ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : دوشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۷:۲۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, ورزشی > تخصیص ۷ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های ورزش در هرسین

تخصیص ۷ میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های ورزش در هرسین

فرماندار شهرستان هرسین از تخصیص ۷ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه و تقویت زیرساخت‌های ورزش شهرستان هرسین در سالجاری خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار بیستون ، شورای ورزش شهرستان هرسین امروز با موضوع تشریح برنامه های هفته تربیت بدنی با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین ادارات در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین در آغاز این جلسه هفته تربیت بدنی و ورزش را به جامعه ورزش این شهرستان تبریک گفت و ورزش را عاملی مهم در کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد.

شاه آبادی در ادامه به موضوعات مختلف ورزشی و راهکارهای مناسب به منظور توسعه ورزش شهرستان، تقویت زیرساخت‌های ورزشی و اشتغال جوانان به اشاره کرد و از اشتغال بعنوان مهمترین مشکل و چالش جوانان هرسینی یاد کرد.

وی از اختصاص اعتبار ۷ میلیارد ریالی به توسعه و تقویت زیرساخت‌های ورزش شهرستان هرسین در سالجاری خبر داد و تصریح کرد: ۳ میلیارد ریال از مبلغ مذکور در راستای ساخت ساختمان سرایداری، محوطه سازی، راه اندازی سیستم روشنایی، ساخت و مرمت کف پوش سالنهای ورزشی مجموعه شهید دارابی و سالن دولت هزینه خواهد شد و ۴ میلیارد دیگر دیگر نیز به منظور رفع نواقص و تعمیرات مجموعه ورزشی انقلاب که شامل زمین چمن و استخر سرپوشیده می‌باشد در نظر گرفته شده است.

شاه آبادی در بخش دیگری از سخنانش بر تجلیل و تقدیر از ورزشکاران نمونه تأکید کرد.

در ادامه این جلسه حسین محمدی جامع رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان هرسین ضمن تبریک هفته تربیت بدنی از برگزاری بیش از ۳۰۰ مسابقه در بین کل هیأت های ورزشی این شهرستان در سالجاری برای اعزام به مسابقات انتخابی استانی و کشوری سخن گفت و اظهار داشت: در ۱۴ سالن ورزشی شهرستان هرسین ۲۸ هیأت ورزشی با ۳۰۰۰ ورزشکار سازمان یافته فعالیت میکنند.

محمدی مسابقات برگزار شده و عناوین کسب شده توسط هیأت های ورزشی و ورزشکاران هرسینی در ۶ ماهه اول سالجاری را اینگونه برشمرد: کسب مقام دوم کشوری توسط تیم هیئت بومی محلی و ورزشهای روستایی و عشایری ، کسب ۵۴ مدال طلا، بقره و برنز و مقام چهارم تیمی توسط تیم کاراته هرسین در مسابقات کشوری، کسب مقام دوم کشوری توسط تیم وزنه برداری نونهالان در وزن ۵۵ کیلوگرم و کسب مقام دوم تیمی توسط تیم کشتی بزرگسالان در سطح کشور.

به گفته محمدی نواخته شدن زنگ ورزش در مدارس، تجلیل نمادین از قهرمانان مدرسه، دیدار جامعه ورزش با امام جمعه و فرماندار، تجلیل از کشتی گیران، برگزاری همایش کوه روی خانوادگی، دیدار با خانواده های معظم شهدای ورزشکار، برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در شهرهای هرسین و بیستون، برگزاری مسابقات قرآنی ویژه ورزشکاران، برگزاری همایش پرواز بادبادک ها، افتتاح سالن ورزشی سقف کوتاه تمرینی و همایش بزرگ آمادگی جسمانی بانوان از مهمترین برنامه های پیش بینی شده در هفته تربیت بدنی و ورزش در شهرستان هرسین هستند.

 

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید