ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۴ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۱:۱۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > بیمارستان هرسین هنوز در قامت یک درمانگاه در جا می زند/مرگ مصدوم حادثه انفجار گاز

بیمارستان هرسین هنوز در قامت یک درمانگاه در جا می زند/مرگ مصدوم حادثه انفجار گاز

بیمارستان شهدای هرسین پس از یک انتظار ۳۰ ساله افتتاح گردید. ولی در عمل تجهیزات و پرسنل درمانگاه آیت الله طالقانی این شهر به بیمارستان شهدا منتقل و هیچ پیشرفتی در زمینه تجهیز و بروز رسانی این بیمارستان نمی بینیم.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیستون،در اثر حادثه انفجار کپسول گاز که در روز پنج شنبه پانزدهم مرداد ماه در محله قدیمی زیر مسجد هرسین به وقوع پیوسته بود که یک نفربه شدت مصدوم شده بود.

بر اساس اعلام و گزارش پزشکی قانونی، متاسفانه مصدوم این حادثه جوانی به نام علی قاسمی بود که بر اثر شدت جراحات و سوختگی ناشی از این انفجار در بخش سوانح و سوختگی بیمارستان امام خمینی(ره) کرمانشاه فوت نمود.

این انفجار درحین انجام ایزوگام پشت بام منزل مسکونی آقای فردین قاسمی رخ داده بود و در این بین پسر صاحب منزل فوق به نام علی قاسمی  متحمل جراحات و سوختگی هایی  شده بود که بلافاصله به مراکز درمانی هرسین و سپس کرمانشاه اعزام ، که متاسفانه پس از سه روز تحمل جراحات ناشی از این حادثه فوت نمود.

نکته قابل توجه در این حوادث نبود امکانات و نیز عدم انسجام کافی در بیمارستان هرسین است که متاسفانه فقط اسم یک بیمارستان را یدک می کشد و توان رسیدگی به بیماران اورژانسی و بدحال را ندارد و بلافاصله در این موارد مریض بد حال را به کرمانشاه اعزام می کنند،و تا رسیدن بیمار به فاصله ۵۰ کیلومتری هرسین و پذیرش مجدد در یکی از بیمارستان های شهر کرمانشاه زندگی بیماران گاها به خطر می افتد.

شایان ذکر است بیمارستان شهدای هرسین پس از یک انتظار ۳۰ ساله مردم این شهر افتتاح گردید ولی در عمل تجهیزات و پرسنل درمانگاه آیت الله طالقانی این شهر به بیمارستان شهدا منتقل و هیچ پیشرفتی در زمینه تجهیز و بروز رسانی این بیمارستان نمی بینیم.

چند روز پیش نیز شاهد اعتراض و نا خرسندی اهالی شهر و نخبگان جوان در شبکه های اجتماعی مجازی، از رسیدگی نا مناسب و عدم توجه کافی به مراجعه کنندگان این بیمارستان بودیم.

این نارضایتی در پی تزریق داروی سفتریاکسین به یکی از بیمارانی که به این دارو حساسیت داشت که موجب فوت وی شده بود قوت گرفت.

چندی پیش دکتر حمزه ای رییس بیمارستان شهدای هرسین در مصاحبه ای با باشگاه خبرنگاران جوان علت این کاستی ها را کمبود پرسنل درمانی در بیمارستان تحت امرش عنوان کرده بود.

 چندین سال است که بیمارستان هرسین از کمبود پزشک متخصص و یا جراح بصورت تمام وقت رنج می برد و اکثر پزشکان متخصصی که در این واحد درمانی هستند بصورت مقطعی و یا  یک روزه به طبابت می پردازند.

این گزارش به منظور زیر سوال بردن پرسنل زحمتکش بیمارستان هرسین نیست.اما باید قبول کرد که امکانات این بیمارستان برای شهری با جمعیت صد هزار نفر کفایت نمی کند.

نظرات شما

    باسلام. عالی بود و درست . بیمارستان نیست درمانگاه ساده ست.
    خدا روح اون بچه بیچاره رو هم شاد کنه

    شهروند می گوید :

    با سلام
    در تمام بیمارستان های کشور با توجه به نظام تحول اداری که در وزارت بهداشت صورت گرفته است و کارانه ی هر کادر پزشکی در بیمارستان با توجه به کارکردش پرداخت می شود اما متاسفانه این تحول در هرسین هیچ تحرکی را در بین مسئولین و کادر پزشکی-بهداشتی ایجاد نکرده است.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید