بنام هرسين به كام بيستون / ساخت مجتمع فرهنگی هنری بیستون برای شهرستان هرسین

بیستون نیوز :

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: متأسفانه اداره کل استان از نظر بودجه در وضعیت مناسبی به سر نمی برد و سرانه هر فرد کرمانشاهی حدود ۲۵۰تومان است و سهم هرسین از این میزان بودجه حدود ۲۰میلیون تومان بوده که در حقیقت کفاف یک ماه را هم نمی کند.

به گزارش بيستون ، دکتر ابراهیم رحیمی زنگنه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در مراسم افتتاح سالن فرهنگ و هنر  ارشاد اسلامی شهرستان و نمایشگاه هنرهای تجسمی هرسین اظهار داشت اگر باور این را داشته باشیم که اساس هر تحولی در جامعه فرهنگ است بایستی سرمایه گذاری اصلی را در این زمینه داشته باشیم.

وی افزود: در شهرستان هرسین با ۸۰هزار نفر جمعیت لازم است که این ظرفیت و بستر فراهم شود، نمی شود یک جامعه ای توسعه را تجربه کند ولی از نظر فکری و ذهنیت های مثبت تحولی در آن به وجود نیاید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه  خاطرنشان کرد: شهرستان هرسین تنها شهرستانی است که دارای سالن سینما می باشد و این در حالی است که ما از نظر زیرساخت های فرهنگی در استان با مشکل مواجهیم و با این وجود سعی داریم با کمک آقای محمدی فرماندار شهرستان سالن سینما تا پایان سال آماده بهره برداری شود.

اتفاقی خوبی که در شهرستان در حال رخ دادن است آغاز بکار پروژه مجتمع فرهنگی هنری بیستون به عنوان یکی از بزرگترین مجتمع های فرهنگی استان با سالن اجتماعات ۵۰۰نفری و سالن نمایش ۲۵۰نفری است که با افتتاح آن مشکلات هنری هرسین تا حدودی حل می شود هر چند نیاز هست که هرسین به وصرت مجزا یک مجتمع جداگانه داشته باشد.

زیر ساخت برای کار هنر یک مقدمه است و مرحله بعد پشتیبانی است، متأسفانه اداره کل استان از نظر بودجه در وضعیت مناسبی به سر نمی برد و سرانه هر فرد کرمانشاهی حدود ۲۵۰تومان است و سهم هرسین از ای میزان بودجه حدود ۲۰میلیون تومان بوده که در حقیقت کفاف یک ماه را هم نمی کند.

منبع:ديوانگاه

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار