برگزاري شوراي زكات و جشن روز جانباز در شهرستان هرسين

بیستون نیوز :

در مراسم شوراي زكات ، ائمه جمعه هرسين و بيستون ، روحانيون ، فرماندار ، امير ملائي فرمانده تيپ ۲۸۱ زرهي شهيد نيكخواه ، نيروهاي نظامي و انتظامي ، مسئولين ادارات و خانواده هاي جانبازان حضور داشتند .

به گزارش خبرنگار بيستون ، اين مراسم در محل دفتر امام جمعه برگزار گرديد و ياور محمدي فرماندار شهرستان هرسين خواستار استفاده از روشهاي علمي اثر بخش در جهت فرهنگ سازي و ايجاد زيرساختهاي فرهنگي و مذهبي در اين راستا شد.
وي ادامه داد پرداخت زكات ريشه در باورها و اعتقادهاي ديني و مذهبي دارد و در اين زمينه مي بايست از ظرفيت مبلغين و روحانيوني كه در اين مورد متخصص هستند و از روش تبليغاتي چهره به چهره به نحو مطلوب استفاده كرد .
در ادامه حجت الاسلام باقري امام جمعه هرسين طي سخناني اظهار داشت: در سال گذشته فرهنگ سازي گسترده اي با اجراي همايش براي دانش آموزان ، نصب بنر و پلاكارد در سطح شهر و روستاها در خصوص زكات انجام گرفت كه با توجه به بارندگي هاي با بركت در سالجاري مي بايست موضوع فرهنگ سازي تقويت شود وي استفاده از ظرفيت مبلغين خاص و ديوار نويسي در سطح شهر و روستاها با مضمون زكات در اين زمينه را مهم دانست .
امام جمعه هرسين در پايان خواستار استفاده از ظرفيت طلاب حوزه علميه امام خميني (ره) شهرستان هرسين در امر تبليغ زكات شد .
اجراي مراسم جشن به مناسبت روز جانباز و به همت تيپ ۲۸۱ زرهي شهيد نيكخواه از ديگر برنامه هاي اين روز در هرسين بود.
در اين مراسم ائمه جمعه هرسين و بيستون ، روحانيون ، فرماندار ، امير ملائي فرمانده تيپ ۲۸۱ زرهي شهيد نيكخواه ، نيروهاي نظامي و انتظامي ، مسئولين ادارات و خانواده هاي جانبازان حضور داشتند .
در پايان اين مراسم از خانواده هاي جانبازان شهيد تقدير به عمل آمد .

 

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار