بهره‌ برداری از تصفیه‌خانه هرسین در سال ۹۵

بیستون نیوز :

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه از بهره‌برداری از پنج تصفیه‌خانه در استان در سال ۹۵ خبر داد

به گزارش خبرنگار بيستون،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه گفت: از سال آینده سالانه ۴۶ میلیون مترمکعب از فاضلاب تولیدی استان تصفیه خواهد شد.

منصور کیاور ، از تولید سالانه ۸۳ میلیون مترمکعب فاضلاب در استان خبر داد و افزود: اکنون ۳۳ میلیون مترمکعب از فاضلاب تولیدی  استان در تصفیه‌خانه‌ها تصفیه می‌شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون در کرمانشاه، گیلانغرب، اسلام‌آبادغرب، قصرشیرین، سرپل‌ذهاب، پاوه و بیستون تصفیه‌خانه فاضلاب داریم، ادامه داد: این تصفیه‌خانه‌ها اکنون ۳۳ میلیون مترمکعب پساب را تصفیه می‌کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه از بهره‌برداری از پنج تصفیه‌خانه دیگر در استان در سال ۹۵ خبر داد و یادآور شد: این تصفیه‌خانه‌ها در هرسین، کنگاور، جوانرود، پاوه و کرمانشاه هستند و با راه‌اندازی آنها ظرفیت تصفیه پساب استان به ۴۶ میلیون مترمکعب در سال خواهد رسید.

به گفته این مسئول، احتمالا در ابتدای سال ۹۶ نیز تصفیه‌خانه‌های روانسر، تازه‌آباد و سرمست آغاز به کار خواهد کرد.

کیاور اظهار کرد: اگر بتوانیم به تصفیه ۴۶ میلیون مترمکعب فاضلاب در سال برسیم، از متوسط کشوری ۸۵ درصد بیشتر خواهیم بود.

وی عنوان کرد: هم اکنون پسابی که تصفیه می‌شود وارد آب‌های سطحی می‌گردد، اما در آینده می‌توان از آن برای صنایع پرمصرف استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کرمانشاه در ادامه از پوشش ۸۸.۲ درصدی فاضلاب در استان خبر داد و بیان کرد: در این خصوص حدود دو برابر میانگین کشوری هستیم.

منبع ايسنا

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار