تذکر نماینده مردم در مجلس در راستای عواقب تعلل در تخصیص اعتبارات آب شرب هرسین به دولت

بیستون نیوز :

سلیمانی: عواقب تعلل در تخصیص اعتبارات آب شرب هرسین بر عهده دولت است/ شاه آبادی: تلاش می شود مشکل آب شرب هرسین تا پایان آبانماه مرتفع شود | پایگاه خبری تحلیلی دیوانگاه هرسین

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیستون مشکل آب شرب شهرستان هرسین یک از موضوعاتی است که این روز ها چه در سطح شهرستان و استان و چه در سطح مجلس توسط نماینده محترم شهرستان مورد پیگیری قرار می گیرد که این دغدغه مردم هر چه زودتر مرتفع شود.

در زیر سخنان و نظرات نماینده محترم مردم شهرستان هرسین در مجلس و سرپرست فرمانداری هرسین را مرور می نماییم:

حسن سلیمانی رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه و نماینده مردم شهرستان هرسین در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی با مهم خواندن مشکل آب شرب هرسین اظهار داشت: آب شرب هرسین یکی از دغدغه های مهم مردم شهرستان است که نیاز است مشکل آن به دو روش حفر چاه و صیانت از سراب هرسین به عنوان یک منبع اصلی جهت پشتیبانی و همچنین از طریق سیستم تصفیه خانه آب شرب هرسین، که از مطالبات اصلی مردم در سفر رئیس جمهور بود و هر چه سریعتر بایستی بودجه آن تخصیص یابد، رفع شود.

وی افزود: این سیستم تصفیه بایستی متناسب با میزان اوج بارندگی در منطقه و بروز کدورت در نظر گرفته شود و اگر این مشکل به هر نحوی مرتفع نشود و کدورت آب مجدداً تکرار شود، همچنانکه دولت در حال حاضر در تخصیص بودجه مصوبات سفر تعلل می کند، در صورت واکنش مجدد مردم باید پاسخگو باشند.

نماینده مردم شهرستان های هرسین، صحنه و کنگاور در مجلس شورای اسلامی در خصوص پروژه چهاربانده کردن محور هرسین به پلیسراه هم خاطرنشان کرد: در خصوص این مسیر در دو بخش استارت کار زده شد قسمت اول که مورد بهره برداری قرار گرفت و در حال حاضر کار احداث ۱۴کیلومتر دیگر از این پروژه در دست اقدام است.

سلیمانی در ادامه اظهار داشت: بارها به صورت کتبی و شفاهی به وزیر تذکر داده شده و بایستی مدیریت سیاسی استان و سازمان راه و شهرسازی این محور را تأمین اعتبار کنند در غیر این صورت تلفات ناشی از تعلل در انجام این کار متوجه آنها خواهد بود.

مشکل آب شرب هرسین شوخی بردار نیست

امیر شاه آبادی سرپرست فرمانداری هرسین نیز در خصوص مشکل آب شرب هرسین اظهار داشت: مشکل آب شرب هرسین شوخی بردار نیست و یکی از ضروریاتی است که در شهرستان باید در اسرع وقت مرتفع شود.

وی با اشاره به سابقه ای از کدورت آب شرب شهرستان در سال های گذشته افزود: بر اساس آمار اخذ شده کدورت آب هرسین در اوج بارندگی در سال گذشته به حدود ۵۵۰ntu رسید که در نهایت با بررسی ها و مطالعات انجام شده مقرر شد تا ۹۵/۷/۱ توسط آب و فاضلاب استان مطالعات این پروژه جهت تأیید نهایی و شرکت در مناقصه تعیین پیمانکار برای نصب تجهیزات تحویل آبفار کل کشور داده شود.

سرپرست فرمانداری هرسین در ادامه خاطرنشان کرد: تصفیه آب هرسین به صورت متعارف صورت نمی گیرد و نیاز به فیلتر های خاص دارد که تا به این لحظه اعتبار ۴و نیم میلیارد تومانی که در سفر هیئت دولت در نظر گرفته شد تخصیص داده نشده است.

شاه آبادی اظهار داشت: کاری که تا به این لحظه صورت گرفته این است که رایزنی هایی با مرکز استان صورت گرفته است و در جلسه ای که در هفته های گذشته با استاندار داشتیم اولین درخواست فرمانداران را ما در خصوص آب شرب هرسین مطرح کردیم.

وی افزود: مقرر شد از محل سر جمع اعتبارات استانی این مبلغ تخصیص یابد چرا که با وضعیت فعلی و شروع بارندگی نمی توان منتظر تخصیص سفر هیئت دولت باشیم.

سرپرست فرماندار هرسین خاطرنشان کرد: در حال حاضر پول هست، طرح مطالعاتی هم ارسال شده و فقط موضوع متعارف یا نامتعارف بودن سیستم تصفیه مطرح است که اصرار ما بر نصب سیستم نامتعارف است و امیدواریم بتوانیم تا پایان آبانماه مشکل آب شرب مردم هرسین را مرتفع کنیم.

منبع: دیوانگاه

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

بیشتر

گزیده اخبار