برگزاری نشست هم اندیشی اتاق های اصناف شرق استان در کنگاور

بیستون نیوز :

نخستین نشست هم اندیشی هیات رییسه اتاق های اصناف شهرستان های کنگاور، صحنه، هرسین و سنقر روز چهارشنبه با حضور قائم مقام معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت استان کرمانشاه و اعضای هیات رییسه اتاق های اصناف شهرستان های یاد شده در محل فرمانداری کنگاور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بیستونٰ ٰٰٰ, قائم مقام معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت استان کرمانشاه در این نشست به فعالیت واحدهای فاقد پروانه صنفی در استان اشاره کرد و گفت: ساماندهی واحدهای صنفی فاقد پروانه اولویت سازمان صنعت استان کرمانشاه است.
علی اسماعیلی به ادغام اتحادیه های صنفی اشاره کرد و گفت: این موضوع از تاکیدات وزارت صنعت، معدن و تجارت و در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
وی خاطرنشان کرد: این نشست های تخصصی با رویکرد ضرورت اجرای قوانین در آینده نیز تداوم خواهد داشت.
رییس اداره امور اصناف و تشکل های صنفی استان کرمانشاه نیز گفت: هدف از برگزاری چنین نشستی، در واقع ایجاد وحدت رویه و نظم تشکیلاتی، بررسی و دست یابی به راه حل و فرآیندهای قانونی برای رفع موانع و مشکلات اصناف، و اشاعه فرهنگ کار و تلاش و مودت بین اصناف شرق استان است.
ایرج زینتی به موادی از قانون نظام صنفی اشاره کرد و گفت: مطابق با این مواد قانونی اتحادیه مؤظف به کنترل و نظارت بر اعضا به منظور تعیین تکلیف و سامان دهی صنوفی هستند که هنوز برای اخذ پروانه کسب اقدامی نکرده اند.
در ادامه در خصوص محتوا و کاربرد مواد ۵۰ و ۵۵ قانون نظام صنفی، بحث و بررسی به عمل آمد و در ادامه مشکلات اصناف این شهرستان ها نیز مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار گرفت.

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار