برگزاري اولین نشست کتابخوان در شهرستان هرسین + عكس

بیستون نیوز :

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین اولین نشست کتابخوان سال ۱۳۹۵ در کتابخانه عمومی شهدای محراب این شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار بيستون ، اولین نشست کتابخوان شهرستان هرسین به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین مورخ ۲۰/۲/۱۳۹۵ در کتابخانه ی عمومی شهدای محراب برگزار گردید.
این نشست با حضور بابايي رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین  و کتابداران ، نویسندگان، و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی برگزار گردید.
در این نشست ۶ تن به معرفی کتاب پرداختند که به شرح زیر است:
۱- ” زاگرس نشینان” نوشته ی محسن فتاحی هرسینی/ ارائه توسط: نویسنده کتاب
این کتاب به معرفی ساکنان اولیه رشته کوه های زاگرس که برای مدت طولانی در منطقه بین النهرین حکومت کردند همچون لولوبی ها، گوتی ها، کاسی ها، کردوخی ها و … می پردازد. سپس به بررسی برخی آثار باستانی به جای مانده از آن زمان همچون تپه ی گنج دره هرسین ، تپه گودین کنگاور و تمدن لرستان و اشیا به جای مانده در غار کلماکره پرداخته است. مولف انگیزه ی خود را از نوشتن این کتاب مهجور و مظلوم واقع شدن ساکنان اولیه این رشته کوه ها که سهم بزرگی در شکل گیری تمدن در این مناطق را داشتند در لابه لای تاریخ مادها و هخامنشیان و ساسانیان عنوان کرد.

۲-“بررسی ادیان و مذاهب در اصفهان عصر صفوی” نوشته ی محسن جباری هرسینی/ ارائه توسط: نویسنده کتاب
در این کتاب ابتدا تعاریف جامعی از ادیانی مانند یهودیت، مسیحیت و دین هندوها و مذاهب ارائه شده است ; سپس در فصول بعد به بررسی برخورد شاه عباس و شاه سلطان حسین با این ادیان و مذاهب که در اصفهان عهد صفوی فعالیت داشته اند می پردازد و چگونگی تسلط علمای بزرگی مانند علامه مجلسی را کاملا روشن میسازد.

 

۳- “شاهنامه خوانی” نوشته ی حسن سادات ناصری/ ارائه توسط: شهریار ایمانی( کارمند و عضو فعال کتابخانه)
این کتاب مجموعه هفت مقاله است که در نشریه هنر و مردم سال ۱۳۵۵ چاپ گردیده است.چند مقاله مرتبط با عنوان کتاب است که از آنچه درخود شاهنامه آمده تا آنچه مورخین از شاهنامه خوانی ذکر کرده اند را شامل می شود.

 

۴- ” پرتوی از نهج البلاغه” نوشته ی محمد مهدی جعفری/ ارائه توسط: پروین ایمانی( معلم و عضو فعال کتابخانه)
این کتاب در ۵ جلد تهیه شده که موضوعات آن به شرح زیر است:
جلد نخست: از آغاز نهج البلاغه تا خطبه ۸۱(با استفاده از ترجمه آیت اللّه طالقانی پس از ویراستاری)
جلد دوم:از خطبه ۸۲ تا خطبه ۱۵۴
جلد سوم:از خطبه ۱۵۵ کلام ۲۴۰(پایان بخش نخست نهج البلاغه) (۱)
جلد چهارم:نامه ها، وصیت نامه ها، بخشنامه های اداری، عهدنامه ها و…
جلد پنجم:کلمات قصار حکمت آمیز(پایان نهج البلاغه) (۲)
۵- “بر باد رفته” نوشته ی مارگارت میچل/ ارائه توسط: فروغ گل چینی( فعال ادبی و عضو فعال کتابخانه)
این کتاب یکی از بهترین رمان های تاریخی آمریکایی است که درباره دختری به نام اسکارلت می باشدکه پسری به اسم اشلی را دوست دارد . ولی اشلی با دختر دیگری ازدواج میکند و اسکارلت نیز با مرد دیگری ازدواج می کند و با آغاز جنگ شمال و جنوب آمریکا زندگی او تحت تاثیر قرار میگیرد.

۶- “مثل ها و قصه هایشان” نوشته مصطفی رحماندوست/ ارائه توسط: آیناز مهری( دانش آموز و عضو فعال کتابخانه)
این کتاب دارای ۱۲ جلد است که هر یک از مجلدات آن دارای ۳۰ قصه برای ۱۲ ماه سال است که در مجموع در بردارنده۳۶۵ قصه برای همه ی روزهای سال است. هیچ یک از قصه های کتاب ساخته ذهن نویسنده نیست، بلکه بازگویی قصه های است که ضرب المثلی را پدید آورده اند. این کتاب برای بزرگترها مرجع قصه گویی و برای کودکان و نوجوانان مجموعه قصه های شیرین ایرانی است.

11111111 برگزاري اولین نشست کتابخوان در شهرستان هرسین + عكس
6fb2af6d c1d5 48a9 b2a2 08e22d238df4 برگزاري اولین نشست کتابخوان در شهرستان هرسین + عكس 24d34450 7b8f 46dc 9786 7472e15f7461 برگزاري اولین نشست کتابخوان در شهرستان هرسین + عكس

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار