ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۱:۳۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > برگزاری کارگروه تخصصی زنان و خانواده در شهرستان هرسین + عکس

برگزاری کارگروه تخصصی زنان و خانواده در شهرستان هرسین + عکس

کارگروه تخصصی زنان و خانواده در شهرستان هرسین با موضوع نقش عفاف و حجاب در سلامت خانواده و اجتماع و کمک به اشتغال زنان سرپرست خانوار در محل فرمانداری این شهرستان با حضور معاون فرماندار برگزار گردید.

 

کارگروه تخصصی زنان و خانواده در شهرستان هرسین با موضوع نقش عفاف و حجاب در سلامت خانواده و اجتماع و کمک به اشتغال زنان سرپرست خانوار در محل فرمانداری این شهرستان با حضور معاون فرماندار برگزار گردید.
به گزارش خبرنگار بیستون، در این جلسه نجف میرزا حسینی معاون فرماندار هرسین طی سخنانی گفت :با توجه به نوع نگرش و تنوع فرهنگ ها در مجامع گوناگون دیدگاهها و تعاریف مختلفی در مورد چگونگی حضور و میزان تأثیر زنان در خانواده و جامعه ارائه شده است و آنان نیز با استفاده از این تعاریف راهبردهایی را بعنوان خط مشی در جهت رفتار و چگونگی استفاده از ظرفیت زنان برای خود تعریف کرده اند که گاه مشاهده میشود حقوق آنان نادیده و یا در حاشیه قرار گرفته اند و در این بین دین اسلام به منزلت حقیقی زن پرداخته است و برای آن جایگاه ویژه ای قائل است .
وی تصریح کرد : در فرهنگ و دین ما زن یکی از ارکان مهم تثبیت سلامت خانواده و اجتماع است که با تربیت فرزندان خود بر پایه اخلاقیات زمینه بروز ناهنجاریها و آسیب ها را در جامعه کاهش می دهند.
میرزا حسینی افزود : امروزه زنان بعنوان فعالین حوزه های گوناگون با حضور پر رنگ در صحنه های سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی در تعیین برنامه ها و راهبردها نقش مؤثری ایفا میکنند و به نحوی به عنصری تأثیر گزار و مفید در جامعه تبدیل شده اند .
معاون فرماندار هرسین اظهار داشت : متأسفانه در جوامع غربی استفاده ابزاری از زنان باعث شده نگرش ها نسبت به زن به انحراف کشیده شود و موجودیت آنرا بعنوان ابزاری برای ارضاع شهوات و هوسهای درونی خود بپذیرند.
میرزا حسینی خاطر نشان کرد : جمهوری اسلامی جایگاه ویژه ای برای زن با توجه فلسفه وجودی و خلقت آن قائل شده است و بر این اساس بعنوان پشتوانه ای قوی برای کشور و فضای فرهنگی جامعه محسوب میشوند و حضور زنان در مسندهای مختلف نشان از شایستگی آنها است.
حضور زنان ایرانی در مجامع علمی دنیا ، کسب رتبه های برتر ورزشی در سطح جهانی ، استفاده از ظرفیت وام های اشتغالزایی و اقتصاد مقاومتی به منظور کمک به اقتصاد و معیشت زنان سرپرست خانوار از دیگر موضوعات مورد بحث معاون فرماندار هرسین بود .
index
خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید