برگزاري دوره تخصصي اقدامات پيش بيمارستاني خواهران در شهرستان هرسين

بیستون نیوز :

با حضور معاون فرماندار دوره تخصصي اقدامات پيش بيمارستاني خواهران در شهرستان هرسين برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بيستون،معاون فرماندار هرسين در اين برنامه تربيت و تعليم نيروهاي متخصص در راستاي خدمت رساني و كمك به حادثه ديدگان را از وظائف ذاتي جمعيت هلال احمر دانست و گفت: برگزاري اينگونه دوره هاي تخصصي باعث كاهش خسارات مالي و جاني در حوادث مختلف خواهد شد و داوطلبان نيز بايد با يادگيري اصولي آموزش هاي تخصصي، خود را براي مقابله با حوادث آماده كنند.

ميرزا حسيني تصريح كرد، با توجه به يادگيري دوره هاي تزريقات و رگ گيري ،ترياژ ، تثبيت پزشكي مصدوم ، انتقال مصدوم و خيلي آموزش هاي مهم ديگر لازم است گروه شركت كننده با حضور در بيمارستان و فوريت هاي پزشكي شهرستان بصورت حضوري در محل وقوع حادثه و بالين بيماران حاضر شوند تا آموزش هايي را كه ديده اند بصورت عملي انجام دهند.و تصريح كرد: دراين مورد رايزني هاي لازم را با رئيس شبكه بهداشت و درمان شهرستان انجام خواهد داد .

نجف ميرزا حسيني افزود: با توجه به وضعيت خاص شهرستان و قرار گرفتن در مسيرهاي مواصلاتي مهم، نقش امدادگران هلال احمر در ارائه خدمات و كمك به حادثه ديدگان ناشي از تصادفات بيشتر احساس مي شود كه بايد حضور خود را بيش از پيش تقويت كنند.

ميرزا حسيني در پايان ابراز اميدواري كرد انشاءالله روزي فرا برسد كه در هر خانواده هرسيني حداقل يك نفر امداد گر جهت مديريت بحران و ارائه خدمات متناسب وجود داشته باشد.

DSC09836 برگزاري دوره تخصصي اقدامات پيش بيمارستاني خواهران در شهرستان هرسين DSC09840 برگزاري دوره تخصصي اقدامات پيش بيمارستاني خواهران در شهرستان هرسين

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار