برگزاري كارگروه تخصصي زنان و خانواده در شهرستان هرسين + عكس

بیستون نیوز :

كارگروه تخصصي زنان و خانواده در شهرستان هرسين با موضوع نقش عفاف و حجاب در سلامت خانواده و اجتماع و كمك به اشتغال زنان سرپرست خانوار در محل فرمانداري اين شهرستان با حضور معاون فرماندار برگزار گرديد.

 

كارگروه تخصصي زنان و خانواده در شهرستان هرسين با موضوع نقش عفاف و حجاب در سلامت خانواده و اجتماع و كمك به اشتغال زنان سرپرست خانوار در محل فرمانداري اين شهرستان با حضور معاون فرماندار برگزار گرديد.
به گزارش خبرنگار بيستون، در اين جلسه نجف ميرزا حسيني معاون فرماندار هرسين طي سخناني گفت :با توجه به نوع نگرش و تنوع فرهنگ ها در مجامع گوناگون ديدگاهها و تعاريف مختلفي در مورد چگونگي حضور و ميزان تأثير زنان در خانواده و جامعه ارائه شده است و آنان نيز با استفاده از اين تعاريف راهبردهايي را بعنوان خط مشي در جهت رفتار و چگونگي استفاده از ظرفيت زنان براي خود تعريف كرده اند كه گاه مشاهده ميشود حقوق آنان ناديده و يا در حاشيه قرار گرفته اند و در اين بين دين اسلام به منزلت حقيقي زن پرداخته است و براي آن جايگاه ويژه اي قائل است .
وي تصريح كرد : در فرهنگ و دين ما زن يكي از اركان مهم تثبيت سلامت خانواده و اجتماع است كه با تربيت فرزندان خود بر پايه اخلاقيات زمينه بروز ناهنجاريها و آسيب ها را در جامعه كاهش مي دهند.
ميرزا حسيني افزود : امروزه زنان بعنوان فعالين حوزه هاي گوناگون با حضور پر رنگ در صحنه هاي سياسي ، اقتصادي ، اجتماعي و فرهنگي در تعيين برنامه ها و راهبردها نقش مؤثري ايفا ميكنند و به نحوي به عنصري تأثير گزار و مفيد در جامعه تبديل شده اند .
معاون فرماندار هرسين اظهار داشت : متأسفانه در جوامع غربي استفاده ابزاري از زنان باعث شده نگرش ها نسبت به زن به انحراف كشيده شود و موجوديت آنرا بعنوان ابزاري براي ارضاع شهوات و هوسهاي دروني خود بپذيرند.
ميرزا حسيني خاطر نشان كرد : جمهوري اسلامي جايگاه ويژه اي براي زن با توجه فلسفه وجودي و خلقت آن قائل شده است و بر اين اساس بعنوان پشتوانه اي قوي براي كشور و فضاي فرهنگي جامعه محسوب ميشوند و حضور زنان در مسندهاي مختلف نشان از شايستگي آنها است.
حضور زنان ايراني در مجامع علمي دنيا ، كسب رتبه هاي برتر ورزشي در سطح جهاني ، استفاده از ظرفيت وام هاي اشتغالزايي و اقتصاد مقاومتي به منظور كمك به اقتصاد و معيشت زنان سرپرست خانوار از ديگر موضوعات مورد بحث معاون فرماندار هرسين بود .
index 2 برگزاري كارگروه تخصصي زنان و خانواده در شهرستان هرسين + عكس

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار