ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۷:۱۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, فرهنگی > برگزاری کارگاه «مدیریت گردشگری پایدار در محوطه‌های جهانی»

برگزاری کارگاه «مدیریت گردشگری پایدار در محوطه‌های جهانی»

کارگاه آموزشی و بین‌المللی «مدیریت گردشگری پایدار در محوطه‌های میراث جهانی ایران» از ۱۷ تا ۲۰ شهریور ماه در در هتل لاله بیستون (کرمانشاه) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار بیستون ، حسین راعی، مدیر پایگاه میراث جهانی بیستون با اعلام برگزاری کارگاه آموزشی «مدیریت گردشگری پایدار در محوطه‌های جهانی»، گفت: این کارگاه با حضور «استرکیش لاروش»، مدیر منطقه‌ای یونسکو در تهران، معاون سفیر اسپانیا، نماینده وزارت فرهنگ و آموزش اسپانیا، یودیت تومالشکی -رئیس موسسه باستان‌شناسی آلمان در ایران-، کریستین سن از مدرسین بین‌المللی یونسکو، اسدالله رازانی، استاندار کرمانشاه، مرتضی رحمانی معاون گردشگری، محمدحسن طالبیان -معاون میراث فرهنگی کشور – و مدیران پایگاه‌های جهانی و ملی برگزار می‌شود.

حسین راعی تجربیات عملی دیگر کشورها در زمینه مدیریت گردشگری، طراحی استراتژی گردشگری میراث جهانی، توسعه گردشگری و جوامع محلی، میراث جهانی و ذی‌نفعان گردشگری، نظام مشارکت در گردشگری پایدار را از جمله مباحثی خواند که قرار است در این کارگاه آموزشی مطرح شوند؛ همچنین بازدید از «غار قوری قلعه»، «طاق بستان» و «تکیه معاون‌الملک» از دیگر برنامه‌های این نشست سه روزه هستند.

مدیر پایگاه میراث جهانی بیستون حضور مدرسان و کارشناسان یونسکو در ایران را  فرصت مغتنمی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان از جمله پایگاه جهانی بیستون دانست و با اشاره به اینکه این مدرسان، کارشناسان یونسکو در بررسی پرونده‌های معرفی شده در ثبت جهانی هستند اظهار کرد: این حضور و بازدید از آثاری همچون «طاق بستان» می‌تواند زمینه‌ساز ثبت جهانی این آثار را فراهم کند.

راعی همچنین درباره‌ انتخاب «پایگاه جهانی بیستون» برای برگزاری این کارگاه، تصریح کرد: یونسکو هرسال دو کارگاه بین‌المللی با حضور مسئولینی از این سازمان و مدرسان بین‌المللی برگزار می‌کند. انتخاب این پایگاه به دنبال پیشنهاد دفتر منطقه‌ای یونسکو به معاونت میراث فرهنگی و آمادگی و در خواست این پایگاه به تصمیم دفتر امور پایگاه‌های جهانی بوده است.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید