراحی شده است. ظاهر این وب سایت کمی آزار دهنده می باشد حرکت تصاویر، تصاویر نامتناسب از لحاظ اندازه که بصورت نصفه نمایش داده شده اند نوشته ها روی تصاویر با فونت نامتناسب به گونه ایست که نه تصویر قابل مشاهده است و نه نوشته به راحتی قابل خواندن. در این سایت از عنصر پرچم به صورت نا هماهنگ و به تعداد زیاد استفاده شده همچنین از تصویر رهبر و گفته های ایشان در قسمت های مختلف استفاده شده است. در این وب سایت اطلاعاتی درباره شهرستان های کنگاور صحنه و هرسین و همچنین چند مقاله از آقای امیرخانی قرار داده شده است. ابتدایی ترین تنظیمات ورد پرس مثل تنظیمات url ها که تاثیر بسزایی بر SEO دارند اعمال نشده است. در کل پس از ورود به این سایت به راحتی نمی توان هدف این سایت را تشخیص داد. احتمالا طراح سایت برای اولین بار از ورد پرس استفاده می کرده یا اینکه دانش و تجربه چندانی در طراحی سایت نداشته است(شاید هم پشتیبانی مالی نشده است). برای راه اندازی چنین وب سایت وردپرسی که کار چندانی روی آن انجام نشده معمولا ممکن است بین ۲۰۰ هزار تا ۷۰۰ هزار تومان بسته به طراح دریافت شود. پیش بینی می شود این وب سایت در حال تکمیل شدن باشد و در روزهای آینده شاهد ارتقا فنی و ظاهری این سایت باشیم.

این وب سایت تا کنون نه در گوگل و نه در وب سایت الکسا رتبه بندی نشده است در نتیجه تعداد بازدید وب سایت بسیار پایین است و وب سایت در دسترس مخاطبان نمی باشد.

amirkhani بررسی و مقایسه وب سایت های کاندیداهای کنگاور صحنه و هرسین

وب سایت حجت الاسلام کیومرث امیرخانی

جستجو برای یافتن وب سایت های خانم مرضیه نظری نیا و مهندس شهاب یادگاری دو کاندیدای جوان و اصلاح طلب در اینترنت بی فایده بود گویا تاکنون اقدامی برای این کار انجام نداده اند. یک دلیل آن ممکن است تصمیم دیرهنگام برای حضور در انتخابات و یا عدم اطمینان نسبی از تایید صلاحیت باشد.

نتایج این بررسی بدین شرح می باشد :

وب سایت سایت وحید احمدی  :  بیشترین هزینه از لحاظ فنی و طراحی

وب سایت محمد تقی حسن زاده : بیشترین ترافیک بازدید کننده

وب سایت  علی رضایی : مدرن ترین و جدید ترین نوع قالب و ظاهر

تحلیل و بررسی : حمید گودینی کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار

منبع کنگاور اینفو

مطالب پیشنهادی

 1. همکار گرامی لطفا برای حفظ حقوق نویسنده و همچنین کپی رایت مطلب به صورت استاندارد و پذیرفته شده از جانب همه رسانه های رسمی

  در خط اول مطلب قید کنید به نقل از کنگاور اینفو

  و در پایین مطلب نام تحلیل گر را هم بیاورید

  با تشکر

  مدیریت وب سایت کنگاور اینفو

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار