برگزاري مراسم روز شهرستان در هرسین + تصاوير

بیستون نیوز :

با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرماشناه و علما و روحانیون، مسئولین شهرستان و با حضور پُر شور مردم دیار دارالمومنین مراسم روز شهرستان در هرسین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بيستون، به منظور پاسداشت و گرامیداشت مقام سه عالم جلیل القدر شهرستان آیات عظام آیت الله نجفی، آیت الله کاظمی و آیت الله حجتی (ره) مراسمی به همین منظور با عنوان روز ملی شهرستان در مکان مسجد مصلی آیت الله حجتی (ره) شهرستان هرسین برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم حجت الاسلام باقری امام جمعه هرسین در مراسم گرامیداشت سه عالم جلیل القدر و روز شهرستان با اشاره به سابقه مذهبی علمی و اجتماعی شهرستان اظهار داشت هرسین مهد فرهنگ و تدین ، شهدا و جانبازان و ایثارگزان، و بزرگان در علوم پزشکی و سایر علوم است و از لحاظ اقتصادی هم ظرفیت خوبی برای اجرای فرامین رهبری به خصوص اقتصاد مقاومتی دارد.

وی از برگزار کنندگان این برنامه ، میهمانان ، مسئولین شهرستانی و استانی ، علما عزیر و فرزندان بیوت این سه عالم گرانقدر و اخصاً آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه تشکر کرد و افزود: اگر مردم قدر عالم را ندانند قدر علم را هم نمی دانند و اگر قدر علم را ندانند قدر عالم را هم نمی دانند.

در ادامه اين مراسم آيت الله علما نماينده ولي فقيه و امام جمعه كرمانشاه سخنران مراسم طي سخناني اظهار داشت : منش و سبك زندگي علما براي ما درس و چراغ راه است و مي بايست سلوك ، اخلاق و منش آنان براي نسل هاي آينده بصورت ويژه تبيين و تشريح شود و علما عصاره تقوا ، معنويت ، علم و آگاهي را براي ما به ارمغان آوردند.

امام جمعه كرمانشاه با تأكيد بر اين موضوع كه شخصيت هاي ديني و علمي هميشه ماندگار خواهند بود افزود : علما بر اساس احاديث و روايات پشتوانه ديني و علمي امت هستند و در استان كرمانشاه نيز شخصيت هاي برجسته اي در اين زمينه وجود دارد و مي بايست از آنان بعنوان يك ظرفيت مهم و ويژه استفاده كرد.

آيت الله مصطفي علما در پايان سخنانش ضمن اشاره به دستاوردهاي قيام حضرت امام خميني (ره) در سطح منطقه اي و جهاني افزود : به بركت قيام حضرت امام خميني (ره) در اوج اقتدار هستيم .

در حاشيه اين مراسم امير شاه آبادي سرپرست فرمانداري شهرستان هرسين با تاكيد بر نقش و جايگاه ويژه روحانيون و علما در تقويت باورهاي ديني و مذهبي طي سخناني اظهار داشت : با بهره گيري از فضائل علما مي توان بسترهاي لازم جهت ايجاد يك جامعه ايده آل را فراهم آورد و بر مشكلات عديده اجتماعي غلبه كرد.

شاه آبادي در پايان سخنانش بيان كرد : روحانيون و علما در راستاي مبارزه به تهاجم فرهنگي دشمن نقش مهمي را در راستاي تقويت ارزشهاي ديني و دستاوردهاي امام (ره) ايفا مي كنند.

44 برگزاري مراسم روز شهرستان در هرسین + تصاوير 444 برگزاري مراسم روز شهرستان در هرسین + تصاوير 4444 برگزاري مراسم روز شهرستان در هرسین + تصاوير 44444 برگزاري مراسم روز شهرستان در هرسین + تصاوير 444444 برگزاري مراسم روز شهرستان در هرسین + تصاوير 4444444 برگزاري مراسم روز شهرستان در هرسین + تصاوير 44444444 برگزاري مراسم روز شهرستان در هرسین + تصاوير 44444444444 برگزاري مراسم روز شهرستان در هرسین + تصاوير 444444444444 برگزاري مراسم روز شهرستان در هرسین + تصاوير 44444444444444 برگزاري مراسم روز شهرستان در هرسین + تصاوير 4 1 برگزاري مراسم روز شهرستان در هرسین + تصاوير

عكسها از ديوانگاه

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار