ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : پنجشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۸:۳۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده > تاکید معاون فرماندار هرسین برحفظ اراضی کشاورزی و باغی این شهرستان

تاکید معاون فرماندار هرسین برحفظ اراضی کشاورزی و باغی این شهرستان

معاون فرماندار هرسین گفت: حفظ اراضی کشاورزی و باغی مهم ترین ماموریت کاری دستگاه های اجرایی ذیربط در شهرستان است تا با مشارکت مردم بتوانیم دست افراد سود جو را از اراضی حاصلخیز و مرغوب منطقه کوتاه کنیم.

به گزارش خبرنگار بيستون، نجف میرزا حسینی روز یکشنبه در کمیسیون ماده ۸ حفظ اراضی زراعی و باغی هرسین که سرسرای فرمانداری این شهرستان برگزار شد، به نقش جدی دستگاه ها و ادارات دولتی در حفاظت و حراست از اراضی زراعی، باغ ها، منابع طبیعی و جلوگیری از ساخت و ساز و تغییر کاربری های غیرقانونی توسط افراد سودجو اشاره کرد.
وی اضافه کرد: اگر با این ناهنجاری ها موجود مقابله قانونی صورت نگیرد، تغییر کاربری های غیرمجاز و تعرض به منابع طبیعی و ملی افزایش خواهد یافت.
وی ادامه داد: ادارات برق، آبفا، گازرسانی و مخابرات در صورت ارائه خدمات به شهروندان از شهرداری، اداره راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و جهاد کشاورزی استعلامات لازم و قانونی را کسب کنند و در صورت صدور مجوز غیرقانونی متخلف شناخته خواهند شد و طبق مجازات مندرج در قانون با آنان برخورد خواهد شد.
میرزا حسینی در خصوص راه های مقابله با این مشکلات، اظهار کرد: فرهنگ سازی و روشنگری اذهان عمومی از پیامدهای ناگوار اینگونه اقدامات و افزایش مجازات های تعیین شده مهمترین راه مقابله به این آفت می باشد.
معاون فرماندار هرسین در پایان از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان هرسین خواست ظرف مدت ۲ هفته نسبت به تهیه دستورالعمل اجرایی کمیسیون ماده ۸ با هماهنگی اداره راه و شهرسازی اقدام و جهت ارسال به ادارات عضو اقدام نمایند.
شهرستان هرسین با جمعیتی حدود ۸۵ هزار نفر جمعیت در ۴۴ کیلومتری جنوب شرقی کرمانشاه قرار دارد.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید