ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۷:۰۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, عناوین برگزیده > برگزاری مانور تیم بهداشت و درمان هلال احمر در بیستون

برگزاری مانور تیم بهداشت و درمان هلال احمر در بیستون

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با اشاره به حضور تیم‌های بهداشت و درمان در سیستان و بلوچستان و مسجد مقدس جمکران به مناسبت هفته هلال احمر، گفت: برگزاری مانور در بیستون کرمانشاه نیز در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار بیستون ، حسن صفاریه  از برگزاری مانور تیم بهداشت و درمان از ۱۸ تا ۲۱ اردیبهشت ماه به مناسبت هفته هلال خبر داد و گفت: تیم‌های بهداشت و درمان در سیستان و بلوچستان و مسجد مقدس جمکران اعزام می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به برپایی بیمارستان‌های سریع الاستقرار (RDH) در این مانور گفت: نیروهای تخصصی با برپایی این بیمارستان‌ها در پایگاه امدادی در اطراف بیستون کرمانشاه، ارایه خدمات تخصصی از جمله جراحی را تمرین خواهند کرد.

معاون بهداشت ، درمان وتوانبخشی  جمعیت هلال احمر در ادامه با تاکید بر ارائه خدمات درمانی مانند سرپایی و ویزیت‌های تخصصی به مردم محروم این منطقه در حین انجام مانور مذکور گفت: هدف از برگزاری این مانور آمادگی نیروهای تخصصی سامانه‌های RDH و تمرین مهارت‌های لازم به‌منظور ارائه خدمات به‌هنگام بروز حوادث و سوانح است.

وی با اشاره به انجام خدماتی مانند اعمال اورژانسی در بیمارستان‌های سریع استقرار خاطرنشان کرد: تمرین و آمادگی نیروها منجر به ارائه خدمات موثر و به موقع به مجروحان حوادث می‌شود.

معاون بهداشت،درمان وتوانبخشی هلال احمر در ادامه با اشاره به اعزام کاروان سلامت و ارائه خدمات بهداشت و درمان تخصصی به استان سیستان و بلوچستان، افزود: تیم اعزامی شامل متخصصان عفونی، داخلی، زنان و عمومی است که به مناسبت هفته هلال  از ۱۷ تا ۱۹ اردیبهشت ماه به محرومان منطقه نصرت آباد کورین از توابع خاش خدمات تخصصی ارایه می‌کنند.

دکترصفاریه در پایان با اشاره به حضور تیم‌های درمانی در مسجد مقدس جمکران و در سالروز ولادت حضرت قائم(عج)، به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های هفته هلال، افزود: در این اقدام نیز تیم‌های درمانی به زائران، خدمات درمان سرپایی مانند پانسمان، بانداژ، آتل‌بندی و … به مدت چند روز ارائه می‌دهند.

منبع:فارس

[metaslider id=17036]

 

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید