برگزاري شوراي فرهنگ عمومي در شهرستان هرسين

بیستون نیوز :

حجت الاسلام باقري در جلسه شوراي فرهنگ عمومي در شهرستان هرسين : دشمنان محوريت تهاجم و نفوذ خود را بر انحراف و تغيير نگرش هاي فرهنگي و اعتقادي مردم قرار داده اند.

 

به گزارش خبرنگار بيستون ، در ابتداي اين جلسه حجت الاسلام باقري امام جمعه هرسين طي سخناني اظهار داشت : ماه رمضان فرصت مناسبي است جهت پرداختن به امور ديني و فرهنگي و مي بايست نهايت استفاده را از اين ماه برد.
امام جمعه هرسين ادامه داد : در طول تاريخ تقابل و رويارويي فرهنگ ها با استفاده از شيوه ها و روشهاي گوناگون وجود داشته و در عصر حاضر نيز بصورت وسيع و گسترده در فضاهاي مجازي و رسانه ها به آن پرداخته شده و بيشترين حجم عملياتي آن كه توسط غرب حمايت و مديريت مي شود متوجه كشورهاي اسلامي و مذهب تشيع خصوصاً در كشور ما شده و آنان در اين جهت سعي دارند مردم را به سمت پوچ گرايي و عدم توجه به ارزشها و اخلاقيات هدايت كنند كه در اين ميان نقش ادارات و نهادهاي فرهنگي ملموس است و اين موضوع نيز بارها توسط مقام معظم رهبري تحت عناوين مختلف مطرح و گوشزد شده است.
وي ادامه داد در اين راستا دشمنان محوريت تهاجم و نفوذ خود را بر انحراف و تغيير نگرش هاي فرهنگي و اعتقادي مردم قرار داده اند .
حجت الاسلام باقري در پايان گفت نپرداختن به مشكلات فرهنگي آفت زا خواهد بود و عدم توجه به اين امر معضلات و مشكلات اجتماعي و فرهنگي را به دنبال خواهد داشت و از آن بعنوان گناه اجتماعي ياد كرد.در بخش ديگري از اين جلسه ياور محمدي فرماندار شهرستان هرسين عنوان داشت : حوزه فرهنگي بسيار گسترده است و شامل مباحث گوناگوني مي شود و مي بايست در سطح كلان به آن پرداخته شود .
محمدي تصريح كرد: بخش اعظم فرهنگ توسط مردم اداره و مديريت مي شود و اين موضوع باعث شده كه مسئولين نتوانند به تنهايي انتظارات فرهنگي جامعه را برآورده كنند و همگرايي و وحدت مسئولين و مردم در اين زمينه اثر بخش خواهد بود. تبادل نظر در خصوص برنامه هاي روز شهرستان ، شروع بكار شوراي نظارت بر موسيقي و نمايش شهرستان در جهت چگونگي برگزاري موسيقي و تئاتر و برخورد قانوني با مراسمات فرهنگي و هنري بدون مجوز ، اجراي برنامه هاي فرهنگي در پارك دانشجو و توسعه آن ، انجام برنامه هاي فرهنگي در محله هاي حاشيه نشين از ديگر موضوعات مورد بحث در اين جلسه بود.
index 5 برگزاري شوراي فرهنگ عمومي در شهرستان هرسين

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار