ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : جمعه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۶:۳۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سیاسی, عناوین برگزیده > تشریح افزایش بودجه ۴۰ درصدی استان کرمانشاه توسط حسن سلیمانی

تشریح افزایش بودجه ۴۰ درصدی استان کرمانشاه توسط حسن سلیمانی

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت: استان کرمانشاه با افزایش رشد ۳۰ تا ۴۰ درصدی مواجه خواهد شد تا بهره لازم را برای توسعه به دست آورد.

به گزارش خبرنگار بیستون، حسن سلیمانی در خصوص بودجه های استان کرمانشاه برای سال ۹۶، اظهار داشت: مقررات مربوط به رسیدگی بودجه سال ۹۶ در کمیسیون تلفیق به پایان رسیده و بودجه استانی که مبلغ ۵۳۴ میلیارد تومان بود به ۷۸۰ میلیارد تومان افزایش یافته و مقرر شده که ۹۰ میلیادر تومان دیگر نیز به این مبلغ افزوده شود که با احتساب این مبلغ، تقریبا به ۳۵۰ میلیارد تومان می‌رسد و تقریبا با این شرایط بیش از ۴۰ درصد بودجه استان کرمانشاه با این شرایط افزایش  می‌یابد.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسیت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امیدوارم این افزایش بودجه‌ای استان کرمانشاه در روند توسعه‌ای استان موثر باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سهم مالیاتی استان کرمانشاه ۲۷ درصد بود که این میزان به ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است و این مبلغ از ۷۶۱ هزار به ۷۱۲ هزار میلیارد رسیده است که حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان سهم مالیاتی استان تقلیل یافته است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۶ در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: برای سهم آب، پول خوبی در نظر گرفته شده و حدود ۳۰۰ میلیون دلار برای آبفای روستایی تعیین شده و ۳۰۰ میلیون دلار نیز برای تامین آبیاری قطره‌ای و بارانی مصوب شده است، که با توجه به وضعیت دشت‌ها امکان توسعه کشاورزی خوبی خواهیم داشت.

وی افزود: حدود ۱۰۰ میلیون تومان نیز برای صدا و سیمای مرکز استان تعیین شده است تا بتواند در تامین سیستم‌های دیجیتالی اقدام کند و امکان پوشش شکه‌های مختلف در استان را داشته باشد.

سلیمانی گفت: در مجموع متناسب با نوع اعتبارات ملی در بخش آب، راه، کشاورزی و توسعه روستایی که ناشی از سهم ۳ درصدی از سهمیه نفت برای توسعه مناطق نفت خیز می‌باشد، استان کرمانشاه با افزایش رشد ۳۰ تا ۴۰ درصدی مواجه خواهد شد تا استان بهره لازم به دست آورد.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدوارم سهمی از اعتبارات ملی نیز نصیب استان کرمانشاه شود تا در مجموع استان کرمانشاه رشد خوبی داشته باشد، تاکید کرد: مسئولان اجرائی نیز باید کمک کنند تا این امورات انجام شود، آنچه که مربوط به نمایندگان بوده را انجام داده‌ایم تا امکانات مالی لازم در بودجه دیده شود، مسئولان اجرائی نیز باید کمک کنند تا به موقع از این امکانات در جهت بهره‌وری استان استفاده شود./

 

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید