بیش از ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان هرسین جذب شد

بیستون نیوز :

مدیر جهاد کشاورزی هرسین گفت: سال گذشته ۱۰ میلیارد و ۷۶۲ میلیون ریال تسهیلات مکانیزاسیون در این شهرستان جذب شده است.

به گزارش خبرنگار بيستون ، مدیر جهاد کشاورزی هرسین گفت: سال گذشته ۱۰ میلیارد و ۷۶۲ میلیون ریال تسهیلات مکانیزاسیون در این شهرستان جذب شده است.

محمدصادق تنهایی روز چهارشنبه اظهار داشت: در این راستا ۱۵ دستگاه تراکتور متوسط و نیمه سنگین و ۲۹ دستگاه ادوات جذب شده که برای ۲۵ نفر نیز در این بخش اشتغال زایی شده است.

وی تصریح کرد: در سال جاری تاکنون سهمیه ای اعلام نشده ولی با پیگیری های رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تسهیلات ۱۸ درصد ابلاغ شده که ۲۰ درصد سهم آورده و ۸۰ درصد تسهیلات می باشد.

تنهایی با بیان اینکه تسهیلات شرایط ویژه ای دارد تصریح کرد: شرایط برای تراکتور متوسط داشتن حداقل پنج هکتار زمین آبی یا ۱۰ هکتار زمین دیم و یا داشتن گواهینامه تراکتور الزامی است و حداقل یک قلم ادوات باید به همراه تراکتور خریداری شود. وی شرایط برای تراکتورهای نیمه سنگین را داشتن حداقل هشت هکتار زمین آبی و یا ۱۶ هکتار زمین دیم و یا داشتن گواهینامه تراکتور برشمرد.

مدیر جهاد کشاورزی هرسین با اشاره به شرایط خرید کمباین گفت: در خصوص کمباین نیز متقاضی باید دارای گواهینامه مخصوص باشد. تنهایی با بیان اینکه بازپرداخت تسهیلات پنج تا هفت سال است؛ افزود: اقساط سالانه می باشد که حتماً متقاضی باید در پنج سال گذشته از تسهیلات مکانیزاسیون استفاده نکرده و بدهی بانکی نیز نداشته باشد.

شهرستان هرسین در ۴۴ کیلومتری جنوب شرق کرمانشاه قرار دارد.

منبع ايرنا

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار