ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۵:۱۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اجتماعی, گزیده اخبار > بیش از ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان هرسین جذب شد

بیش از ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان هرسین جذب شد

مدیر جهاد کشاورزی هرسین گفت: سال گذشته ۱۰ میلیارد و ۷۶۲ میلیون ریال تسهیلات مکانیزاسیون در این شهرستان جذب شده است.

به گزارش خبرنگار بیستون ، مدیر جهاد کشاورزی هرسین گفت: سال گذشته ۱۰ میلیارد و ۷۶۲ میلیون ریال تسهیلات مکانیزاسیون در این شهرستان جذب شده است.

محمدصادق تنهایی روز چهارشنبه اظهار داشت: در این راستا ۱۵ دستگاه تراکتور متوسط و نیمه سنگین و ۲۹ دستگاه ادوات جذب شده که برای ۲۵ نفر نیز در این بخش اشتغال زایی شده است.

وی تصریح کرد: در سال جاری تاکنون سهمیه ای اعلام نشده ولی با پیگیری های رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تسهیلات ۱۸ درصد ابلاغ شده که ۲۰ درصد سهم آورده و ۸۰ درصد تسهیلات می باشد.

تنهایی با بیان اینکه تسهیلات شرایط ویژه ای دارد تصریح کرد: شرایط برای تراکتور متوسط داشتن حداقل پنج هکتار زمین آبی یا ۱۰ هکتار زمین دیم و یا داشتن گواهینامه تراکتور الزامی است و حداقل یک قلم ادوات باید به همراه تراکتور خریداری شود. وی شرایط برای تراکتورهای نیمه سنگین را داشتن حداقل هشت هکتار زمین آبی و یا ۱۶ هکتار زمین دیم و یا داشتن گواهینامه تراکتور برشمرد.

مدیر جهاد کشاورزی هرسین با اشاره به شرایط خرید کمباین گفت: در خصوص کمباین نیز متقاضی باید دارای گواهینامه مخصوص باشد. تنهایی با بیان اینکه بازپرداخت تسهیلات پنج تا هفت سال است؛ افزود: اقساط سالانه می باشد که حتماً متقاضی باید در پنج سال گذشته از تسهیلات مکانیزاسیون استفاده نکرده و بدهی بانکی نیز نداشته باشد.

شهرستان هرسین در ۴۴ کیلومتری جنوب شرق کرمانشاه قرار دارد.

منبع ایرنا

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید